Vozka smrti

Phantom Chariot, The

Phantom Carriage, The

Drama / Mysteriózní / Fantasy / Horor

Švédsko, 1921, 93 min

V rámci LFŠ jsem bohužel viděl úplné torzo filmu (50 minut), navíc s živým hudebním doprovodem, který mě nepříjemně rušil, jelikož hudba zdaleka nekontrastovala s tím, co se odehrávalo na plátně. V úvodu nám bylo naznačeno, že film je o souznění přírody s nitrem člověka - a že té přírody v osekané verzi moc nebylo. Interiérové, působivě natočené, hodně vaty, málo Vozky. Scény s vozkou a jeho herkou byly totiž úchvatné.(3.8.2008)

(1001) Ani po delší době od shlédnutí Vozky smrti stále nemám jasno, co o něm chci vlastně napsat. Ale mám pocit, že něco bych napsat měla, což je také důvod, proč dávám čtyři hvězdičky a ne tři. Obrazová stránka fantastická, děj aspoň neruší, k symbióze ale nedochází. Že bych viděla nějakou agitku, to jsem pocit neměla, možná částečně proto, že dopadnout jako vozka a chodit průhledná po ulici sbírat duše mrtvých mi přijde jako docela lukrativní zaměstnání.(14.7.2009)

S živým jazzovým doprovodem dua Vladimír Václavek, Miloš Dvořáček nezapomenutelný zážitek.(3.8.2008)

Jeden z mála němých filmů, které si vybavuji i léta po tom, co jsem jej viděl.(1.1.2010)

For Me 86%(23.12.2009)