Virus

Scénografie:

Mayling Cheng

Kostýmy:

Deborah Everton

Musim priznat, ze po tech negativnych hodnocenich jsem cekal kdovijakou slataninu, ale byl jsem mile prekvapen. Jasne, zadnej inteligentni scenar nebo neco podobnyho tu nenajdete, pribeh je tezce neoriginalni, ale na druhou stranu nevzpominam si na film kde bych videl robota slozenyho ze soucastek a kusu masa. Jeden z tech robotu mi hodne pripominal cislo pet. Pokud cekate nejakou inteligentni sci-fi budete hodne zklamany, protoze tohle je cisty becko, ale oproti jinejm beckum hodne zabavny. Hudba celkem dobra, triky vyborny i kdyz pri tom rozpoctu mohli bejt urcite lepsi, herci se celkem snazi, atmosfera slusna, hezky vygradovany napeti, par lekacich momenu a par hezky krvavejch scen. Puvodne jsem chtel dat 4*, ale na druhou stranu i pres vsechny klady tenhle film neprinasi nic novyho, takze jen 3*.(7.3.2005)

• InJo

Podivně nepodařený filmový mutant Vetřelce a (dejme tomu) Terminátora. Šílený děj, šílené triky, šílení herci. Prostě hovadina, ale svým způsobem úchylně kouzelná.(22.10.2004)

• -bad-mad-wolf-

Hezky obsazené, ještě lépe otrikované a celkem zábavné béčko, jehož postavy jsou ty nejzoufalejší žánrové šablony a rekvizity. Imbecilní je ostatně celý scénář, nicméně pro přemíru sympatických prvků bych si přál remake z rukou někoho schopnějšího. 5/10(14.7.2015)

Tenhle film bych si nikdy nesehnal, nebýt jedné skvělé reklamy. Nebudu prozrazovat o co jde, jen ta motivace s příslibem hrůzného zážitku byla opravdu veliká. Ne, Virus opravdu není hrůzostrašný film, ale ani náhodou se nejedná o nějaký zápor, neboť hrůznost okamžiku je tu nahrazena šíleným hůmorem. Opravdu, smál jsem se hodně, hlavně v tu chvíli, kdy se objeví nový Donald Sutherland. Trochu mi to přípomínalo prvního Resident Evila, i když kvalitativně na horší úrovni, zejména kvůli vizualně odpornému prostředí. 60% [TOP 19/6 36%](2.12.2006)

• Kryton

Tak tenhle virus muj antivir hned našel a smazal. Jamie proč?(11.5.2009)

• - Vydání filmu bylo plánováno již na začátku devadesátých let, ale tehdejší technologie nedovolovaly použití speciálních efektů v takové míře, aby film vypadal uvěřitelně. Trvalo tedy několik let, než se film dostal do vývoje. (HellFire)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu Chucka Pfarrera. (Terva)

• - Loď byla po vyzvednutí z moře celá pokrytá rezí. Za účelem natáčení se proto jedna její strana natřela a natáčel se jen jeden bok. (HellFire)