foto

Peter Sarsgaard

  • nar. 7.3.1971 (46 let)
    Scott Air Force Base, Illinois, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

John Peter Sarsgaard se narodil 7. března 1971 ve Scott AFB, stát Illinois. Jeho otec byl technik Air Force letadel a právě kvůli jeho práci se rodina častokrát stěhovala. Peter byl vychován v římskokatolické víře a působil jako ministrant. Po promoci krátce navštěvoval pěveckou školu a Washingtonskou univerzitu v St. Louis. Právě zde si vyhlédnul hereckou společnost „Mama's Pot Roast.“ Sarsgaard chtěl být původně fotbalovým hráčem a kvůli fotbalu chodil do tanečních pro lepší koordinaci. Po několika otřesech mozku se však svého sportu navždy vzdal a začal se zajímat o psaní a divadlo.

Jeho první herecké zkušenosti se vázaly na divadlo, kde si zahrál několik vedlejších rolí. Na filmovém plátně se poprvé mihnul v kriminálním dramatu Tima Robbinse MRTVÝ MUŽ PŘICHÁZÍ. Následovala řada vedlejších rolí jak v nezávislých snímcích (FEŤÁCI), tak i v hollywoodském MUŽI SE ŽELEZNOU MASKOU. Rozhodující byla však role násilného hrubiána Johna Lottera v romantickém dramatu KLUCI NEPLÁČOU. Sarsgaardovi se náhle hrnuly příležitosti a nabídky, na které čekal roky. Programátor v dramatu STŘED SVĚTA, ruský námořník v K-19: STROJ NA SMRT či bisexuální badatel v dramatu KINSEY je jen zlomek jeho podařených rolí.

V průběhu těchto menších úspěchů ovšem Sarsgaard na divadlo nezanevřel. Ba naopak. Stal se členem divadelní společnosti „Douglas Carter Beane's“ v New Yorku, kde sehrál několik hlavních rolí a vyneslo mu tak ještě zvýšení pozornosti. V tomto období se Peter setkává se svou životní láskou, Maggie Gyllenhaalovou, která je sestrou známého herce Jakea. Peter si v roce 2005 s Jakem dokonce i zahrál, a to ve vojenské satiře Sama Mendese MARIŇÁK. Rok nato se herec z Illinois s Maggie oženil a tentýž rok se jim narodila dcera Ramona.

Nyní má Peter rozděláno hned několik slibných projektů, z nichž vypadá nejzajímavěji thriller RENDITION, ve kterém se opět setká se svým dobrým přítelem Jakem Gyllenhaalem, či drama ELEGY na motivy románu Philips Rotha. Ačkoli se Sarsgaard proslavil díky hrubým a násilným rolím, sám dodává, že je v reálném životě naprostý opak.

Satan

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace