Dcera nejlepšího kamaráda (2011)

Škoda toho konce. Abychom zůstali morální a zachovali tabu vztahů s velkým věkovým rozdílem, musíme zakončit neutrálně místo jasného sdělení. Akorát chudák Hugh z toho neprávem vyšel jako ten největší hajzl.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Většině se asi snímek líbit nebude a většina filmy založené na DC vesmíru bude srovnávat s Marvelem. Já jsem rád, že se oba světy od sebe liší, protože pokud by byly stejné, superhrdinovská kaše by se mi rychle přejedla. Ben Affleck je jiný Batman a je skvělý Batman a Henry Cavill je vůbec nejlepším Supermanem a to říkám přes to, že mě nikdy tahle postava overpowered hrdiny s jasnou achilovou patou nezaujala. Cavillův Superman je ale prostě chlap, kterýmu jeho emoce a fyzickou interakci se světem věřím. Souboje jsou surové a efektní a "uvěřitelné". Film doprovází skvělý soundtrack, který celý zážitek znásobuje. Líbí se mi, že i v době kdy většina filmů a hlavně těch superhrdinských je jak sledování lidí v jedoucím rychlíku, najde se zde místo na pomalejší a symbolické pasáže, kde nejde jen o to co postavy říkají a dělají, ale zachycují i něco co se na plátně nevyskytuje, jejich motivace a pohnutky, myšlenky. Affleck není Batmanem, ale především člověkem, který Batmana má jako nástroj pro svoje cíle a stejně tak i Cavill a Superman. Těším se a jsem zvědav jak se vyvrbí pokračování a doufám, že zůstane v podobných kolejích.

Prázdno (2015) (studentský film)

Skvělý film. Představitelka hlavní role byla právem oceněna festivalovou cenou, její výkon je znamenitý. Kamera, zvuk, střih naprosto skvělé. Režie ujde.

Mr. Robot (2015) (seriál)

Ze začátku jsem si myslel, že to bude něco konečně dávající smysl. Příběh dobrej, ale cokoliv týkající se IT je naprostý nesmysl. Jak jinak si vysvětlit mazání RAMky v mikrovlnce nebo rozhovor rádoby hackerů o tom, jak jsou hustý, že vlastně nainstalovaly Linux. Pokud o tomhle tématu nic nevíte, tak si seriál asi užijete víc, ale vězte, že s Váma pěkně vyjebává.

Rychle a zběsile 7 (2015) odpad!

Po každým díle si říkám, horší už to nemůže být. Po každým díle si říkám, bylo.

Gravitace (2013) odpad!

Strašná kravina. Blbost Američanů v plné kráse.