Čtyři roční období

Komedie / Drama

USA, 1981, 103 min

Alan Alda

Martin Bregman

Díky a poklona Aldovi, který sem vnesl velkou špetku citu. Málokdy natrefíte na americký film, který by nebyl odtažitý od reality, který by pohladil, pobavil, který by byl ze života. Dovču na jachtě jsem díky těm lokacím upřímně záviděl. Dabing moc dobrý, akorát pan Čapka na Aldu ne, to prosím raději Skopala nebo Pavla T.(7.12.2015)

• Campbell

Bohužel tohle mě nezaujlao a film se mi vyhnul obrovským obloukem. Nejen že jsem během filmu nic necítil, ale pekelně jsem se nudil. I když dialogy nebyly vyloženě špatné, a herci byly dobří, tak prostě bez legrace, jsem se koukal každých 5 minut kdy bude konec. A to rozhodně není dobře.(23.10.2010)

Vcelku pěkný snímek, který ovládnul Alan Alda. Scénář - Alan Alda. Produkce - Martin Bregman, Michael Economou a Louis A. Stroller. Kamera - Victor J. Kemper. Čtyři společně prožité víkendy se pro tři manželské páry stávají časem pohody i okamžikem odhalování skrytých stránek jejich vztahů................(9.7.2011)

Alan Alda coby režisér, scenárista a samozřejmě i jako herec 103 minut obdivuhodně balancuje na hraně komedie a dramatu a je radost se na to balancování dívat. Hlavní postava není jedna, nejsou ani dvě, je jich rovnou šest, a přitom jsou všechny tak napsané, že ani jedna není opomenuta. Situace, do nichž se dostávají, snad musel Alda odkoukat přímo ze života (pokud ne z vlastního, tak z cizích), jak uvěřitelně působí, a díky ději chytře rozdělenému do čtyř kapitol zakončených pointou je všechno ještě zajímavější. Z hereckého obsazení se mi líbili snad úplně všichni, ale vyzdvihnout musím Aldovu dceru Beatrice v menší roli kouzelně zachmuřené studentky ze třetí podzimní kapitoly. Ta byla skvělá.(19.8.2014)

Velmi zralá vztahová dramedy, poučná v každém věku. Můžeme jen litovat, že Alda jako režisér není komplet k dispozici na českém trhu.(2.7.2016)