Lesní duch (1981)

Doteď si pamatuju když jsem tenhle horor sledoval v noci tehdy ještě na černobílé televizi přimáčknutý k mamce. Pár týdnů jsem pak neměl klidné spaní. Jo Raimi byl tehdy bůh. Pro mě klasika a asi nejoblíbenější horor vůbec. Věděli jste že: Jako montážista dělal na tomto filmu "nějaký" Joel Coen. Některé poznávací znaky využil ve svých filmech taky Wes Craven a taky hlavní hrdina z filmu Donnie Darko jde do kina na film Evil Dead.

Ďáblův advokát (1997)

Skvělý Keanu Reeves a ještě lepší Al Pacino. Tenhle filmek má pro mě takovou zvláštní mrazivou atmosféru. Pacinovy monology jsou parádní. Zatím nejlepší snímek ve kterém se Reeves objevil. Věděli jste že: Lomaxe měl původně hrát Brad Pitt, později se spekulovalo o Edwardu Nortonovi a nebo Johnu Cusackovi a Charlize Theron trávila před natáčením hodinu denně 3 měsíce s psychoterapeutem aby "trénovala schizofrenii". Producenti taky potřebovali pro některé záběry mladší vzhled Ala Pacina, pro tento efekt použili materiály z filmu Zjizvená tvář z roku 1983.

Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (2001)

Prostě jeden velký filmový úlet. Je tady spousta narážek na předchozí filmy Kevina Smithe, které nezasvěceným nic neřeknou, ale i bez toho to pro ně může být skvělá zábava. Vyzdvihl bych v roli poldy skvělého Willa Ferrella (Nekraďte už opice. > Jdi do řiti! > Jo, to je fér), ze spousty perfektních cameo rolí se mi nejvíce líbil Seann William "Stiffler" Scott. Tohle musíte vidět. Pro mě zatím nejlepší Smithovka.

Zoolander (2001)

Yeah, Hansel is very hot now. Jen více takových šílených komedií prosím. :D Věděli jste že: Owen Wilson hrál celou dobu v paruce, protože v té době točil také film Za Nepřátelskou Linií kde potřeboval krátké vlasy. Ve filmu nehrála jenom manželka Bena Stillera, ale také jeho sestra, otec a matka.

Ahoj, Terezko (2001)

Nejdepresivnější polský film, který jsem měl možnost vidět a vlastně jeden z nejdepresivnějších filmů vůbec. Robert Glinski dával mladým hercům možnost improvizace, také proto film působí velmi reálně. Je to první a zároveň nejspíš poslední snímek herečky Aleksandry Gietner, která v tomhle filmu nehrála, vlastně jen byla sama sebou. Doporučuju.

Vybíjená (2004)

Téhle komedii nechybí fakt nic, je to ještě o chloupek lepší než Zoolander, skvělé cameo si tady střihnul Lance Armstrong, potěšil taky David Hasselhoff a samozřejmě Chuck Norris. V Dodgeballu je ten nejvtipnější instruktážní filmek kde vysvětlují pravidla vybíjené. (dáč, dak, dip, div end... dáč). A taky už vím že přeběhnout dálnici v dopravní špičce je z 90% o psychice. Paráda :D

Železný opičák (1993)

To je ale zábavná kravina :D Musím taky uznat, že bojové scény jsou perfektní. Nejvíc jsem fandil tomu klučinovi s holí.

Bratříčku, kde jsi? (2000)

Přiznávám, že napoprvé se mi to zdálo hodně průměrné, jenže když jsem Bratříčka shlédl podruhé tak jsem se bavil náramně. Celá trojice uprchlíků v čele s Clooneyem byla perfektní, velmi dobře se taky povedlo vystihnout atmosféru doby Ameriky třicátých let. Bezkonkurenčně nejlepší na tomhle filmu je geniální hudba. Po Big Lebowském je toto moje nejoblíbenější Coenovka.

Byl jednou jeden... život (1987) (seriál)

Na tohle se snad zapomenout nedá, je to udělané fakt výborně. Naučné a zábavné zároveň. Prostě asi to nejlepší a nejzapamatovatelnější co nám nabídli Standa Hložek ve Veze a Petr Jančařík v Magionu. Nejvíce jsem si oblíbil ty zloduchy bakterie nebo viry, kterým jsem vždycky fandil.

Železní andělé (1987)

Vzpomínám na tuto akční klasiku z dětství. Drsné akční filmy Tian shi xing dong a Tian shi xing dong II zhi huo feng jiao long (Železní andělé 1 a 2). Koukával jsem na to s kámošem na VHS, samozřejmě nechyběl geniální dabing jedné koktající osoby. Třetí díl si ale nějak nevybavuju.