Made in Abyss (2017) (seriál)

Tady je rozhodně zaděláno na hodně zajímavý příběh. Potenciál je obrovskej. Bude jen záležet na tom, jak naloží s pokračováním. V této fázi je tedy velmi těžké hodnotit, když jsme pravděpodobně teprve na začátku příběhu. Abyss mě do sebe ale rozhodně vtáhl, a poslední díly ukazují, že se určitě nebude jednat jen o roztomilou pohádku :) 4,5*

Jakusoku no Neverland (2019) (seriál)

Velmi intenzivních 12 dílů. Ačkoliv by se mohlo zdát, že se většinu dílů vlastně vůbec nic neděje (pár dětí spolu neustále vede dialogy), opak je pravdou. Každý díl je napínavý a většinou nic není tak, jak se zpočátku může zdát. O napětí a zvraty tedy není nouze. Audiovizuální stránka pouze přidává na atmosféře, která je hodně hutná. Jediná výtka, by mohla být ohledně inteligence dětí. Předpokládejme tedy, že to jsou mimořádně vyjímečné děti. :D

Kimecu no jaiba (2019) (seriál)

Audiovizuální porno, tím se dá tenhle seriál jednoduše shrnout. 😂 Opening i ending na jedničku. Příběh je relativně slušnej. V druhé půlce se do děje přidávají 2 postavy, které mohou být pro někoho dost otravné. Děj se taky zpomalí a tak vám brzy bude jasné, že tohle nebude končit 26 dílem.. Já jsem ale byl spokojenej a seriál mě rozhodně navnadil na film, který má být tuším příští rok. Za mě 4.5/5

One Piece (1999) (seriál)

One piece je gigantická sága, do které se mi moc nechtělo, ale když vás přestane bavit neustále hledat další a další kvalitní anime, je to docela dobrej nápad, jak mít na dlouho vystaráno. A chybu rozhodně neuděláte! Ačkoliv se musím přiznat, zpočátku mě tohle veledílo úplně nebralo, měl jsem pocit, že tvůrce do toho zkrátka nedává všechno. V porovnání, například s Narutem a Bleachem mi přišlo, že tomu zkrátka něco chybí, ovšem čím déle jsem koukal, tím víc jsem to začal hltat. Kolem dílu 200 už to pro mě byla jízda až do konce. V tuhle chvíli mám zkouknutých 909 dílů a můžu s klidem prohlásit, že se jedná o nejlepší shounen co jsem kdy viděl. Představivost tvůrce je absolutně mimo chápání , neustále musíte zírat s otevřenou pusou co dalšího ještě přijde, tohle je opravdu ultimátní dobrodružství.. Vybroušený diamant. Pokud váháte, zdali začít sledovat, tak neváhejte, nebudete litovat!

Hadžime no ippo: The Fighting! - Rising (2013) (seriál)

Už jsem ani nedoufal v pokračování, ale dočkal jsem se. Za sebou máme prvních 7 dílů, a nemůžu říct, že bych byl zklamaný. Ippo si drží úroveň. Sice jsem ihned po spuštění čekal na v manze perfektní část - minulost Kamogawy, no podle všeho se toho ještě dočkáme, takže se ještě je na co těšit :)

Sword Art Online (2012) (seriál)

Mne osobně změna seriálu po 14 díle neprišla tak drastická, abych nějak významně snižoval hodnocení. Jako celek mi to přišlo výborné, a i přestože bych našel pár okamžiků, kdy mě to tolik nebavilo, tak dám plné hodnocení. Velmi originální nápad s geniální myšlenkou smrt ve hře = smrt i v reálném životě, jsem ještě neviděl a NerveGear by mohl být budoucností herních konzolí :D

Fate/Zero - Season 2 (2012) (série)

Už po 10 dílech jsem si byl skoro jistý, že už na tom nemůžou nic zkazit, a že se tak dočkám dalšího přírůstku do nejlepších kousků, co jsem kdy viděl. Bohužel poslední 2 díly jsem si představoval úplně jinak, a nějak mi utekla celá ta pointa toho závěrečného mind blownu... No co se dá dělat, i tak je to solidní pětečka. Hudba i vizualizace výborná, a díly 18, 19 s Kiritsugem považuju za naprostý skvost, ze kterého mohli klidně udělat i celé anime.

Ga-Rei: Zero (2008) (seriál)

No, není to úplně čistých 5, ale i tak se jedná o velmi působivé anime, u kterého jsem se opravdu bavil a můžu ho jen doporučit. Všechno podstatné bylo řečeno nade mnou, já bych jen dodal, že jedno z mínusů tohoto anime jsou naprosto nevhodně vypadající démoni, kteří tam skoro jakoby ani nepatří, zvláště ten ještěr, který se objeví hned v prvním díle. Jinak jsem byl nadmíru spokojen.

Poldové (2010)

Sakra, tak to byla jízda, fakt skvělá komedie, dlouho jsem se tak dobře nebavil... Není co vytknout, úlohu film splnil na jedničku, takže není co řešit 5*