Cesta do pravěku

• Československo Cesta do praveku (více)

filmmovier

Naprostá klasika. Pořád má své působivé kouzlo a skvělý příběh. Dinosauři a hlavně skvělé kulisy inspirované Zdenkěm Burianem. Jasně za 100%, úplně skvělý dobrodružný film. Jurský park po česku. ()

David.Darco

Vidieť to ako malý chlapec asi by som strelil ihneď za 5. Zemanova Cesta je vizuálne a atmosfericky príťažlivá kráska. Scenár mi však pripadá ako vyložene detský. Respektíve ja som sa nedokázal dostať z oklieštenia tohoto pocitu. Stále sa však nepochybne jedná o jeden z klenotov kinematografie a dokázal ma chytiť za srdce aj rozum natoľko, aby som si do budúcna pozrel aj ostatné známe Zemanove filmy. ()

plechulka

Tenhle film spolu s Buriánovými ilustracemi utvářel mou lásku k historii přírody (jen mi přišlo tak nespravedlivé, že i tady, jako třeba v Ukradené vzducholodi, dobrodružství prožívají jen kluci). I když za mého dětství to byl cca 15 let starý film, chodili jsme na něj se školou do kina a co se týče dinosaurů a spol, myslím, že v žádném jiném státe nebyly děti tak informované. Dokonce si pamatuji dětskou nadávku: TY JEDEN KRYTOLEBČE! Jasně, že Jurský park je dokonalejší, protože téměř o půlstoletí mladší, ale tohle je prostě česká klasika! ()

marv.

Co dokázal pan Karel Zeman natočit za dobrodružství z bývalou technikou, je umění. Stručně a jednouduše V JEDNODUCHOSTI JE KRÁSA ()

RonaMidu

....tak chvílema jsou kluci trochu v křeči,to je fakt...a taky vím,že dnešní kluky to nebere - (vlastní zkušenost)....ale když jsem chodila do školy,spolužáci ten film přímo žrali ...mně osobně se líbí právě pro tu "jednoduchou" animaci :-) ()

Mirokukii

Promítat povinně všem prvňáčkům při nástupu do školy. Naučná cesta za poznáním nemusí být jen nudná, nýbrž dobrodružná, zábavna a napínavá. Mistrovské dílo Karla Zemana plné hezkých triků. Souboj dvou obřích ještěrů je úžasný. Jurský Park předběhl dobu. Cesta do pravěku předběhla Jurský park. ()

LadyPupu

Nádherný dobrodružný film. I když dnes mohou triky působit zastarale (aby ne, když byl natočen před 60-ti lety), je to filmová lahůdka. A ani ty červený šátečky mi nevadí. Klasika za 5 hvězd. ()

BS

Když jsem byl ještě malý capart měl jsem strašně rád dinosaury a tak jsem si sledování tohohle filmu o kamarádech co se vydali do pravěku opravdu užíval a nostalgicky na něj stále vzpomínám, zvláště na chudáka mrtvého stegosaura :). Ještě těd když vidím nějaké "putování s..", tak si na Cestu do pravěku vzpomenu :) ()

Ivuse

Shlédnuto kdysy velmi dávno, když jsem byla malá - už si to sice nepamatuju, ale vím, že jsem to viděla celé - takže mě to asi chytlo (teď už bych to ale vidět nechtěla, uškodilo by to hodnocení - jsem již velmi ovlivněna současnými triky - asi bych se u toho už dnes nudila - proto nechám v paměti tak jak to bylo) ()

progression

Tak jsem si po mnoha letech zopakoval Zemanovu filmovou legendu. Trošku jsem se bál, že o nějakou hvězdičku přijde, ale není tomu tak a to nejenom z nostalgie. Karel Zeman tehdy svými filmy opravdu hodně předběhl dobu, a s ohledem na tehdejší dobu i technické prostředky natočil nezapomenutelná a nadčasová díla, která možná nikdy "nezestárnou". S návrhem promítat toto dílo prvňáčkům při nástupu do školy bych docela souhlasil, ale trošku se obávám toho, že přece jen je (bohužel) jiná doba i jiné hodnoty a dost možná, že dost současné "omladiny" by si radši přitom na mobilu pustili jeden z nesčetných zrovna-in akčnáků, či krváků. Moc rád bych se ale mýlil :-? ()

noriaki

Jestli se dá Cesta do pravěku počítat mezi dětské filmy, tak je s přehledem mezi třemi nejlepšími dětskými filmy naší kinematografie. Bránil bych se ji tam zařadit, protože tohle klukovské dobrodružství dospívá spolu s divákem. V dětství jsem snil o plavbě po podobné řece času, později jsem obdivoval precizní režii a přirozené vedení herců. Speciální efekty byly z pohledu dětského diváka ohromující, v dospělosti jsem žasnul nad dobou vzniku. Geniální Ray Harryhausen ukázal svá kouzla už o dva roky dříve, ovšem se vší úctou k jeho práci, přísnější měřítka snese až Sedmá Sindibádova cesta - a i ta je znatelně horší film. ()