Epizody(8)

Výbuch subglaciální sopky Katla obrátí život místní komunity vzhůru nohama a jako by to nestačilo, z ledu se začnou drát na povrch tajemství. (Netflix)

NikaIn

Rozmýšľala som medzi 3 a 4,pretože sa to naozaj vlieklo a sem tam aj postrádalo logiku,prijala by som svižnejšie tempo,ale ja mám rada psycho seriáli s temnou atmosférou a páčila sa mi aj hlavná myšlienka, ktorú asi každý nepochopí.Je jedno ako sa zrodili klony,ide o to aký zmysel mali pre ostatných. Každému z nás by mal prísť takýto klon do života aby nám nastavil zrkadlo a aby sme si uvedomili kde robíme chyby, akú skutočnosť prehliadame,čo berieme ako samozrejmosť a nevážime si to, prečo sme v citoch ochladli a aké by to bolo úžasné keby sme to nedopustili, že máme zahodiť sebaľútosť a prejaviť radšej súcit,pochopenie a spolupatričnosť. ()

milos.lacika

a ja dam 3 hviezdy. jedna hviezda za koncentrovanu depku. druha hviezda za famozny vizual a bezutesnu krajinu plnu padajuceho popola. a tu treti za odvahu podobny pribeh dat do serialu a za odvahu v poslednej casti.  mam rad severske serialy a tvorbu. katla ma zaujala uz v traileroch. vyber postav zaujimavy, potencial obrovsky. kamera, hudba, nalada narocna. ale je to troska nevyuzite. no i tak som si so zaujmom pozrel. ()

Skeksis

Toto je strašná sprostosť! Radšej som sa mala pozerať na skutočnú erupciu sopky, alebo na nejakú islandskú Kátľu naháňajúcu trolov. Zopár dobrých záberov, nejaký ten havran, kone od popola, a dobré herectvo. Inak je to pomätená, slabomyseľná sprostosť. Už pri prvom diele mi to začínalo byť jasné, a pri každom ďalšom sa mi to iba potvrdzovalo. Nechápem, ako som mohla dopozerať šesť. Viac už nevládzem. ()

Vabr

Od psaní tohohle (a dalších) komentářů mě pozastavila úchvatná 6. série Riverdaleu, jejímuž sledování jsem dal právoplatně větší přednost. Jak já ten seriál miluju❤️‍🔥. Každopádně tenhle zase tolik ne. Kámoška mi ho doporučila, tak jsem byl snášenlivý a koukal na to, přesto, že to je extrémně slow burn a nic extra se tam neděje až na divný popelový lidi. Bohužel je to tak pomalý a nezáživný, že jsem si sledování neužíval, takže po 4. dílu, kdy jsem si dal krátkou pauzu, jsem tu pauzu nakonec prodloužil až nadosmrti. Možná, že by mě finále překvapilo, ale za to sledování mi to nestojí. Postavy jsou (nad)průměrné, prostředí krásné, ale hrozně vleklé. Vyhodnocení: F*ck you Katla! You owe me 3 Hours of my Life!! ()

Jaro.Krafcik

Nesúrodá nuda.. a to som dal prvej epizóde silne štyri. Vidno že tá produkcia bola z Islandu. Kratšia stopáž by sa tomuto seriálu hodila. Očakávania boli ale malé, lebo mi to len tak vybehlo na netflixe. Človek občas dá šancu aj neznámym vodám. Hlavne keď je vonku tak horúco, problém niečo vôbec pozerať, nie to hodnotiť. Ešte že sú tie majstrovstvá vo futbale. 2* ()