• Krátkometrážní

Chocolate Underground (2008) (seriál)

Zlinfest 2010: Autorka titulků Tereza Chocholová si opravdu vyhrála s překladem filmu Čokoládové podsvětí a aspoň o něco málo posunula jeho nevalnou úroveň směrem vzhůru. Z vládnoucí strany, která nařídila přísný zákaz konzumace čokolády (způsobuje zubní kaz, obezitu a nesprávné myšlení), aby mohla propagovat zakázky výrobců zdravých potravin a pěstitelů zeleniny, stvořila stranu Věci Výživné (VV) a hned bylo o zábavu postaráno. Po uchopení moci dokonce strana zbudovala čokoládový koncentrační tábor, kde byly závírány podvratné živly porušující čokoládový zákon. Lítost obyčejných lidí nad tím, koho si zvolili za své představitele, přišla příliš pozdě. Naštěstí ale osud země vzala do rukou skupinka odvážných dětí a díky jejich "čokoládové" revoluci tyranská vláda padla...

Chuť zeleného čaje v misce rýže (1952)

Příběh takřka pohádkový. I o tom jak se mávnutím kouzelného proutku (střihu) jedna sobecká a sebestředná žena po mnoha letech promění v milující, starostlivou a chápající manželku...Závěr filmu je k jeho škodě hodně zjednodušený a naivní. Stejně jako celý tento můj komentář.

Chyťte doktora (2007)

Vůbec nechápu proč se podobné filmy u nás točí. Od poloviny snímku jsem nervózně poposedávala v křesle a těšila se, až bude konec.

Ida (2008) (studentský film)

Za otevřenost a upřímnost hlavní představitelky Edity, která si líčením svého životního příběhu získala všechny moje sympatie.

Igra (2008)

Poměrně slušná parodie z fotbalového prostředí. Na můj vkus hodně ztřeštěná a bláznivá, místy ale okořeněná poměrně chytrými a vtipnými absurdními scénami.

Ikarův pád (1977) (TV film)

Odsouzeníhodný alkoholik v podání Vladimíra Menšíka. A přece mi jeho postava byla tolik sympatická. Člověk s velkým srdcem, citlivý, velkorysý a ... slabý a zlomený. Smutný příběh...

Ikony (2020) (seriál)

Zhlédnuté díly: Dušan Kuzma - Památník SNP (Banská Bystrica) 4*, Martin Kusý a Pavol Paňák - Slovenské národní divadlo (Bratislava) 4*, Vladimír Dedeček - Vysoká škola zemědělská (Nitra), ČEZ Aréna (Ostrava - Vítkovice), Slovenská národní galerie (Bratislava) 5*, Marián Marcinka - Základní škola (Prievoz - Bratislava), dále školní budovy, nábytek ve školách - katalogy , spolupráce se ženou Milicou Marcinkovou 4*

Iluze - film o vlaku (2003)

Nejspíš se budu na film muset podívat znovu, abych objevila jeho pravé kouzlo. Zklamaná jsem při jízdě vlakem se vskutku roztodivnými spolucestujícími nebyla. Přesto výsledný dojem zatím není víc než pouze dobrý. Nechyběly komické situace, napětí a kriminální zápletka s nečekaným rozuzlením. Vše v duchu Wittgensteinovy filosofie, která praví že: "nic nemusí být nutně takové, jaké se zdá být".

I'm an Artist (2009)

Zlinfest 2010: Režie: Joseph Hammond a Rachael Profiloski.

Indián (2009)

Zlinfest 2010: Tři hvězdy s přivřenýma očima a ohledem na to, že snímek je určen pro ty nejmenší. Závěr byl tak přemrštěný (doják a happy end v americkém stylu), že v sále nabitém dětskými diváky vyvolal salvy hurónského smíchu. Režie: Ineke Houtman.