Epizody(6)

Na místě brutální vraždy se najde figurka z kaštanů a na základě téhle stopy pak dvojice detektivů pátrá po vrahovi, který má prsty ve zmizení dcery známé političky. (Netflix)

larelay

tusim som videla uplne iny serial. takuto kolosalnu blbost som si radsej mohla nechat ujst. neverim, ze clovek, ktory ma napozeranych a precitanych dost krimi, by toto vobec dopozeral. a okrem toho, ked vam je z celeho osadenstva najsympatickejsi alkoholicky otec, asi je nieco zle. detektivne duo Yamaha mi sposobovalo mozgovu smrt. dakujem, nie. neodporucam. ()

jedna_vrana

Ak máte radi detektívky, pri ktorých sa snažíte uhádnuť, kto je tým vrahom, aj táto sa vám bude páčiť. Temná atmosféra a zábery, čo mrazia. Zahrnuté sú typické prvky severoeurópskeho kriminálneho thrilleru zo Škandinávie: krutý sériový vrah, dvojica vyšetrovateľov, sociálna kritika a predovšetkým pochmúrna nálada. Dvojica detektívov, ktorí sa prípadom zaoberajú, sú slobodná matka, chystajúca sa odísť z oddelenia a je presným prototypom žien, ktoré boli zavraždené, a mladého muža, ktorý musel odísť z Haagu, aby sa trocha schladil. Jeseň, hra sfarbených listov na stromoch a zábleskov svetla. Tentokrát to nie je typická severská zasnežená krajina. Zodpovedá zámeru tvorcov – jeseň – čas gaštanov. ()

kocik1

Takový skandinávský béčko s ambicemi, které shodil  nepovedený scénář. :-) Policajt vždycky chodí sám a strká svůj čumák tam, kam nemá dřív, než povolá kolegy. Pokud na něco přijde, nechá si to taky pro sebe, asi aby mu nápad nikdo neukradl. Pachatel působí jako fantom, všechno ví, všechno zná, jen nikdo neví, kdo to je. A nikoho ani nenapadne, že by mohl prověřit třeba únik informací. Když to teda napadne i mě, tak už je to fakt na pováženou. Třešničky typu flexa s benzínem nebo ruce svázané v každé scéně jinak jsou už jenom posledním dílem do skládačky. ()

misterz

Tak neviem, asi už som tohto krimi formátu prejedený. Celý tento miniserálový projekt sa totiž drží presne danej a miliónkrát predtým osvedčenej schémy - niečo sa stane v minulosti, potom sa dej prenesie do prítomnosti, dvojica nesúrodých detektívov s vlastnými osobnými problémami (samozrejme tie súvisia s rodinou), tajomný predmet ku ktorému sa všetko upína (až to začalo nudiť), náhle rozuzlenie príbehu a prichádzanie všetkému na kobylku.... A akoby naschvál, práve atmosféra tu je na hony vzdialená tej typicky temnej a chladnej, ako som u škandinávskych filmov zvyknutý. A čo je ešte horšie, vraha spoznáte hneď, ako sa naň pozriete. Aspoň mne to tak prišlo. Takže občas nuda zaručená. Slabší priemer. 55/100 ()

blackJag

"TAK JDEME NA TO." Severská kriminálka, ale se vším všudy. Asi bych to trošku prostřihal, 6 dílů bylo moc (kdo na to má brát čas - 4 díly max a jedem masakry), ale jinak atmosféra stylově podpořena podzimem, sympatické postavy... Stejně je to úlet, všichni ti sněhuláci a kaštánci, taková chujovina a jak umí působit zlověstně :-) ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD