Virus

Virus - Schiff ohne Wiederkehr

Vírus

Akční / Horor / Thriller / Katastrofický

USA / Velká Británie / Německo / Japonsko, 1999, 95 min

Lidi, jeden z mála filmů, u kterého jsem se bál. Samolitr v době, kdy jsem byl mladší. Žádný film mně tak nevystrašil. Teď je to můj oblíbenec a každý rok si ho pouštím. Stále mně neomrzel.(9.4.2009)

• Djkoma

Nešahat hrozí doživotní trauma pokud očekáváte kvalitní film. Pokud ne zkuste si to a uvidíte sami, ale já vás varoval...(30.7.2004)

• tron

„Budú to ľahké prachy.“ – „Ľahké prachy neexistujú.“ Na prvý pohľad to pre fanúšika drsných sci-fi hororov nevyzerá zle. Svojrázny ale zaujímavo pozliepaný kasting (od Jamie Lee Curtisovej po Donalda Sutherlanda, Williama Baldwina, Cliffa Curtisa, Julia Oscara Mechosa a Joannu Paculaovú), údajne 80-miliónový rozpočet, producentka TERMINÁTORA 2: DŇA ZÚČTOVANIA, zjavná inšpirácia filmami VOTRELEC či VEC a námet, spadajúci do obľúbených morských krvákov (SFÉRA, LEVIATHAN, DEEP STAR 6). Navyše, John Bruno síce filmom režijne celovečerne debutoval, ale v minulosti už spolu-režíroval legendárnu lunaparkovú 3D atrakciu T2 3-D: BATTLE ACROSS TIME a doma mal trikového Oscara za PRIEPASŤ. Zo začiatku (takých 30 minút) to naozaj nie je zlé! Pestré charaktery námorníkov, pôsobivé dekorácie gigantickej ruskej opustenej vedeckej lode v medzinárodných vodách, atmosféra zlovestného ticha pred búrkou. S pribúdajúcimi minútami sa to však zvrtne v chaotické pobehovanie temnými chodbami. Poetika „robotického Zla“ je v dobrom nepríjemná (pripomína Borgov zo STAR TREKU: PRVÉHO KONTAKTU), ale blbé dialógy, nezmyselné jednanie postáv a príliš „priamočiary“ scenár (od určitej chvíle sa obmedzujúci len na besný útek pred smrťou) to prizabijú. Do hrobu to ale zakope až zlý strih (chlapi strieľajú na „robota“, robot strieľa na nich, strih, chlapi do kajuty nesú „mŕtveho“ robota) a prehnané sústredenie na nechutné krvavé efekty.(24.10.2004)

• Z0oMb3E

Film na daždivé sobotné popoludnie. Béčková likvidačka čo viac dodať. Jednu hviezdičku dávam kvôli tomu, že vďaka tomuto filmu a robotom v ňom som si spomenul na stavebnicu MERKÚR s ktorou som sa ako decko hrával.(26.1.2010)

Rozpočet $75miliónovTržby USA $14,036,005Tržby Celosvetovo $30,652,005║ niekto bol moc odvážny keď do daného béčkového projektu nalial také peniaze, až nepochopiteľné, vidina Votrelec-kej invázie sa chce niesť na vlne 80.rokov, hlavne podobať filmu Votrelci, triky a masky újdu, herci ako tak ale nedajú nič ne vrch, príbeh ničím neprekvapí /35%/(1.5.2010)