Krev a zlato (2023)

Teda toto je chutovka. Jednoduchy pribeh, solidne spracovanie, vyborny kasting jednotlivych postav, westernove stylyzacie, westernova kamera, ohromna pocta leonemu, morriconemu, tarantinovi. Uzasna jednohubba, ktoru som si uzil od zaciatku do konca!!!!Netflix sa hecol.

Sisu (2022)

OMG!!!!! takto im dat naprdel!!!!Asi ste uz o Sisu poculi, mozno videli famozny trailer.Tak vedzte, ze ten trailer je len lahkym predkrmom.elementarne jednoduchy pribeh. banka nackov, ktori opustaju Finsko ukradne zlatokopovi jeho najdene zlato. On ho chce spat a tak ich prenasleduje a postupne zmensuje ich pocet. Ak sa da povedat... je zarputily. Nech mu spravia cokolvek, on odmieta zomriet.A tak vsetko speje k predvidatelnemu koncu.Ale to co sa deje medzitym je nasilne, aj kreativne, aj akcne.Uff... tento chlap by asi vyhral s Johnom Wickom na body...8/10

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

obaval som sa tejto casti. tie prvotne internet reakcie boli nie dobre. a mozno prave vdaka tomu som svoje ocakavania znizil a vpodstate som odisiel spokojny.dostal som old school dobrodruzny pribeh s oblubenym hrdinom. par fan nahanaciek. farebne a pekne lokacie a zaujimavy artefakt. a velmi solidneho HF ako Indyho.ale...Helena... joj, ako mi liezla na nervy. jej motivacia, ze vsetko za prachy, tak velmi zdoraznovava. a jej akoze prerod, ak tam nejaky bol. v nahanacke na tuk tuk som uz skoro nemohol pocut, ako na ho stale kricali  .a ten helenin sidekick!!! preboha!!!!mads siel tak na pol plynu, co je velka skoda. jeho poskokovia, co ja viem, aspon toho vela nenahovorili  tu agentku CIA aspon odpratali skor, ako som na nu ozaj dostal este silnejsiu alergiu.no a antonio si moze dat do zivotopisu, ze hral v indiana jonesovi.napriek tymto veciam s filmom som spokojny. solidne 3/5 pripadne noooo s odretymi usami 7/10.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

ZĎALEKA NAJLEPŠÍ SERIÁL aký som kedy videl. Majstrovské dielo. Srdcelámajúce okamžiky. Nevýslovné hrdinstvo ale aj číre človečenstvo.Bratstvo neohrozených pod dohľadom Spielberga a Hanksa.Stále hľadám oči, ktoré mi vypadli po dopozerani a zbieram sánku, ktorá sa váľa niekde po zemi.DOKONALÉ!!!

Gentlemani (2024) (seriál)

Máte radi filmy Guya Ritchieho?Páčia sa vám jeho úvodné gangsterské filmy?Páčil sa vám jeho film Gentlemani?WTF, načo ešte čakáte? Už aj do toho. Už aj.

Echo (2024) (seriál)

Kto v Marvel odsuhlasuje tieto scenáre. Nudné, korektné, zbytočné, prázdne. Nikam sa neposunieme. Nepozriem si to druhý krat. Ešte dajú na začiatok upozornenie, akoby v každej časti stvrtili ľudí a trhali hlavy. Ak ste fanúšikovia Daredevila a Punisher tomuto seriálu sa zďaleka vyhnite. A zabudol som na fanúšikov Hawkeye. Ruky preč.

Čelisti (1975)

Obnovená premiéra ma s veľkým potešením znova pritiahla do kina. Čeľuste som videl 2x v kine ako malé decko (takmer, nepustili by ma do kina) a potom viackrát doma na veľkej TV. Preto som si nemohol nechať ujsť tento zážitok v kine. Navyše v IMAXe.  Nemá zmysel opakovať, ako geniálne je film vystavaný, ako sa buduje atmosféra, ako sú popísané jednotlivé postavy, ako sú scény, kde nie sú hlavní hrdinovia postavene na detailoch a ich popísaní a zobrazení.  Po až pomalom začiatku sa trojica vyberie na loď a vtedy začína správna zábava. Hra mačky s myšou, kde neviete, kto je myš a mačka. Scéna, kde prvý krát uvidíme žraloka. Scéna so spevom na lodi a približujúcim sa žralokom. To je iba pár obrazov, ktoré sa vryjú do pamäte. Na celom filme je vidno, s akou pozornosťou je natočený. Ako už vtedy Spielberg vedel pracovať s deťmi. Ako vedel gradovať napätie a postaviť zápletku. Za mňa jasných 5/5 P.S. Choďte do kina!

Kovboj Bebop: Lovec odměn (2021) (seriál)

Nepoznám originál. Ale toto spracovanie mi prišlo svieže s peknou kamerou zaujímavou farebnosťou. Mal som pocit, že je to nasledovatel 5 elementu, kill Bill, sin city a pritom viem, že je to skôr opačne. Veľmi príjemné a určite si to môžem pozrieť veselo znova.

Skleněné peklo (1974)

paradne obsadenie, tolko hollywoodskych hviezd pokope. pribeh, ktory je postupne budovany zospodu. postavy maju svoje opodstatnenie, svoj pribeh. skryte nebezpecenstvo, ktore sa postupne hromadi az vybuchne do velkej jazdy, ktora sa neda zastavit.