eagle-eye

eagle-eye

Tomáš Marcinov

okres Jablonec nad Nisou
Muž s cejchou smrti

13 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Tenkrát na Západě (1968)

  Bezkonkurenčně nejlepší film všech dob.

 • poster

  Magnolia (1999)

 • poster

  Brazil (1985)

  Tady nelze jinak, můj Top Ten film od Top Five režiséra. Pokaždé pobaví, zamrazí a je neskutečně nadčasový.

 • poster

  Četa (1986)

 • poster

  12 opic (1995)

  Tento film má pevnou pozici v mém osobním top ten. Ani se nemá cenu dlouze rozepisovat, zkrátka film, který vám hlavě utkví navždy a na který se dá koukat v jednom kuse za sebou. A to finále, pokaždé nahání husí kůži. Fantazie!!!

 • poster

  Počátek (2010)

  No konečně!!!! Nolan mě prostě strhne s každám jeho filmem a Počátek směle řadím za Memento a Dokonalý trik do jeho nejlepší trojky (promiň Batmane, musíš ustoupit)... Přiznám se, Počátek jsem sjel snad 5x a ne proto, že bych ho nepochopil. tentokrát se opravdu nejednalo až tak o složitý příběh, ale ve střehu musí být člověk neustále, jinak nitka pryč, všechno pryč - skoro...;-) No a co se děje s idolem teenagerovských komedií Gordonem-Levittem? Nestačím žasnout, kam se ten chlapec vyškrábal a jakým způsobem se prezentuje. Jeho hotelový souboj ve druhém levelu snu za pádu dodávky z mostu v prvním levelu a neustálým změn gravitací bylo snad to nejlepší, co jsem za poslední roky viděl, směle bych to přirovnal třeba k Neově uhýbaní kulkám v Matrixu, opravdu luxus na entou... no nic, zase jsem se jednou nechal strhnout a rozplynout se blahem z filmového zážitku se vším všudy... Škoda, že to nelze říci o více filmech, každopádně Nolan je elita a už teď je jedním z největších či nejlepších, ne-li vůbec, režisérem současného věku.

 • poster

  Blade Runner (1982)

  Pro mě jeden ze zásadních filmů a neotřesitelně v TOP10...

 • poster

  Život v sedmém nebi (1996)

  Film, po jehož shlédnutí musí přehodnotit životní hodnoty snad každý. Lepší návod než v podání Turturra a Rockwella neexistuje. V životě jsem necítil při sledování filmu takovou pohodu, jako tomu bylo v tomto případě. Obrovská škoda je, že v TV jej dávali jenom 1x a v kině jsem jej kdysi viděl na Febio festu. Moc rád bych jej viděl znovu, resp. rád bych jej viděl vždycky, když ji mi je nejhůř nebo mám deprese. Přemýšlím, o kolika filmech toto mohu prohlásit a nic mě nenapadá. V neposlední řadě film je balzámem na duši a v porovnání s hollywoodským výplachem mozků naprostou očistou. Doporučuji rovněž všem těm, kteří neví nebo se neumějí radovat ze života a ze zdánlivých maličkostí. PANU REŽISÉROVI DĚKUJI ZA VÝJIMEČNÝ ZÁŽITEK.

 • poster

  Pyšná princezna (1952)

 • poster

  Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

  Toto je přesně typ filmu, na který můžu koukat neustále dokola a neustále mě nepřestane překvapovat. Nejsem zarytý Kaufmanův či Gondryho fanda, ale co předvedli s tímto filmem mě šokovalo v pozitvním slova smyslu. Právem jsem jej zařadil do mých Top10 filmů, mezi neotřesitelné pozice mých oblíbených filmů se to podařilo právě Eternal Sunshine... K filmu samotnému asi v kostce toto. Jednak musím vyzdvihnout originální zpracování již tak výborného nápadu, odstraňování vzpomínek z Carreyho mysli a jeho bojem a úniky před vymazávání vzpomínek svoji milé... Nevím jak ostatní, já měl z toho normálně husinu a to v podstatě většina filmu o tomto pojednává. Třešničkou na dortu jsou pak výjimečné herecké výkony od Carreyho a Winsletové, potažmo od mého tajného tipu na hereckou hvězdu budoucnosti Marka Ruffala... zbytek rovněž OK. Nelze nic vytknout, pro mě zážitek maximální a nej "romanťárna" všech dob. For ME 100% :-)