Hořící keř (2013) (TV film)

Hořící keř je veľmi podarené dielo. Vadilo mi však, že chýba výraznejšia gradácia deja, v tejto podobe mi to pripadalo skoro ako hraný dokument a nie TV seriál. Atmosfére tiež čosi chýbalo, v tomto bol napríklad film Ve stínu omnoho lepší. Oceňujem, že niečo takéto vôbec vzniklo (hlavne vďaka HBO) a hlavne to, že to malo úroveň. Herci hrajú prirodzene, čo sa u nás často nevidí a hudba bola zvládnutá tiež prekvapivo dobre. 80 %

Pleasantville: Městečko zázraků (1998)

Príjemný film s oddychovou atmosférou a zaujímavým nápadom. Spracovanie v ničom nezaostáva a posilňuje dojem z filmu. Je to také rodinné a komediálne Sin City :) 75 %

Zvláštní dny (1995)

Veľmi podarený thriller s nádychom sci-fi a temnejšou atmosférou. Bohužiaľ tomu niečo chýbalo, ak by to režíroval Cameron, tak by z toho mohla byť kultovka, pretože námet je výborný. Ralph Fiennes sa ukázal ako kvalitný herec a všetko ostatné fungovalo veľmi dobre, až som sa čudoval, že som sa k Strange Days dostal až 18 rokov po jeho vydaní. Je to kvalitný film, ktorý určite stojí za pozretie, ale je škoda, že temná atmosféra nebola viac rozvinutá. Pretože ak raz dostanem chuť na temné sci-fi, tak si radšej znovu pozriem Blade Runnera alebo Dark City. 85 %

Toulky po Marsu (2006)

Veľmi príjemný dokument, fáza príprav a letu je spracovaná veľmi zaujímavo a 100%ne platí, čo napísal Chlo0opek: " Člověk těm modulům úplně fandí, aby to zvládly:)" Je škoda, že potom po pristátí je to trochu chudobnejšie. Čakal som viac kvalitných fotiek z povrchu. Tvorcovia mohli nejaký čas počkať a zozbierať viac materálov. 85 %

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Ľahko nadpriemerný a štýlový akčák s výborným obsadením. Nič viac, nič menej, druhé pozretie už asi nebude, ale aj tak som sa bavil. Sean Penn bol ako vždy výborný. 75 %

Ve stínu (2012)

Skvelá atmosféra je podporená výbornou hudbou a kamerou. Inšpirácia Se7en mi hneď padla do oka a chválim ju. Herci sú tiež veľmi dobrí a ľutujem, že ma tento film minul keď bol v kinách. Bohužiaľ je cítiť, že bol radikálne zostrihaný, v súčasnej podobe pôsobí veľmi priamočiaro a vytráca sa čaro dobrej detektívky. Ve stínu je jeden z mála filmov pri ktorom som si želal, aby bol dlhší, veľa vecí by sa oplatilo rozvinúť, aby z toho bola kvalitná detektívka a nie len temný výlet do 50tych rokov. 85%

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Atmosféra bola vo viacerých dieloch výborná, ale aj tak mi to pripadá ako propaganda. Tiež mi to pripadá tak, že ku koncu prvej série už bolo jasné, že bude druhá séria a tvorcovia pridali konšpirácie, ktoré sú uplne zbytočné. Jednoducho sa mi stále nepáči tá snaha ťahať z dobrého nápadu peniaze aj za cenu naťahovania, ktoré začína divákov štvať (Prison Break, Lost, How I Met Your Mother, atď.). Viac sa mi páči koncept krátkych seriálov, kde je každý diel plnohodnotný (Band of Brothers, The Pacific, Dead Set, IT Crowd). Po 1. sérii mám minimálnu motiváciu pokračovať, vidím to tak, že k Homelandu sa vrátim neskôr, ak vôbec :)

Letec (2004)

Bolo to fajn, po technickej stránke výborné, ale nemôžem sa zbaviť dojmu, že trie Scorsese, DiCaprio a Blanchett mali na viac. Celý film na mňa pôsobil až príliš dokumentárne, čo je na jednej strane dobre, ale zároveň ho to oberalo o atmosféru, ktorá by ma vtiahla do deja. Každopádne musím vyzdvihnúť výkon Cate Blanchett, Leo zahral svoj štandard, čo znamená, že bol tiež výborný :)

Nespoutaný Django (2012)

Prvá hodina za 5, zvyšok za 3, spolu 4* :) Po tej prvej hodine to trochu stratilo tempo a to sa vrátilo až na konci. Je to škoda, ak by mal Django 120 minút, tak by to bolo určite lepšie. Christopher Waltz bol super, hudba tiež, ale celkovo mi film pripadá dosť preceňovaný. Za pozretie stojí, názor si každý urobí sám, ale u mňa sa to k Reservoir Dogs alebo Pulp Fiction ani nepriblížilo.

Argo (2012)

Argo bolo pre mňa miernym sklamaním, Oscarové filmy sa mi zvykli páčiť viac. Na druhej strane je to sám o sebe dobrý film, ktorý sa určite oplatí pozrieť. Oceňujem, že film neobsahuje zbytočný nacionalistický pátos, ale venuje sa deju a ten rýchlo odsýpa bez toho, aby začal nudiť. 70 %