Grandhotel Budapešť (2014)

Ten film je prostě obrazově perfektní. Detaily jsou promakané do posledního. Kdybych měl na pokoj v taovýmhle hotelu prachy, ubytoval bych se tam strašně rád. A vedle té magické kompozice obrazu mi přišlo, že to úplně každýho herce prostě baví. Celou dobu jsem se prostě tak nějak usmíval. A jestli je inspiroval Stefan Zweig - jen tleskám.

Orka zabiják (1977)

Čtyři hvězdičky za největší ploutev, trauma v dětství a Ennia Morriconeho

Game Page (1998) (pořad)

Máša Málková zvedá hodnocení!

Alois Nebel (2011)

Film, který se táhne jako med, jak atmosférou tak i dějem. Četl jsem v komentářích slova jako atmosferické, mlhavé, hypnotizující, to všechno je pravda. Kdyby se měl film odehrávat kdekoliv jinde než v Sudetech, měl by být jiný, ale takhle je to přesný. To že se nic moc neděje do celku jaksi patří a že je příběh v podstatě banální, to se nám možná jen zdá. Filmy o křivdách minulosti tu budou vždycky a tenhle je rozhodně lepší z nich. Po dle mě se jednoznačně převedení komixu na plátno povedlo.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Seriál je britský, to je na něm parádní. Herci jsou normální a ne božsky přenádherní, prostředí je podmanivě nepřívětivě betonové. A Nathan mě prostě bavil. A ty jejich schopnosti, žádná klasika. No prostě dobrý.

Tenkrát na Západě (1968)

Tenkrát na západě jsem zbožňoval už v dětství. Kreslil jsem si dokonce Frankův kolt. Hráli jsme si na to pořád. Scénář jsem znal nazpaměť i s intonací. Hudba mě okouzlila. A pak jsem film viděl v dospělosti a teprve pak pochopil, o čem vlastně je. Jak stačí jen náznaky, gesta, pohledy a hudba šitá na míru každé z postav udělat dohromady parádní film, který nestárne.