Vychovatel a jeho chráněnci mají v plánu získat peníze na záchranu svého sirotčince tím, že vyhrají rybářskou soutěž. A tak vezmou do party vysloužilého kapitána. (Netflix)

BOURQUE

True-based film od Netflixu nie je úplne beznádejný, ale vo svojom žánru sa spíš jedná o tuctovú záležitosť. Príbeh z reálneho života – kedysi nie príliš anjelský Hector, spoločne so svojou priateľkou, sa stará o deti, ktoré z rôznych dôvodov sa dostali na ulicu. Nemajú však peniaze, dlhy o to viac, a jedinou možnosťou je vyhrať rybársku súťaž s veľkou dotovanou výhrou. Nie sú rybári a preto sa „spoja“ so starým kapitánom, ktorý súťaž kedysi vyhral dvakrát za sebou, aby dosiahli (na začiatku nie spoločný) cieľ. Režisér ako aj herci sa snažia, ale film sa nedarí dostať z úrovne „priemer“ o niečo vyššie. Všetko má svoj klasický a známy priebeh, niektoré odbočky (napr. pokušenie Hectora alebo jeho nočné mory) nie vždy sú dotiahnuté do konca. Film má v sebe určité odkazy, ale tie nie sú dostatočne zdôraznené. Záver je pomerne plochý a určite by zaslúžil väčšiu pozornosť (autentické fotky nie vždy vedia zaručiť uspokojenie). Z hereckej stránky film drží dohromady vo vedľajšej roli figurujúci veterán Dennis Quaid. Pre neho venujem tretiu hviezdu. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

BMW12

Film s hezkým poselstvím o tom, že se nikdy nemáte vzdávat a že máte být poctivý a nepodvádět v životě. Snímek zachycuje drsnou realitu některých dětí v Mexiku, kdy se jeden manželský pár rozhodl založit pro opuštěné děti sirotčinec, avšak peníze dochází. A tak se zapojí do rybářské soutěže, kde soutěží o hlavní výhru v podobě spousty peněz. Příběh chytne za srdce, je napínavý, rodinný a navíc podle skutečných událostí, takže vás to pohltí ještě více. Jsem rád, že sirotčinec je na tom v součastnosti tak dobře a má rozsáhlý komplex. ()

Jaro.Krafcik

Opäť tretia recenzia na databaze, to tie nové filmové snímky od netflixu nikto nekomentuje? Rozporuplné dojmy boli už keď som pozrel hodnotenia, jeden dal plný počet, druhý odpad. A takto to pokračovalo. Aj sa to odzrkadlilo na hodnotení. Ale nevadí neškodný nadpriemer na ktorý sa celkom dobre podobalo a rýchlo zbehol. Chvalim aj dabing. Drámy nemusím, ale táto bola veľmi dobrá. 4* ()

Lacike

Taký príjemný Disneovský film s nejakým tým morálnym ponaučením, v ktorom sa musia dať dokopy proti svoje vôly v rybárskej súťaži večne frfľajúci kapitán lodi Dennis Quaid a vedúci sirotinca v podaní mexického Marka Ruffala, aby zachránili sirotinec pred uzavretím. Keby to nebolo podľa skutočnej udalosti, tak by som si povedal, že tí scenáristi už nič jednoduchšie a otrepanejšie vymyslieť nemohli. Ale nakoniec to má celkom príjemnú atmosféru jak rodinné filmy z deväťdesiatok. Nakoniec sa všetci rozhnevaní pomeria, frfľajúci kapitán sa polepší, detské postavy nie sú príliš otravné a aj tá rybačka trvá dostatočne krátko na to, aby to nezačalo príliš nudiť. K dokonalosti mi tam chýbala nejaká komická postavička, ktorá by to poriadne oživila a hlavne nejaký konkurenčný záporácky tím u ktorého by som sa až do konca tešil na jeho porážku. Výsledkom je rodinný neškodný priemer na jedno pozretie. 5/10. ()

Heywood

Dobře natočeno, kritika mexického stavu jasná, víra, že občas chodí štěstí dokola se tam padne na hodného měla přiblížit jakýsi snad skutečný příběh. Proč ne. Řemeslně zvládnuté, výsledek očekávaný, postavy možná až příliš černobíle pojaté. Za ten optimismus 3 hvězdy, děti do 13 a půl mají film i na druhé kouknutí. ()