Fontána pro Zuzanu 3

• Slovensko Fontána pre Zuzanu III (více)

Další osudy Zuzany, tentokrát z horké Afriky, kam se vypravila, aby pomohla příteli od nechtěné svatby. Na dva předchozí snímky nyní volně navazuje i díl třetí, odehrávající se v exotickém prostředí Viktoriiných vodopádů. Sem přijíždí Zuzana se svým kamarádem původně jako alibi, proč si nemůže vzít nevěstu, jemu určenou již od dětství. Jak už to tak ovšem bývá, vzájemné vztahy se komplikují. Z odmítané nevěsty se totiž vyklube krásná modelka a Zuzana potkává sympatického novináře. Snímek samozřejmě provází výborná muzika, na níž se podíleli Vašo Patejdl, Jožo Ráž, Ján Baláž, Laco Lučenič a Ibrahim Maiga. (oficiální text distributora)

Arsenal83 odpad!

Kedysi jednohviezdie len pre soundtrack. Ale po náhodnou zahliadnutí, keď tento brak si dovolila RTVS odvysielať ako poctu Vašovi Patejdlovi, je to nefalšovaný odpad. Že Maigu dabuje slintavý Kramár ešte nejako akože pochopím, hoci nechápem, prečo šušľavého predabovali šušľajúcim. Ale dabovať ostatných tak, že im úplne inak idú ústa než zvuková stopa a dokonca Vejmělkovú predabovať tak, že rozpráva naďalej česky s pár slovenskými slovami, hoci minulé časti hovorila slovensky, to bol čo za prerod? Zmena občianstva? Rapoš nemohol svoju manželku viac zhovadiť a rovnako tak jej postavu, ktorá má len jeden rozmer. No a nejaký Coari mi už bol úplne ukradnutý, lebo ten sa zasnene kukal furt na Evu a na fontánu, ako by nevedel, čo ho vzrušuje viac. Jeho jediná herecká kvalifikácia bol fakt, že mu na celý život ukradli žiletky, a tak mu ostal romantický look prašivého zálesáka, čo sa nikdy neosprchoval, lebo však tá fontána furt nešla. ()

Autogram

Objektívne je to stále odpad, hlavne scenár a dramaturgia sú absolútne zlé. Jednu hviezdu dnes musím pridať za Vejmělkovú, ktorá stále nestratila svoje mladícke čaro, jazdí na motorke aj na koni a nezabudla, že ju niekedy dávno preslávilo mokré tričko, aj keď teraz už len v nenápadných scénach. A samozrejme, plusom je hudba Vaša Patejdla, takže film sa dá aspoň počúvať. ()

Igy007 odpad!

Tehdy jsem byla nucena zúčastnit se slavnostní premiéry (jaké to bylo kino, už nevím, snad Lucerna). Čekala jsem utrpení, ale zjevně se na to nedalo dostatečně připravit. Na každý pád to byla ta největší srágora, jakou jsem v kině za celý život viděla (do té doby i od té doby !!!). Ani nemá smysl se rozepisovat, jak moc otřesný to bylo. Všimněte si, že nikde nepíšu slovo "film", protože to bych lhala. Musím podotknout, že titulní píseň mi vždy kroutila nehty u nohou, masakr na propíchnutí bubínků, fujtajbl !!! :-)))) A když skončila jedna fáze mučení, na podiu před plátnem se seřadily "hvězdy veledíla" s "panem režisérem". Hostesky jim rozdaly pugéty, největší pro oteklou zamračenou neherečku Vejmělkovou s kvalifikací "manželka režiséra" a "umělci" si navzájem zatleskali (za údivu zničených diváků). A to se cení, že to jako k sobě pasovalo: děkovačka byla stejně ubohá jako projekce. ()

Aljak

Značne podhodnotený film, ktorý nebol ani zďaleka taký zlý ako ho prezentujú hodnotenia. Áno, scenár mal rovnaký kaliber ako to, s čím prichádzajú Rosamunde Pilcher či Inge Lindstrom, ale ja osobne som z toho nemal až taký zlý pocit. Zaujala africká exotika, ktorá tu zohrala veľkú rolu, len škoda, že to všetko padalo na totálnej schematickosti a predvídateľnosti, ktorá bola miestami veľmi neprirodzená. Ale inak celkom fajn oddychovka, ktorej prednosťou boli okrem iného aj príjemné dialógy s dôvtipom a občasným metaforickým podtónom. Jednu vec však nedokážem prekusnúť - a síce to, keď vo filme dôjde k stretu rôznych kultúr či národov (a tým pádom aj rôznych jazykov), a namiesto toho, aby bola táto skutočnosť využitá v prospech filmu, tak sa tvárime, že nevzniká žiadna komunikačná bariéra a všetci si so všetkými bez problémov rozumejú :o (pre mňa nepochopiteľné!). Takže toto hodnotím ako obrovské mínus, a okrem toho aj "Vodu, čo ma drží nad vodou" - ten song vyslovene neznášam... ()

Triple H odpad!

Dušan, Dušan. Takto veru nie. Jednotka v phode komédia pre mladých, dvojka relatívne snaživý porevolučný pokus o thriller (hoci dnes už film vyznieva dosť smiešne), ale to čo na vás absolvent VŠMU Rapoš rozbalí v treťom dieli- na to vás nepripraví nič. Teda- ak je pre vás dennodennou zábavou hltanie argentínskych telenoviel, ste doma. Kramár dabuje Maigu? Alessandro Coari je kto? Absolútne nechápem ako si Rapoš mohol myslieť, že toto je dobrý nápad. A možno si chcel len urobiť výlet do Afriky a potreboval na to zámienku a peniaze. ()

• Ibrahima Maigu nadaboval Maroš Kramár, ktorý si s ním zahral v druhej časti. (MFJD)
  • Marilyn Ngondo, ktorá si zahrala postavu Nene, bola v čase natáčania filmu vyhľadávanou juhoafrickou modelkou pracujúcou v Londýne. (Raccoon.city)
  • Pri jazde na koni Eve Vejmělkovej vietor sfúkne klobúk, no hneď v ďalšej scéne ho má na hlave. (bruce939)