Černý telefon

• USA The Black Phone (více)

Finney Shaw je normální třináctiletý kluk, kterému změní život sadistický vrah, jenž ho unese a uvězní ve zvukotěsném sklepě, kde nemá smysl volat o pomoc. Jenže pak zazvoní na zdi visící odpojený telefon a na Finneyho začnou ze sluchátka mluvit předchozí únoscovy oběti. Ty mají jeden společný cíl – postarat se o to, aby Finneyho příběh neskončil tak tragicky jako ten jejich. (Cinemart)

mzss1

[50%] Černý telefon mě ani od prvního traileru moc nezaujal a po skončení filmu se ani nedivím, že mě to moc neoslovilo, což je ale tak trochu škoda, protože to dětské herecké obsazení bylo výborné a ta část před únosem toho hlavního chlapce byla suprová. Myslím ty sekvence, kdy vládla ve škola šikana a nemilosrdné rvačky. Krom toho ústředního klučiny mě nejvíc asi zaujala ta jeho filmová sestra. Co se týče hlavního záporáka (únosce), tak Hawke mě zde totálně nudil. Celý ten námět okolo toho věznění dětí mi přišel takový nedomyšlený a strašně nudný. Vůbec to nepůsobilo strašidelně, ale což o to. Mě nevadilo, že to nebylo hororové, ale ani s ohledem na téma únosu mi to nepřišlo napínavé. Plus ty pravdivé předtuchy té malé sestry mi také přišly divné, ale atmosférou zajímavé. Úplný konec trochu emocemi vygradoval, ale výsledný dojem z filmu je malý. Těžce se mi to hodnotí, ty 3* s čistým průměrem dávám, ale čekal jsem, že to bude dle očekávání propagace filmu mnohem kvalitnější. ()

pepo

Pekna pracicka, ale je tam toho mozno az prilis. Atmosfera je posobiva, postavy funguju a je to s chutou natocene. Nadsenie z jednotlivosti sa vsak aj tak nepretavilo v uzasny celok. Neviem, ci sa blbo adaptovalo alebo prilis strihalo, no tato story si zasluzila kosatejsiu stopaz, nech to vsetko viac vynikne a dokaze intenzivnejsie chytit pod krkom. 7/10 ()

silentname

Po dlhej dobe tu máme konečne hororový film, kde som sa počas sledovania nenudil. Naposledy pri "Crimes Of The Futuresa mi na posledné minúty podarilo zaspať. Človek, ktorý robí všetko preto, aby si film poctivo odsledoval od začiatku až do konca. Pri "The Black Phone" sa nič také nestalo. Poviedku som čítal niekoľko rokov dozadu a nejako si z nej už moc nepamätám, no samozrejme, že bola trošku príbehovo natiahnutá. S tým osobne nemám problém. Možno si ju prečítam znovu, aby som si pripomenul ako to vlastne všetko bolo tam. Mám ale pocit, že Scott Derrickson tomu dodal asi väčšiu dávku srdca a duše. Pretože som chcel vidieť Finneyho dostať sa z tej siutácie, tie kontakty cez telefón boli zaujímavé a dokonca tomu aj vizuálne niečo dodali. Pre mňa ale ososbne najemotívnejší moment prichádza pred finále, keď sa Finney dočká posledného telefonátu. A je to najmä tým, že to celé prebiehalo aj v trošku inom duchu než všetky predošlé. Ten cit a emócie, ktoré sa tam dali boli pre mňa osobným momentom filmu. A to napriek tomu, že sme predtým nemali moc času na to, aby sme videli priateľstvo medzi našimi hrdinami. Ale možno aj tých pár dialógov tomu vedelo niečo pridať. Pretože som to úprimne prežíval. Inak je treba povedať, že inteligenciu to má a Ethan Hawke skutočne pôsobí ako solídny zloduch. Páči sa mi aj ako jednotlivé masky majú definovať jeho náladu a emocionálny stav. Tá, ktorú ma na tom posteri totiž nie je jediná. A príde mi to ako veľmi inteligentný nápad. Vizuálne to má tú správnu dávku špiny, beznádeje a atmosféry, ktorú film potrebuje... a chcel som vidieť finále a ako sa to vlastne celé vyvŕbi. Hoci sú tu veci, ktoré viete odhadnúť. Pre mňa solídny film, ktorého sledovanie som si užil a vytiahol pre mňa okey poviedku na skutočne kvalitnú hororovú drámu. Čeknite si to a uvidíte sami. Hodnotenie: A- ()

Big_Boss

Mým osobním favoritem na nejlepší horor za rok 2022 je bez debat Černej telefon Scotta Dericksona. Ten vypráví jednoduchej příběh o únosci dětí v 70. letech, kterýho ztvárnil Ethan Hawke. Unesenej chlapec Finney, kterej čeká na smrt ve zvukotěsnym sklepě je  kontaktovanej přes záhadnej odpojenej černej telefon únoscovo zavřažděnejma obětma. Ti se Finneymu snaží pomoct z onoho světa, aby mohl ze spárů únoce utéct. Možná že pro někoho to nebude tak silnej zážitek jako pro mě, ale já šel na film úplně naslepo bez znalosti příběhu nebo shlédnutí zbytečně spoilerovýho traileru. 70ková atmosféra na mě silně dolehla a nepamatuju si kterej film měl tak perfektně vygradovaný a napínavý finále jako Černej telefon. 10/10 ()

dr.horrible

Nápad dobrý, aj keď v rôznych variáciách už videný. Záporák obstojný. To hlavné plus - a domnievam sa, že je to vďaka odkazu, ktorý zanechali svetu Stranger Things (aj keď to odkazuje skôr na It) - sú neskutočne sympatické detské postavy, a to zároveň obsadením (dievčatko), tak scenárom, ktorý vám hneď v úvode robí opakovanú, satisfakčnú radosť. Ďalšia derricksonovka, z ktorej bude klasika. 85% ()

• Ve filmu zazní celkem 11x slovo „fuck“. (noelcoward73)
  • V čase 01:11:58 je v úvodu scény, která líčí příběh Vance Hoppera (Brady Hepner), vidět název obchodu GrabNGo. Je to přímý odkaz na vraha, který se v originále nazývá The Grabber (Ethan Hawke). (A7X92)
  • Podlouhlá skvrna nacházející se ve sklepě, kde je držen Finney (Mason Thames), je odkazem na plakát k filmu Sinister (2012). (NiWi)

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (více)

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení