Čtyři roční období

Alan Alda

Martin Bregman

Scénografie:

Jack T. Collis

Díky a poklona Aldovi, který sem vnesl velkou špetku citu. Málokdy natrefíte na americký film, který by nebyl odtažitý od reality, který by pohladil, pobavil, který by byl ze života. Dovču na jachtě jsem díky těm lokacím upřímně záviděl. Dabing moc dobrý, akorát pan Čapka na Aldu ne, to prosím raději Skopala nebo Pavla T.(7.12.2015)

• Kimon

Přespříliš ukecaná a vleklá nuda. Snaha o jakési zobrazení charakterů jednotlivců tří manželských párů, kteří tráví spolu opakovaně několik dní volna. Stačí jeden impuls - změna, aby se celý uměle "vystavěný domeček společné pohody" těch tří párů rozpadl. Závěr vyšuměl jako vyhořelá prskavka bez jakéhokoliv vyřešení.(6.2.2010)

Příjemná, malebná komedie, kterou Alan Alda napsal, produkoval, režíroval a zahrál si v ní. V lehkém uvolněném tónu se úsměvně vypráví o snad všech polohách manželských a přátelských vztahů, které v životě připadají v úvahu. Všechno je zde mírně nadprůměrné, inteligentní a pohodové.(15.2.2013)

• Campbell

Bohužel tohle mě nezaujlao a film se mi vyhnul obrovským obloukem. Nejen že jsem během filmu nic necítil, ale pekelně jsem se nudil. I když dialogy nebyly vyloženě špatné, a herci byly dobří, tak prostě bez legrace, jsem se koukal každých 5 minut kdy bude konec. A to rozhodně není dobře.(23.10.2010)

Alan Alda mě svojí režisérskou prvotinou dostal. Přiblížil přátelství tří manželských párů takovým způsobem, že v půlce filmu jsem měl pocit, jako bych je znal celý život. Možná mi rozmanitost jejich charakterů připoměla někoho z mých známých. Pocity štěstí, zamilovanosti, manželských krizí či hádek - ovšem vše bez jakéhokoli nádechu morality či stranění tomu nebo tomu. A jeden z mála filmů ukazující fakt, že někteří lidé se hádají a nemohou si přijít na jméno, ale v nesnázích si dokáží vyjít vstříc a navzájem si pomáhat. 100%.(11.4.2010)