The Twin

• Finsko Twin - paha kaksonen

Nejhorší noční můra každého rodiče je pro Rachel (Teresa Palmer) teprve začátkem jejího utrpení, když se po tragické nehodě rozhodne s manželem Anthonym (Steven Cree) přestěhovat na druhý konec světa, aby se mohla věnovat Elliotovi (Tristan Ruggeri), jejich přeživšímu synovi z dvojčat. To, co začíná jako čas léčení a izolace na finském venkově, se změní v zoufalý boj o samotnou duši jejich syna, když se Elliota zmocní entita, která tvrdí, že je jeho mrtvým dvojčetem – a Rachel se vydává na ďábelskou cestu, aby odhalila strašlivou pravdu o svém dítěti. (mac000)

coscarelli

Nepôjdem pod, lebo som nezaspal. Staré známe témy , neobrúsené, podhodené (neviem , či sa niekto ešte chytí) zákaznikovi ako návnada. /na uvažovanie/ A z tej miešačky som padol rovno do jamy plnej "¿otáznikov? " a kto vie, či z nej vôbec ešte vyjdem . Dnes je ťažké vyhovieť nevidenému. ()

borec999

Priemer vo všetkých aspektoch. Podobný príbeh sme už videli sfilmovaný viackrát a The Twin neprináša do tejto tématiky žiaľ absolútne nič nové a len kombinuje už videné. Herci ujdú, výraznejšie zaujme ale len jediná známejšia herečka vo filme-Teresa Palmer (známa napr. z Lights Out či Hacksaw Ridge) ako zmätená a traumatizovaná matka v hlavnej úlohe. Výsledný dojem sa snaží vylepšiť záverečné odhalenie a dejový twist, ktorý by spôsobil wow efekt pred 10 rokmi, no nie dnes, keď hororov s podobnou pointou bolo nakrútených už desiatky. Navyše záverečný zvrat bola jediná možnosť, ako z predchádzajúceho diania spraviť niečo aspoň trochu mysteriozne a (pre niektorých) prekvapujúce. Vo výsledku, je Twin horor na 1 pozretie, ktorému sa nedá príliš veľa pochváliť, ale zas ani vyslovene vytýkať. PS: že je to fínsky horor vôbec necítiť, keďže je celý po anglicky. 55% ()

Flopik

Začne to klasicky, nejaká nehoda a tak sa náš párik presťahuje do malej dedinky vo Fínsku. Tu sa začnú diať divné veci s ich synom, sú to pochybní dedinčania a nevieme čo sa deje. No a presne za toto obrovská pochvala. Režisér si to totiž rozohrá na toľko smerov, že dlho netuším či pôjde o ducharinu, nejakého démona alebo len niekomu špliecha na maják. Po hororovej stránke nebudem tvrdiť že nejaký zázrak, to rozhodne nie. Je to však snaživé, má to dobrú atmosféru a rozuzlenie mi sadlo. To je asi kľúčové či sa vám film zapáči, nakoľko ak vám nesadne koniec budete sklamaný. Každopádne za mňa medzi 3 a 4*, rád prilepším, už len zato, že je to celkom dlhé a pri tom to plynie rýchlo. PS: neodpustím si suchý vtip, ale takto to dopadá keď si žena sadne za volant.. Rodina v ťahu no. ()

bozka10

Ak by som sa riadil miestnymi percentami,tak by som sa The Twin zrejme vyhol.Našťastie sa podľa toho neorientujem, pretože toto je fakt vydarený horor.Výborná atmosféra, napínavé a nepredvídaťelné, nečakaný zvrat, sympatické postavy,určite jeden z najlepších hororov tohoto roka. ()

Warhorr

Spíše mysteriozní thriller než horor. Ale určitě to není na škodu. Mám rád koncept, kdy se rodina nastěhuje do nového domu a začnou se dít zvláštní věci. Do toho započítejme podivínskou komunitu místního osazenstva, začínající neobvyklé chování syna a záhadnou minulost celého okolí, kde rodinka žije. Se vším všudy asi jeden jumpscare, atmosféra celkem ujde, ověřená hororová herečka Teresa Palmer a na konci pro někoho velmi zajímavý twist. Možná bych hodil i hvězdu navíc ale podobných hororů už jsem viděl mraky a tento je přeci jen takový slabší odvar, na který si časem možná ani nevzpomenu. Na jedno podívání ale rozhodně prima. ()

Harpy

Nie je to úplne najoriginálnejšie rozuzlenie ale celý film baví, pomaly zisťujeme viac a viac a mozeme si robit závery alebo predpokladat ako sa to bude celé ďalej uberať a ja som to teda neodhadla určite dopredu, takže za mna velmi dobre :) nebolo to vobec priehľadné a niekolko pekných scén sa tiež našlo. Je to u mňa niečo medzi 3* a 4* ale keďže je to horor, zaslúži si oceniť. ()

Rathalos

Tentoraz ma finsky reziser Taneli Mustonen sklamal,ani pritomnost Teresy Palmer nepomohla,film je taky nemastny,neslany,nudny,plusom je aspon atmosfera a zaverecna pointa ci rozuzlenie,nic viac ma v tomto "horore" nezaujalo,cize dvoma hviezdami skonci moje hodnotenie...:-) ()

Rockerman

Potenciál to mělo, o tom žádná. Napětí a tajemno je solidní. Škoda jen, že to co je nám dopodrobna vysvětleno a dovyprávěno na konci nebylo pouštěno průběžně. Občas kdyby se objevila nějaká indicie či náznak, že je všechno jinak, než je nám prezentováno mělo by to větší kouzlo. I tak hodnotím lehce nadprůměrně. ()

BOURQUE

Príbeh s veľmi smutným základom, ktorý postupne odkrýva skutočné pozadie udalostí. Záver z jednej strany šokujúci, ale z druhej nie príliš „logický“ – ako je možné, že keď kolektív ľudí vedel o problémoch v danej rodine, tak po udalostiach, ktoré sa odohrávajú na konci, nechajú Rachel len tak byť na slobode? Teresa Palmer hrá prehľadom a s veľkou sebaistotou, podobne ako mladý Tristan Ruggeri. Fínske prostredie a príroda snáď už nepotrebuje žiadne slová chváli. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

figliar

Nejedná sa celkom o hororový film, skorej by som ho nazval psychologickým. Kvalita je ako  horská dráha – prvá pol hodinka zavedie rýchlo do deja, potom sa ďalšiu pol hodinku vlečie a ku koncu film začne nudiť. Napokon príde podarené finále. Tretia hviezdička patrí posledným minútam filmu, pretože takýto záver som fakt nečakal. ()

Daiker

Napětí a hororová atmosféra byla skvělá..... Děj už tak ne.... Moc nejde poznat o co jde a v tomhle případě je to na škodu. Radši bych tu duchařinu, než to co z toho vylezlo, ikdyž jsem rozuzlení nečekal a vše to vysvětlovalo ..... Nejde poznat v jaké době se to odehrává....... Look 30. nebo 60.let byl zajímavý, ozvučení filmu stará škola a na domácím kině to bylo luxusní... ()

Lucilay

Je to duchařina? Démon? Kult? Hra s myslí? Film si dobře zahrává s dějem a finálním rozuzlením. Je to dost předvídatelné, takže hvězdičku dolů. Ale zařadila bych to jako jeden z těch koukatelných hororů. ()

AlexUnited

Komentár obsahuje náznak SPOILERU ! Slabota. Nepokladám sám seba za príliš bystrého a vnímavého diváka, ale záverečnú pointu som tentokrát okamžite odhadol a to nie je dobré. Prvotná myšlienka ma podvedome napadla už niekedy v 6. minúte (že jedna scéna, konkrétne vystupovanie z auta pôsobí akosi čudne a niečo mi na nej nesedí) a ešte počas prvých 20 minút sa moja domnienka definitívne potvrdila (pri zahrabávaní krabičky už mi bolo všetko jasné). Takže tým pádom celý zvyšný čas viacmenej nuda a záver pre mňa nebol žiadnym šokujúcim twistom ale iba potvrdil nevyhnutné. Veľmi amatérske a celý čas priehľadné. ()

gabrina

Příjemně překvapil, což jsem nečekala .Zpočátku jsem byla trochu skeptická, že mě zase něco o dětech nemůže překvapit a nakonec mě to výborně vtáhlo do děje a chvílemi nevěděla na čem jsem, celkem slušné zvraty a konec byl též fajn, mě to takhle uspokojilo akorát. ()

J.Mayen

Takže jsem opět někomu skočil na lep, když už přijde jiná tvorba než americká, japonská nebo Španělska, tak se člověk i těší, že uvidí zase něco jinýho. Ale, tenhle film není o ničem jiném než o uřvaný ženský, a podivným přiblblým dítěti, kterého navíc hraje podivný, mongoloidní, nesympatický, baculatý děcko. Pointa filmu, a jeho dějová linka mi byla jasná už téměř po 20 min., je to taková obyčejná vykrádačka úspěšnějších filmů. ()

Kushina

Tenhle film nádherně ukazuje fakt, jak některým lidem může šíleně, ale šíleně kapat na maják a ostatní je berou za úplné dementy, přitom to takoví lidé vidí přesně takhle. Naprosto reálně. Nemocných lidí tohoto typu je nespočet a dle mého si téměř nikdo neuvědomuje, jak reálně to ti lidé vidí. 60% ()

SpicyNugget

Rachel s Anthonym se po smrti svého syna Nata odstěhují daleko na venkov. Zbyl jim druhý syn Elliot - Nateovo dvojče. Elliota se ale zmocní nadpřirozená entita, která tvrdí, že je jeho mrtvé dvojče a snaží se získat i Elliotovu duši… Joo, tohle mě bavilo. Námět zajímavý, obsazení sympatické. Bála jsem se, že to bude jen další “kultfilm”, ale naštěstí ne, byť se tak tváří. Takových filmů máme mraky a nejsou dobré. Tohle se povedlo. Konečný zvrat byl luxusní! I když jsem to trochu tušila, stejně mě to překvapilo. Super. ()

TesterX

Chtel bych tomu dat vic, ale bohuzel po vetsinu casu to jen klouze po povrchu. I pres sikovnou Palmer, creepy atmosferu, chytre zamichanou zapletku a technicky zdarile zpracovani se misty dostavuje nuda a z horrovych prvku by se za nehet veslo. Ackoliv tu na zaklade silnejsiho finale par veci nesedi, jedna se o slibny filmek, ktery by si zaslouzil trochu vice postrasit a mene prokecat. ()

Winderyx

No tohle opravdu ne hvězdu dám za to, že jsem se na to dodíval tudíž nižší hodnocení nedám. Ale tohle to byla opravdu práce za kterou by se musela stydět i česká kinematografie kdy i ty české horrory byly někde o level výše. První věc kde hraje už vzhledově ne tak mladší Palmer tak už víme, že to zrovna díra do světa nebude. Ale celkově aspoň v těch jejich předešlých rolích si člověk řekl, že tam nad ostatníma spíše amaterskýma spoluhercema vyčnívá. Tady naopak spíše nějak ještě propadal mimika vžití do role žádná. Až trapné reakce kdy by se takhle snad ani blázen nechoval , ale takhle by se snad choval snad nějakého náhodné NPC které má nabindovanou jednu úlohu chodit do čtverce dokola. Ale o Palmer už dost aspoň v tomhle směru. Teďkom zpátky k filmu film celkově má zápletku a ukončení to překvapení které bylo překvapení asi jako když víte, že v TV stále vidíte jeden serial kterej víte, že tam bude i na druhej den a bude furt o ho....ě každej jeden druhej den o tom stejnem ho....ě. Film selhal už v tomhle tom příběh totíž je naprostí vším podobný tak 50 stejným snímkum samozřejmě ve větším případě daleko horší. Smrt jednoho z dvojčat dětí kterého najednou něco posedne jak originální jediné pěkné bylo, že si řeknete , že ta vesnička ve finsku vypadá temně , že se tam něco i stát může. Potom se i nějak rychle promítnou vedlejší postavy které kromě protivné stařeny neřeknou moc slov a nabuzuje to jenom pocit nejistoty , že tam něco zalubem bude. Přetvoření ze dne na den z přeživšího dvojčete na to po smrti takřka lusknutím prstu bez pointy bez ničeho. Změna chování kluka , a za minutu vlastně jakoby se nic nestalo zabouchnout dveře před mamkou která jako by se nic nestalo , a je normální , že ji synátor tak zavře dveře a pošle ji takřka do pr---e. Je vlastně normální asi tedy. Najednou se z manžela nějakého asi známého spisovatele stane nepřítel nějak náhodou se děje rituál nevíte co se děje bez pointy beze všeho. Mamka se probouzí usměvavá najednou nějak ví, že něco nehraje bez paměti si, ale i tak všechno pamatuje a znovu se nějak ocitá někde někde. Popadne syna kterej najednou ji vidí rád a utíkají pronásleduje ji její manžel kterej ji chce udusit, ale najednou ho chce umlátit mamka kamenem a mu je najednou prostě najednou všechno jedno. Řekne jak to je doopravdy , že je mamka narušena zabila svého syna otázka je proč se to nějak neřešilo když udělala trestnou činnost no to je asi jedno. A , že si prostě syna představovala jako druhé dvojče které nikdy, ale neexistovalo věří tomu mamka na 5 vteřin, a opět lusknutím prstu bez pointy zase věří svým bludum , že vedle ni je syn kterej najednou dovede mamku někde do stodoly nebo co to bylo nějak otcovi najednou zase není všechno jedno zase. Běží za nima znovu se ocitá jakoby trojice pospolu otec opět vysvětluje mamce jak to je. Tu nyní neobalamutí  samozřejmě imaginární synator něco vyvede odskáče si to manžel kterého vlastně z nedbalosti zabije a opět se dopouští trestné činnosti manželka opět se nic nestane nic se neřeší. Ocitáme se někde v autě kde samozřejmě dojde k tomu největšímu plot twistu, že najednou vidí oba dva syna a nyní i svého manžela. Nezaměstnaná nikde nemá kde jít žena no dával bych ji v realu den , ale v realu by tenhle skvost skončil už v první minutě. Něco hrozného s hororem co to mělo společného nevím tedy zbytečnost se koukat a dnešní kinematografie jde doopravdy dolu a dolu každým rokem. Tohle to by se nemělo dovolovat ani vydávat ven jak některé filmy se dělají čistě jak totální s....y kde to, ale tvůrce s tím cílem jde , že to bude sr.....a tady si režisér Tonevim Musitoven myslí seriozně neseriozni věc. () (méně) (více)