Jeden den (2024) (seriál)

Romanticke veci az tak nemusim, ale pustam si ich vzdy na oddych mojej mysle od vsetkych tych desivych hororov, thrillerov a krimi ktorymi ju neustale zaplnam :D potom mi to dobre padne a mozem sa zas vrhnut do tych vsetkych hrôz znova. Tento serial (film som nevidela, knihu necitala) sa mi pacil, bol citlivy, uveritelny, horko-sladky. Mohol byt menej roztahany, ale bavilo ma pozerat ako si ustredna dvojica prechadzala roznymi zivotnymi obdobiami spolu-odseba a vzdy si k sebe nasli cestu, vzdy sa mali radi…ale… Vela z toho co som tu videla som sama zazila ci zazivam a tak ma to dost rozbilo, pretoze som nevedela vobec o com to bude. Absolutne som nemala problem sa vzit do danych situacii a na konci som sa neubranila slzam. Este par dni po pozreti to vo mne rezonovalo. Keby som vedela, co to so mnou urobi asi si to radsej nepozriem, nie preto, ze je to mega dobre ci zle, ale preto co sa dialo a deje v mojom zivote.

Sobík (2024) (seriál)

Nepáčilo sa mi to, príliš dlhé a spravániu hlavnej postavy nerozumiem, proste snažím sa, ale nedá sa. Extrémne prehnané az neuveriteľné. Rozoberajú sa tam naozaj ťažké zivotné situácie do ktorých sa hlavná postava dostala - a že sa správal ako chuj a mohol tomu zabrániť (aspon z časti minimálne) je druhá vec….miestami ma to nudilo a dopozerala som to uz takmer nasilu. Slabé 2*

Hlasy mrtvých (2023)

Konecne lepsi horor, velmi pozeratelny s dobrym pribehom ktory ma atmosferu, dobre herecke vykony ci hudbu a peknu kameru. (Podobne na styl talk to me, tak ak sa vam pacil, bude sa aj toto) a oplatilo by sa ist na to do kina, sklamani by ste neboli.

Neviditelné zlo (2024)

Velka bieda, take rozpravkove mi to prislo- do jedneho vreca so vsetkymi podobnymi nudnymi horormi ako night swim, separation, cobweb, the boogeyman a mnoho dalsich, otrepanych, nicim originalnych, kde ziadna vrazda pomaly ukazana, po pozreti o chvilu nevies o com to bolo, proste uplna vata, bez strasenia a ani humoru.

Chudáčci (2023)

Bolo to…zaujimave. Nie som fanusik tohto filmu a naozaj na pocudovanie nerozumiem preco je z neho odvarenych tolko ludi. Presne ako z barbie. Pre mna sklamanie. Homar a posvatny jelen sa mi pacili, no toto….fakt neviem co si o tom mysliet. Chapem pointu aj hlbku a dialogy sa mi pacili tiez avsak to bolo ‘celé bezútešné’ pre mna. Velmi hrube a explicitne, plne sexu a to mi asi vadilo. Pekna kamera, pekne prostredia, ciernobiela linka a potom mega farebne, krasne kostymy, hudba sa mi nepacila, bola mi priam neprijemna. Mozno keby som to nepozerala sama sa aj viac zasmejem, no zial. Bellu som nezrala tak ako vacsina ludi tu. Za mna tento film rozhodne skvost nie je, aj ked je zaujimavy, to sa musi nechat.

Jako hrob (2023) (seriál)

Zabudla som toto ohodnotit hned po videni, koniec si uz nepamatám, jediné, čo sa mi vybavuje je tá psychologicka co si stale robila dobre pri zaberoch hlavnej postavy a bola nadržana. Liezla mi na nervy :D a prišlo mi, ze by potrebovala psychologa…potom tam bola zdlhavaaa pozorovacka, sledovacka, natahovali to uplne zbytocne. O nicom.

Bod obnovy (2023)

Som príjemne prekvapená. Toto sci-fi bolo naozaj na celkom vysokej urovni, ešte keď viem, že to bola Česko/Slovensko/Polska produkcia. Sto x lepšie ako vsetky tie nasilu vtipne komedie s obkukamymi hercami. Pekna hudba, pekna kamera, herci boli fajn aj s hlavnou postavou a pribeh sice nic svetoborne, ale vobec mi to nevadilo. Len tak dalej.

The Dark and the Wicked (2020)

Perfektne atmosférické ! Ten ťaživý nepríjemný pocit pretrvával celý film. Strašenie a des postupne gradoval. Veľa sa tu nevysvetlilo, dostali sme jeden priestor, par hercov, par informácií a perfektne to fungovalo. Ist na toto do kina, tak sa tam poseriem. Škoda :D  Videla som to o 4 roky neskor, oblecenie ušetrené :D

Dvojník (2022)

Mne sa to teda celkom pacilo, uplne sko keby som pozerala diel z Black Mirror, malo to aj vtipne momenty kedy som sa dobre pobavila a zaver no, ako inak….poviem len ze som to cakala. Ale za mna fajn.

Knihy smrti (2020)

Vau dost dobre pribehy ! V poslednej dobe hadam najlepsie co som videla. Mozno som to prepalila s tym plnym poctom hviezd, ale fakt sa mi to pacilo a to uz je k hororom u mna co povedat, vela je brakov, ale tieto na prvy pohlad odlisne pribehy boli perfektne prepojene, pozerala som sama v noci, tak som sa obcas aj neprijemne bala :D  Nechybalo tomu napatie, hroza, lakacky, krv a putavy dej. No co viac si mozem priat….