Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Komedie
  • Horor
  • Animovaný

Poslední recenze (411)

plakát

Brazilský masakr (2006) 

Ať si říká, kdo chce, co chce, tohle je parádní "survival horor", který obsahuje fakt nádherné prostředí, krásné holky, (asi i krásný kluky, ale v těch já nejedu...), příjemné mrazení že něco visí ve vzduchu, úžasné podvodní záběry, příroda, kozičky, neskrývané násilí a skvělé gore efekty, spád atd. Je to komerce, je to moderní, ale je to dobrý... do subžánru "survival horor" to skvěle zapadá, krutější, než šílení mafiáni je příroda sama, a to se mi líbí... Postavy docela sympatické. Prostě pecka. /75%/

plakát

Srbský film (2010) 

Už jsem viděl v životě fakt ledacos. Ale to, co nabízí "Srpski film" je ta největší, nejkrutější, a hlavně nejzvrácenější hra s divákem, jakou kdy, kdo natočil!!! Ale pozor!!! Žádné samoúčelné násilí. 50 minut si film diváka vyloženě "Připravuje a lehce flambuje" na ohni... Thrillerové mrazení... Jenomže pak přichází druhá část filmu, která perfektně navazuje na to, co se stalo před tím. 50 minut KVALITNÍHO thrilleru... Vše se točí kolem pornoprůmyslu, to je samo osobě velmi zajímavé téma, nějaké ty šoustačky a náš hrdina je za nehoráznou částku přemluven do hlavní role jednoho filmu, který má změnit kinematografii. Od 50. minuty to začne... SLOVY NEJDE POPSAT, nejde prostě ten ukrutný tlak na diváka, ty nejzvrácenější hnusárny, které by ani mě nenapadlo, že tam můžou být!!! Že bylo málo krve?... hektolitry... Že nebyl vidět penis... však se dočkáte... ŽE BY SNAD PROBOHA NEBYLO NĚCO VIDĚT??!!! Věřte mi, že uvidíte scény, jaké oficiálně NIKDY NIKDO nenatočil... Všechny ty "Human Centipede", "Untold Story", "Murder set pieces", "Macabre" a všemožné japan šoky... všechno mi to teď přijde jako pohádka pro děti!!! Nekecám!! Nějací Francouzi a jejich vlna exploiteru ("Inside", "Haute tension", "Frontiers"...) Amíci, kteří se také snaží... Všechno dohromady a takovým mám z toho aktuálně pocit, je NIC proti tomu, co vám tento film předvede... Nebojte, nebo se spíš obávejte, nakonec uvidíte úplně všechno a uvidíte věci, jaké jste skutečně vidět nechtěli!!! Mám rád oldschoolové horory, 70. léta atd… "8MM" je můj 2. TOP film, ale stírá se s tímto jen prostředím, jinak si jde každý svou cestou... Ve finále - je to exploiter, takový roztahaný, ale je... A asi zatím fakt nejlepší, jaký znám, protože hraje ještě na atmosféru, hudbu, psychedelii... Připomíná mi to v mnoha scénách nečekaně i vrchol/žumpu všeho - "Salo, or The 120 Days of Sodom" - jenže tady z toho byly vybrány dobré části, estetické... Ta atmosféra vás úplně rozšmelcuje na kusy!!! A to strašné násilí, krutost, krev, hnusy, a nemůžu popsat co... To diváka sráží čím dál víc na kolena... Fakt už jsem myslel, že nejde zajít dál, nebo že nemůže přijít nějaký zvrat, který by to vygradoval, ale těch jsou tady snad taková desítka... A na úplném konci (nechte si dojet titulky), kdy už jsem myslel, že jsem si to s filmem vyříkal a ocenil... Přišla další a další rána až na tu poslední, která nebyla vůbec z milosti... ale bylo to, jako by mi někdo na čuráka vypálil žhavým železem "Srpski film (2010) FOREVER"... Však pochopíte :-) /100% + FILM ROKU/

plakát

Smrt přichází v bílém (2003) 

Tenhle druh hororů mě vyloženě nebaví. Horor nebo komedie? Na silnici umírají členové rodiny a nálada je pořád tak nějak dobrá až do finále, kdy se otec na chvíli rozbrečí. Bloudění pořád dokola v časoprostorových smyčkách, psychologické výpadky zúčastněných... Nic extra, není se čeho bát, čemu smát ani se čeho leknout. V podstatě je to takový ujetý nesmysl, ale ujetý je málo na to, aby mě bavil. Zřejmě na můj vkus příliš komorní. Pořád stejné prostředí mě také dost štvalo. Dobré byly herecké výkony. Jinak slabota. A ten konec? Nic extra... /30%/

Poslední hodnocení (2 834)

Brazilský masakr (2006)

12.06.2024

Smrt přichází v bílém (2003)

10.06.2024

Pád do tmy 2 (2009)

07.06.2024

The Sadness (2021)

05.06.2024

Bubba Ho-tep (2002)

02.06.2024

Farang (2023)

02.06.2024

Arachnofobie (1990)

01.06.2024

Psí vojáci (2002)

27.05.2024

Hory mají oči 2 (2007)

27.05.2024

Reklama

Poslední deníček (20)

Konec (filmového) světa...

Tohle mě fakt už úplně zlomilo. Film, umění a svět skončil v podobě, v jakém jsme ho znali...

Zasraný mileniánský rozmazlení umrdanci!! Běžte s těmi menšinami už do prdele!!

 

Nová pravidla: Nemáte homosexuály, ženy či menšiny? Zapomeňte na Oscara!

 
Od roku 2024 zavedla oscarová akademie nová pravidla pro Oscara za nejlepší film. Filmy, které nebudou obsahovat dost etnických a sexuálních menšin, nebudou mít šanci.
 
 

Vyhlášení nominací na filmové ceny Oscar Foto: Mario Anzuoni, Reuters
Film musí splnit nejméně dva ze čtyř standardů, aby se mohl ucházet o Oscara za nejlepší film. První standard se soustředí na zastoupení na plátně a náměty. Film musí plnit nejméně jedno ze tří kritérií.
První kritérium – film musí mít nejméně jednoho herce v hlavní roli nebo významné vedlejší roli, jenž pochází z menšin (Asiaté, Hispánci, Afroameričané, původní Američané – indiáni –, osoby ze středního východu, severní Afriky, Havajci či osoby z pacifických ostrovů).
V celém hereckém souboru musí tvořit nejméně 30 % herců v menších rolích ženy, lidé z etnických menšin, LGBTQ+ komunita nebo lidé s kognitivním či fyzickým postižením nebo špatně slyšící a úplně neslyšící.
Režisér Roman Polanski nezíská zpět členství v americké filmové akademiiAmerika
 

Další kritérium se týká příběhu, který se musí točit kolem žen, etnických menšin, LGBTQ+ komunity nebo lidí s kognitivním či fyzickým postižením nebo špatně slyšících a neslyšících.
 
LGBTQ+ režisér nebo producent 
Další standard se týká celého štábu a vedení. Nejméně dva vedoucí pracovníci v tvůrčí funkci (například režisér, castingový režisér, hlavní kameraman, střihač nebo producent) musí být opět ženy nebo musí pocházet z etnické menšiny, LGBTQ+ komunity nebo musí jít o lidi s kognitivním či fyzickým postižením nebo špatně slyšící a neslyšící. Navíc alespoň jeden z nich musí být z následujících skupin: Asiaté, Hispánci, Afroameričané, původní Američané (indiáni), osoby ze středního východu, severní Afriky, Havajci či osoby z pacifických ostrovů. Celý štáb se navíc musí skládat z 30 % z příslušníků znevýhodněných menšin.
Další standard požaduje, aby studio platilo stážisty, kteří pocházejí z následujících skupin: ženy, etnické menšiny, LGBTQ+ komunita, lidé s kognitivním či fyzickým postižením nebo špatně slyšící a neslyšící.
Velká studia mají povinnost zavést v podstatném rozsahu trvalé stáže a praxe pro členy znevýhodněných menšin ve většině oborů – produkce, postprodukce, hudba, vizuální efekty, marketing, distribuce, PR.
Poslední standard požaduje, aby filmová společnost zaměstnávala několik manažerů z menšin v marketingovém a PR týmu.