Reklama

Reklama

Hodina nejistoty

  • USA The Desperate Hour (více)
Trailer 1

Ovdovělá Amy Carrová truchlí nad ztrátou svého manžela, který zemřel před rokem a dělá vše pro to, aby pomohla svým dvěma dětem překonat smutek a obnovila normální život. Její dospívající syn reaguje vzpourou a jednoho pátečního rána odmítne jít do školy.  Amy s ním ztrácí trpělivost a radši si jde zaběhat do lesa poblíž domova. Klid, který v tichu lesa hledá, je ale neustále přerušován vyzváněním telefonu, až se ho rozhodne vypnout. Když ho znovu zapne, s hrůzou zjistí, že ve škole, do které chodí její syn, se střílelo. Uvědomí si, že je hluboko v lese, daleko od města a její syn určitě potřebuje pomoc. Amy zoufale závodí s časem, aby ochránila svého syna… (JOJ Cinema)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (38)

netahlo odpad!

všechny recenze uživatele

Ty kravo tak tohle ne. Moderni americka maminka (rozumej pica) prvnich cca 20 minut klopyta (o behu se v jejim pripade nedalo mluvit) lesem a  za prvnich pet minut pritom telefonuje s vice lidma nez ja za poslednich deset let. Rikam si, ze by se asi pomalu mohlo zacit neco dit. Ale ono hovno. Tak to posunu o dalsi pul hodinu dopredu, protoze na to nemam zaludek, a hle - maminka se stale potaci v lese a telefonuje! Cili nasleduje jedina normalni reakce a tou je urychlene odstraneni tohodle blabolu do kose. Nechapu lidi, co tohle dokoukali az do konce. To uz musi bejt clovek fakt v prdeli ... ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Zaujímavý koncept, kedy z akcie v škole nevidíme (skoro) vôbec nič, respektíve iba zopár fragmentov prostredníctvom mobilu. V rámci filmov o streľbe na amerických stredných školách tak ide o novinku, trochu pripomínajúcu napríklad Searching (informácie iba cez technológie), alebo Locke (jedna postava celý film telefonuje) ale predsa len menej atraktívnu. Ono pobehovanie po lese a príjazd na miesto činu nedokáže nikdy naplno strhnúť, ale pri tak krátkej stopáži je výsledok uspokojujúci. ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Ryze telefonní drama. To si šla takhle (dříve více sličná) Naomi Watts  jednoho rána zaběhat a její každodenní rutina byla narušena projíždějícími policejními vozy. Konaly se totiž policejní manévry v nedaleké střední škole, kde byla hlášena střelba. A shodou všech špatných okolností tuto školu navštěvoval i její syn, který je tam i tentokrát. Naomi zpanikařila, otočila běžecký kurs směr škola, duchapřítomně přivolala taxi, co má kvůli zátarasům zpoždění, a vydatně telefonuje. Telefonuje s policií, s autoservisem, se synem i pachatelem... prostě telefonuje neustále. A do toho se její počáteční svěží běžecký styl postupně mění na styl po třídenní souloži. Běžet necelých devadesát minut, co film trvá, může být únavné jak pro běžce, tak i diváka. Píchání v boku je hrdě potlačeno. Píchání Naomi také. Klikaté lesní pěšiny a silnice jsou takřka liduprázdné, takže běhej, holka, běhej. Nikdo tě hned tak nesveze. Stárnoucí Watts spojila síly se zkušeným režisérem Phillipem Noyce a vyprodukovala si drama, které nám sled dramatických událostí zprostředkuje pouze přes telefonní linky. Není to objevné, ovšem není to nikterak hrozně podáno, aby se to v pohodě nedalo vydržet. No, trvat to dvě hodiny, tak to už by si raději divák přál, aby hrdinka zakopla o bludný kořen, upustila telefon, který by se jí zakutálel do mokřiny, a běh Terryho Foxe by se předčasně ukončil. Film také může fungovat jako návod na levnou produkci. Určitě se náklady pohybovaly na velmi skromné úrovni. Můžeme být rádi, že nám Watts úspěšně dotelefonovala, nijak se u toho běhání nezpotila a příště může ve vytrvalostním běhu i reprezentovat, aby si udržela ten správný fyzický fond. 6/10 ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Tento thriller a socialni kritika s hlavni postavou Iphonem nedosahuje kvalit podobnych filmu jako Uplne bezvetri (1989) nebo Rabbit proof fence (2002). Reziser se zrejme snazi zkoumat zarmutek pri tragedii a k tomu nabizi lacine vzruseni.  Naomi Watsonova dela co muze. Hodinu bezi, tezce dycha, telefonuje a tvari se silene s rozsirenyma ocima, coz neni moc zabavne. Je to pochopitelne. V pandemickem case se zadne hromadne sceny tocit nedaly. ()

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Zatímco Naomi Watts prožívala v tomto filmu 80 minut nejistoty o život svého syna, tak já jsem prožíval 80 minut utrpení při sledování největší filmové p*či filmových dějin. Jako pardon, ale skutečně ona postava, ztvárněná výše zmíněnou herečkou, patří na naprosté dno a popravdě, lidé, chovající se i v realitě jako právě žena v této podívané, si nezaslouží nic jiného, než pořádnou přes držku. Prostě totálně iritující figurka, chovající se jako hysterická kráva, jejíž reakce se nedají ospravedlnit ani situací, do které se dostala, a jež je sice opravdu zatraceně nezáviděníhodná a nervy drásající, nicméně už vážně naposledy opakuji, to její jednání je zde fakt hloupé, nesmyslně nepříčetné a doslova až obtěžující. Škoda je to pak o to větší, že samotná zápletka, respektive navozená daná situace není vůbec marná, především pak funkčnost postupné gradace je vyloženě působivá a efektní, s úplně jinak jednající a chovající se postavou by navíc určitě fungovali i silné emoce a vážně často tu zaúřadovalo i velice slušné napětí, vždy ale zazděné opět nějakým hódně smysluplným telefonátem té pindy. Zkrátka, o námět se jedná o velmi slušný a nabízející strhující filmový zážitek, nicméně běžící postava v ústřední roli se chovala tak, že dokázala celý tento snímek nekompromisně potopit. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (2)

  • Film bol natočený v North Bay, Ontario (Kanada) v roku 2020. (Arsenal83)
  • Keď bol film uvádzaný na filmovom festivale v Toronte v roku 2021, mal ešte oficiálny názov "Lakewood". Až pri prechode do britskej distribúcie dostal názov The Desperate Hour. (Arsenal83)

Reklama

Reklama