Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Co kdyby někdo, koho dobře znáte a milujete, jednoduše zmizel? Hollywoodské superhvězdy Reese Witherspoonová, Jake Gyllenhaal, Peter Sarsgaard, Alan Arkin a Meryl Streepová se již brzy dozvědí odpověď v napínavém thrilleru jihoafrického režiséra Gavina Hooda, zaměřeném na ožehavou tématiku tzv. „mimořádného vydávání podezřelých“ - jedné z kontroverzních součástí americké strategie v boji s potíráním terorismu. Reese Witherspoonová v něm hraje Isabellu, těhotnou manželku inženýra, původem z Egypta, který se během letu z Kapského města do Washingtonu „propadne do země“. A jak se posléze ukáže z dějové linie, v níž hraje prim Jake Gyllenhaal coby analytik CIA Douglas Freeman, nestalo se tak náhodou. Anwar El-Ibrahimi (Omar Metwally), přestože má již dávno americký pas i občanství, byl totiž právě na příkaz CIA jako podezřelý ze spiklenecké činnosti eskortován zpět na černý kontinent. A při pohledu na jeho brutální mučení a vyslýchání jihoafrickou tajnou službou Freeman poprvé začíná pochybovat... (Warner Bros. CZ)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (267)

Ridick 

všechny recenze uživatele

mozno sa take veci vo svete deju...my, obycajni smrtelnici to nemozeme vediet, ale taka vec ako sa diala vo filme je nemyslitelna, pritiahnuta za vlasy asi tak ako cely dej. neviem preco tam museli dat 4 zapletky a ku koncu casovu slucku, ktora bola totalne zmatocna...a najvavsim minusom je 120 minut... ()

Lucasion 

všechny recenze uživatele

Politický thriller o vyšetřovacích metodách CIA. Někdy je vážně chyba nekoukat na trailer. Někdy naopak trailer zkazí celý film, ale tady upřímně už nebylo co kazit. Čtení obsahu by mi taky pranic nepomohlo, protože "napínavý thriller" tohle fakt není. Thriller by měl mít napětí a v tom lepším případě způsobovat mrazení v zádech. Ovšem v Odvlečen není žádné napětí ani omylem. Jake Gyllenhaal je absolutně nevýrazný a vůbec by se dalo říct, že se nejedná o hlavní roli. U filmu je jak páté kolo u vozu a nedostává žádný svůj prostor. Máme tu i Streep a Simmonse, ale většinu času se příběh točí okolo zcela jiných postav. Zajímavá je myšlenka dvou časových rovin, ale ve výsledku je to kormě Jakea to jediné, co je na filmu trošku zajímavé. Dvě hodiny je Odvlečen ubíjející nuda, kde se manželka snaží najít uneseného manžela. Pro mě v tom nebyli žádné emoce a děj byl nezajímavý. Navíc i trochu předvídatelný. Řekl bych, ať si CIA s teroristama dělá, co chce, ale nakonec já bude ten poslední, kdo se bude smát, až tady začnou lítat bomby i na Hlavním nádraží. (40 %) ()

Reklama

nash. 

všechny recenze uživatele

Silný námět s mnoha skutečně mrazivými okamžiky, výsledným dojmem je však zklamání. Tvůrci totiž mířili na příliš mnoho cílů a ve výsledku nedostala adekvátní prostor žádná z postav ani žádný z nahozených motivů. Líbil by se mi příběh Isabelly pátrající po manželovi, líbil by se mi příběh uneseného Anwara s důrazem na vývoj jeho postavy, líbil by se mi příběh Fatimy a Khalida i příběh Abase Fawala. Každý z nich by mohl být skvělým filmem. V jednom společném si však překážejí, režisér těká z místa na místo, pokaždé se zdrží jen chviličku a hned zase nedočkavě přeskočí jinam, aniž by dal jedinému motivu šanci se pořádně rozvinout, jedinému z herců šanci pořádně svou postavu rozbalit. Vše tak nakonec navzdory mnoha opravdu silným momentům působí vlažně, nedotaženě, povrchně. ()

Madsbender 

všechny recenze uživatele

Výborný napínavý thriller postavený na kvalitnom scenári, výbornom obsadení a výkonoch (veľmi prekvapila napr. skutočne vynikajúca Ryža a charismatický Peter Saarsgard, u môjho favorita Gyllenhaala sa jedná o klasický výkon), ako aj precíznej Hoodovej réžii. Po určitých pochybnostiach, spôsobovaných mj. až prepálene béčkovým Wolverinom začínam v Ender's Game veriť ešte viac než doteraz. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Před časem jsme i u nás zaslechli o tajných přeletech speciálů USA, dokonce i o tajných věznicích v Evropě... Když už mají americké tajné služby mučit tak raději jinde ne v USA asi... Film skvěle ukazuje na dnešní dobu honů na čarodějnice, kdy někdy i sebemenší náznak či něčí domněnka může mít pro nezúčastněnou a nic netušící osobu dalekosáhlé důsledky. Samozřejmě, člověk ve filmu fandí Anwarovi a posléze i Freemanovi. Oproti tomu vedoucí egyptských policistů nebo šéfka CIA jsou zlo samo... Divák se děsí faktu, že slibně se rozvíjející pátrání po Anwarovi v mžiku skončí u pomyslné zdi s názvem - Národní bezpečnost USA. Říkáte si co kdyby se to proboha stalo mně? ---- Ale ruku na srdce, osobně věřím, že bez těchto zlounů za zdí Národní bezpečnost by náš svět - svět západní civilizace, byl mnohem méně bezpečný. Pokud se někdo z náboženských důvodů (a bohužel jsou to převážně muslimové), hodlá odpálit v metru plném lidí, dát nálože na vlakové stanice či s uneseným velkým dopravním letounem narazí do mrakodrapu, pak jsou tu lidé kteří nesou břímě odpovědnosti potřební. Jsem si jist, že dochází k přehmatům jako v tomto snímku. Jsem si jist, že při waterboaringu řeknete i to co nevíte, budete si vymýšlet jen aby vyšetřijící skončili. A to je jen jedna ze široké škály donucovacích prostředků jak člověka zlomit. V sedmnáctém století lidé natažení na skřipci a pálení ve slabinách kleštěmi také nakonec doznávali účast na čarodějnických sabatech, líbání kozla a létání na koštěti... Jenže, i když připustíme, že se přehmaty dějí... -. Můžeme si dovolit ten luxus chovat se lidsky vůči zfanatizovanému nepříteli, nectícího žádné zákony, žádné právo, kterému je vše jedno? Můžeme si dovolit vyšetřovat podezřelé při podezření z příprav teroristických útoků jen v rámci platných zákonů se všemi právy, která by v demokratické a právní zemi měla být obviněnému garantována? Stále hledám odpověď, ale i přes dojem z tohoto filmu se kloním spíše k NE, NEMŮŽEME. Dávám čtyři matice. * * * * ()

Galerie (136)

Zajímavosti (6)

  • Celosvětová premiéra proběhla 7. září 2007 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)
  • Citace „I fear you speak upon the rack where men enforced do speak anything,“ (Muž, který podstupuje mučení, řekne cokoli, jen aby bolest ustala,) je ze třetího jednání druhé scény hry „Kupec benátský“ od Williama Shakespeare. (jezurka42)

Související novinky

Místo Avataru Noc v muzeu 2

Místo Avataru Noc v muzeu 2

20.12.2007

Pravá blondýnka Reese Witherspoon se po těžkotonážním dramatu Odvlečen vrací k lehčím žánrům. Režisér Seth Gordon už brzy odstartuje natáčení komedie Four Christmases, námětem vzdáleně připomínajícím… (více)

Reklama

Reklama