Furiosa: Sága Šíleného Maxe (2024)

Vraj 80 % efektov bolo praktických a iba upravených vďaka CGI...no musím povedať, že to vyzeralo ako keby bol pomer opačný. Celý vizuál je divný a počas filmu som si myslel, že takmer všetko je CGI. Spätne musím zhodnotiť, že síce je pravda iná, ale filmu to nepomohlo. Príbeh je fajn, akčné scény viacmenej tiež (nebyť vizuálu), ale vadila mi aj dĺžka. Nie je to zlý film, ale jedno pozretie stačilo. 50 %

Sky Fighters: Akce v oblacích (2005)

Je to plné klišé a scenár je pritiahnutý za vlasy, ALE letecké scény sú veľmi dobre natočené. Všetko sa zaobišlo bez digitálnych efektov a tak sa film oplatí pozrieť už len kvôli vizuálnej stránke. 60 %

Perinbaba a dva světy (2023) odpad!

4 milióny eur na toto...neviem kde konkrétne ich minuli pretože to vôbec nie je vidieť. Strih je na úrovni videa z dovolenky, scenár nič moc, CGI tiež tak a najlepší herecký výkon podal psík. Jediným pozitívom tohto filmu je, že som si uvedomil, že aj vo filmoch, ktoré som považoval za zlé sú dodržané základné veci ako kontinuita v rámci scén a jednotné farby medzi strihmi.

Oppenheimer (2023)

Prvá hodina bola slabá, no potom sa to rozbehlo na 100%. Bavil som sa napriek tomu, že som čakal viac scén z Los Alamos. Technicky dokonalé ale škoda toho úvodu. 85 %

Avatar: The Way of Water (2022)

Avatar 2 je jednoznačne lepší ako 1ka. Je to vizuálne pestrejšie a scenár je lepší aj keď stále má medzery. Bral som to hlavne ako vizuálny zážitok a ten je 100 %ný. Po rokoch je tu opäť plnohodnotné 3D kde majú aj postavy hĺbku a nie sú to iba 2D figúrky v popredí. Efekty sú bezchybné a celkovo po technickej stránke filmu nie je čo vytknúť. Treba sa pripraviť na 3 hodinovú dĺžku, ale ubehne to celkom dobre pretože sa postupne menia prostredia a vizuálne film neomrzí. 85 %

Ängelby (2015) (seriál)

Námet je zaujímavý a dopozeral som to do konca pretože som chcel vedieť ako to dopadne. Ale je to zbytočne prekombinované a hlavne rozťahané. 6-8 dielov by úplne stačilo a potom by to bolo pokojne aj za 4* pretože technicky je to na dobrej úrovni a miestami je aj atmosféra porovnateľná s najlepšími severskými seriálmi.

Na prahu války (2019)

Neskutočná nuda...1* za alpskú prírodu, inak to bolo zlé a hlavne nudné. Ten mix s nemčinou nedával zmysel, natočiť celý film na širokouhlý objektív tiež nie. No a 174 minút pri takom tempe malo asi za cieľ aby divák trpel spolu s hlavným hrdinom. A to sa podarilo.

Za horizontem (2018)

Veľmi dobrý dokument, zameriava sa na hlavných predstaviteľov flat-earth scény. Dáva im priestor a priamo ich nezosmiešnuje. Zosmiešňujú sa však sami keď nedokážu prijať výsledky vlastných vedeckých pokusov a radšej si vymyslia ďalšiu konšpiráciu o realite. Vyvažujú to rozhovory so skutočnými vedcami a psychológom. Chcelo by to trochu skrátiť stopáž, odobrať niečo zo vzťahov a pridať viac experimentov. 90 %

Obří opravny (2018) (seriál)

Celkovo ide o priemerný dokument, veľa sa dramatizuje aj keď takmer o nič nejde. Hodnotenie dielov: 1. A330 3* 2. Sapsan 2* 3. Gripen 5* 4. Absalon 3* 5. Peter Pan 4*

Pán tygrů (2020) (seriál)

Keď tento príbeh raz niekto sfilmuje, tak tomu ľudia nebudú veriť. Totálny bizár plný zvratov a intríg. Nie je tu ani jedna kladná postava a napriek tomu sa to veľmi dobre pozerá. Niekto to volá White Trash Game of Thrones a dá sa s tým len súhlasiť. Výborne to vo svojom komentári zhrnul uzívateľ DaViD´82.