• Krátkometrážní

A Deadly Adoption (2015) (TV film)

Ulet - Will Ferrell a Kristen Wiig ve vaznych rolich v ironicke pocte vsem klise televiznich thrilleru, rodinnych dramat, a filmu podle skutecnych udalosti. Rozhodne ne komedie a ne uplne k popukani, ale humornych momentu se tu najde celkem dost. K vyssimu hodnoceni by to ovsem chtelo vic Ferrella.

Aileen Wuornos: The Selling of a Serial Killer (1993)

Zdanlive dokument o seriove vrazedkyni, ve skutecnosti ale spis panoptikum bizarnich, oportunistickych figurek, ktere se nezastavi pred nicim jen aby si poradne namazali kapsu. Brit Nick Broomfield prichazi do Floridy (obecne zname jako zumpy USA a odpadiste tech nejblaznivejsich existenci) jakozto outsider snazici se zmapovat relativne "obycejny" kriminalni pripad. Postupne se ale stava takrka "kafkovskou" obeti sveho okoli, od hippie pravnika z televizni reklamy, po fanatickou krestanskou chovatelku vlku, az ke zkorumpovanym policistum odmitajicim se jakkoliv vyjadrit k pripadu. Nechybi dokonce ani Lidska Bomba (doslova). Ze samotna vrazedkyne z toho vseho nakonec vychazi jako nejmoralnejsi postava je tak dokonala ironie. Prachy jenom prachy necekaji.

Alcarràs (2022)

Nejaky ten fik, spousta kraliku, jeste vice broskvi a na zaver dokonce merunky. Ale jinak hodne prazdny film, ktery se hlemyzdim tempem plouzi k ocekavanemu a nevyhnutelnemu vyusteni.

A League of Ordinary Gentlemen (2004)

Svizny a zabavny dokument o kdysi nejpopularnejsim americkem sportu (nebo "sportu?"), bowlingu. Sleduje osudy ctyr profesionalnich bowleru behem jedne sezony a zaroven se zamysli nad dusledky opetovne profesionalizace bowlingu.

All or Nothing: Manchester City (2018) (seriál)

Zpocatku velezajimavy nahled do kabiny profesionalniho tymu, postupem casu ale stale vic stereotypni a znacne sterilni PR video. Prospelo by tomu zkraceni tak na 3-4 dily. Ovsem ukazuje to jaky je Guardiola genius a jeho hraci o to vic, protoze rozumet jeho taktickym pokynum by evidentne bylo, i vinou Pepovy sverazne anglictiny, nad sily bezneho smrtelnika.

Almost Love (2019)

Prijemna rom-com, jez je o stupinek lepsi nez netflixovsky standard (SOMEONE GREAT, ISN'T IT ROMANTIC, nebo TO ALL THE BOYS I'VE EVER LOVED), predevsim proto, ze jeji postavy nejsou vylozene na zabiti. Coz nic nemeni na tom, ze prakticky po celou dobu sledujeme vcelku banalni problemy mladych, krasnych, a bohatych. 3,5*

Amerika hledá topmodelku (2003) (pořad)

Naprostý souhlas s jack.hnut. Vadí mi jenom ten systém vyřazování a jeho férovost - porotci málokdy zdůvodní svá konečná rozhodnutí a v řadách, které jsem doposud viděl nikdy nevyhrála nejtalentovanější modelka... A hodnocení ostatních uživatelů, stejně jako hrozný český dabing, doporučuju brát s rezervou...

An Affair of the Heart (2012)

Portret Ricka Springfielda 30 let za zenitem v oblezeni legii jeho obsesivnich fanynek, obtloustlych americkych mamin. Jen pro otrle.

Anita (2013)

Nechci nijak zlehcovat problematiku sexualniho obtezovani, ale cela ta kauza kolem Anity Hill mi prijde jako poradne nafoukla bublina. Ackoliv napomohla vynest na svetlo mnohe pripady diskriminace, bezesporu prispela i k posileni cele te priposrale politicke korektnosti, ktera dnes dominuje mnohym spolecenskym kruhum. Samotne Anite se pritom nic tak hrozneho nestalo a sama si svou situaci zrovna neulehcila. Tento velice suse zpracovany dokument se pak ani nesnazi pusobit jako nestrane zachyceni cele afery, ale jako oslava Anity a to vcetne vsudypritomne sentimentalni smyccove hudby. Verze, kterou jsem videl mela necelych 80 minut, ale subjektivne se zdala mit pres 800.

Ant-Man (2015)

Po vsech strankach naprosto standardni a sablonovita popkornova zabava, ale Paul Rudd a sekvence z mravenci perspektivy to hodne tahnou nahoru.