Vyvolené

• Hongkong Chi luo te gong (více)

Na celém světě začnou jedna za druhou mizet přitažlivé dívky se sportovní postavou. Za touto záhadnou epidemií stojí strůjkyně všeho - Madame M (Almen Wong), která má v úmyslu z těchto dívek vychovat profesionální vražedkyně. Po dlouholetém děsivém výcviku přežijí události jenom Charlene (Maggie Q), Katt (Anya) a Jill (Jewel Lee). Stanou se z nich nejhledanější profesionální vražedkyně. Při výpravě, během níž mají za úkol zabít jistou osobu v Hong Kongu, se setkají s agentem CIA Jackem (Daniel Wu), který přísahá, že dívkám vrátí zpět jejich minulost a Madame M vyřadí ze hry. (oficiální text distributora)

MickeyStuma

Starý dobrý HK akčňák plný soubojů, přestřelek a mrtvých těl. V hlavní roli překrásné vražednice, což znamená, že je také snímek až neskutečně sexy. Jak už to u takovýchto akčních počinů bývá, spousta věcí jsou hodně nadnesené a jisté pohyby a výskoky během soubojů mimo realitu a chápání. Na vině je především moderní používání lan, bez kterých se filmaři už prostě neobejdou. Stará dobrá akční práce je zkrátka nenávratně pryč. Jednoduchý děj je předností a na takový film i dostačující. Jedna akce střídá druhou, takže si fanoušek akčních HK filmů přijde na své. Akce má švih (občas až manga komiksově vyjádřené), k tomu zpomalené záběry, klipový střih, občas nějaký ten doják, zkrátka vše, na co jsme od Asiatů již po léta zvyklý. Nic víc, nic míň. Tady stačí se jen vypnout a užít si dámskou akční jízdu. ()

Evander

Vyvolené jsou neskutečnou slátaninou všeho možného, takže je těžké tento film i hodnotit. Nicméně přitažené za vlasy je to neskutečně, příběh to v podstatě nemá a pokud, tak je velmi nekonzistentní. Na druhou stranu dívat se na to celkem dá, některé scény i pobaví, byť jich není mnoho. Těch vyloženě debilních je o poznání více. Na straně pozitiv filmu jsou krásné ženy a místy slušná hudba, na straně negativ rozhodně otřesná režie, bídná práce s kamerou, absence konzistentního a smysluplného příběhu a nakonec vlastně i akční scény. 45% ()

ceBBek

Začátek filmu vypadal, že by se mohlo jednat o čtyřhvězdičkový film. Líbila se mi část na ostrově, kde jsou vychovávány budoucí vražedkyně. Následující část mě ale zklamala. Nezajímavý děj, plno chyb a hlavně závěrečný souboj, kde neplatí gravitační zákon. Vůbec všechny souboje jsou natočeny hodně nešťastně a kazí to celkový zážitek, protože ty figury, co holky předvádí, se mi líbily:) ()

Joppo88

Len, len že som nedal viac hviezd... Ale aj z pôvodne zamýšľaných dvoch, som jednoducho musel ubrať na jednu, lebo ten záverečný suboj bol príliš aj na mňa! A to som relatívne tolerantný ku kravinám... ()

dakarin

Hrníčková kuchařka ;-) Dříve bylo přece jen častější, že tvůrci chtěli vyjádřit nějakou myšlenku, nějaké hlubší pocity a pokud měli potřebné nadání, tak se i stalo. Opačný, nebo-li čistě technický přístup vezme vynikající žádané ingredience - atraktivní prostředí třeba již první scény, atraktivní dívky-modelky, ne klasické ani typické, koncentrované souboje s různými efekty, pravda, od počátku do konce dětsky myslícího, hovořícího a jednajícího agenta, pro narušené také trochu zvráceného krutého násilí a ... vše to smíchá a ono to v nějakém "duchu" vyzní - to se uvidí - jednou třeba nečekaně super, jindy naprosto uměle. Podobné, jako když tvůrci reklam začnou s filmovým "uměním". Tedy dobré vizuální řemeslo, ale jinak zcela ploché ... ()

papaguy

Překvapivě film lecčíms i překvapil. Přestylizované a místy až hyper-přestylizované. Ale jinak celkem vydařené honkongské Béčko. ()

Looka

Už je to nějaký čas co jsem to viděl a jediný co si pamatuju, že to bylo neskutečtě kýčovitý (jako drtivá většina HK) a akce jako šafránu. Tato variace na "bondovky" se do paměti opravdu moc nevryje ani přes opravdu pohledný "materiál". ()

Shitonit

Jebat. Nesnáším Čínu, nesnáším číňany, nesnáším čínský filmy a navíc neumím čínsky. Takže... vy-li-žte-si. 赤裸特工 :-) ()

Vykuk

Nemá to šťávu a místy je to dost na hlavu, nejvíc to prasí opět mnou nenáviděné létací scény, viz závěrečná bitka. Matrix se může jít zahrabat:) 'Škoda, ale z hongkongských akč'náků je to mírný nadprůměr, holky umí, jen choreografie je tak mizerná, že jim nelze věřit jediný úder... ()

Pitryx

Zpočátku navýsost dobré, akce, švih, napětí. Pak se to začne zadrhávat, když se potkají ti dva tak to jde do kopru skoro úplně. Jako vždy. Přesto se tam nějaká ta pranice semele a závěrečný duel je taktéž poměrně slušný. Je to podprůměrný film, ale ne zas tak moc. ()

Brano

1* dávam za dobrý úvod, ktorý ukazoval tvrdé podmienky vo výcvikovom tábore žien, ktoré tam boli odvedené násilím ešte v detskom veku. Druhá polka už bola príliš nezaujímavá, nudná. Tiež nemôžem zabudnúť na hrozné bojové scény, ktoré boli navyše ešte zle zostrihané. Scenár bol tiež biedny. Vyzdvihnem akurát charizmatické herečky v hlavných úlohách a originalitu, ktorá bola aj tak nevyužitá. ()

johnsnow

Prvýkrát som to videl asi ako 10-ročný u sesterkinho dnes už manžela (jemu vďačím, za to, že žerem akčné filmy) a pamätal som si to o dosť krvavejšie a akčnejšie. navyše mi vadí, ak v ázijských filmoch priveľa "lietajú" počas akcie a tu toho bolo požehnane. Takže * z nostalgie a druhá za záverečný súboj, ten bol napínavý jak fras. ()

smith22

Upřímně sem nečekal, že to bude až tak strašné!Prvotní plán a nápad příběhu režisér uchopil celkem dosti nešikovně.Hřebíček do rakve přidá velké množství totálně stupidních až trapných komentářů a katastrofálních dialogů.Příběh nemastný, neslaný, málo propracovaný,Jedinou trošku světlou stránku vidím v celkem povedených osobních soubojích ale to jen v počátcívh filmu kdy trénované vražedkyně bojují proti sobě.Následné souboje na konci filmu: Co knim říci?Někdo se nechal dost(dost je slabé slovo) unést a z bojových scén srší fůra nesmyslných a zbytečných efektů.Co říct závěrem?Maggie Q to mohla brát jako přípravu na Nikitu(2010) kterou mě to příběhem připomína ()

muti

film pri ktorom som si dal tolko pomyselnych ale aj realnych facepalmov ze to az pravda nemoze byt. ale aj napriek tomu som film dopozeral, pretoze vlastne zly nebol. treba sa pripravit na to ze ho treba brat trochu s rezervou a dokonca vam hrozi ze si tento film aj vychutnate a zabavite sa na nom :D napriek tomu nemozem ist na 4* ale tak 3,5 by som asi dal. opat musim dat velky suhlas s uzivatelom sniper18 ()

Domas88

Obrvská škoda, chvíli ze začátku to vypadalo velice dobře, akční krimi thriller, jen jak tam začali motat tu romantiku, to se vůbec nepovedlo, což je škoda, jinak velice povedené dílo, které se tak 30minut před koncem úplně pokazilo.. ()