Putin versus Navalnyj

(TV film)
  • Velká Británie The Man Putin Couldn't Kill

Ruský prezident Vladimír Putin se nebojí sáhnout k nejkrajnějším prostředkům, když mu někdo stojí v cestě. Nejznámější je případ ze srpna 2020, kdy byl vůdce ruské opozice, Alexej Navalnyj, otráven novičokem… (TV Prima)

Arsenal83

Sú fakt Rusi tak neschopní, že s najsmrteľnejším jedom na svete nedokážu zabiť ani Nemcova, ani Navaleného, dávajú mu ho do trenírok, ten prežije všetky útoky, aby sa dobrovoľne vrátil do Ruska, kde ho čaká väzenie a ani v tom väzení ho nezabijú a dokonca komunikuje s vonkajším svetom na sociálnych sieťach, ako tam drží hladovku? ()

*CARNIFEX*

Nikdy som nebol zástanca žiadneho z politických hodnostárov. Do dokumentu som išiel s určitou dávkou skepticizmu, no tá záverečná tretina, to je proste ako čierna komédia s krimi nádychom - a je to proste hanba. Každopádne, Obama, Busch či Putin, Mečiar či Dzurinda, Fico či Matovič, pre mňa čert ako diabol, týmto smradom je úplne na kokote, čo si myslia obyčajní ľudia. To je proste fakt .. ()

nascendi

Je možné, že časť údajov z filmu nezodpovedá skutočnosti. Nie snáď preto, aby výsledok vyznel senzačnejšie, ale preto, že niektoré skutočnosti sa ťažko potvrdzujú príslušnými dôkazmi. Ale Putinove výroky a činy z posledného obdobia mi nenechávajú veľký priestor pre to, aby som mu veril. Skôr ma na celom filme zaráža neprofesionalita a šlendriánstvo ruských tajných služieb, v ktorých som očakával výskyt intelektuálnej elity spoločnosti. Putinovo priznanie, že pri vstupe do KGB mu slúžil za vzor Stierlitz vyznieva o to trápnejšie. ()

Autogram

Nie je veľmi dôvod pochybovať o udalostiach tak, ako ich opisuje tento dokumentárny film. Najmä po udalostiach roku 2022 nasledujúcich až po vzniku filmu, keď už nikto nemôže pochybovať o krvilačnosti ruského teroristického vedenia. Ale aj tak sa nájdu takí pochybovači aj u nás. Pri tom všetkom pre mňa zostáva nepochopiteľné, prečo sa Navaľnyj namiesto pobytu v exile v Nemecku (alebo inde) návratom do vlasti obetoval s neistým výsledkom tohto jeho kroku. –––– Odporovat ruskému prezidentovi může vážně ohrozovat vaše zdraví. ()

Feacher

Jelikož se k politice obecně odmítám vyjadřovat, šel jsem do dokumentu jen abych byl osobně o něco chytřejší a tento účel dokument splnil. Ač je dokument jednostranně zaměřen, myslím, že je zaměřen jednoznačně na tu pravdivější stranu, ale to už zavání politickým hodnocením. Zajímavý filmeček se zajímavou kompozicí, která sice občas plete, ale lépe to asi nešlo. 5*! ()