Dívka z Vatikánu: Zmizení Emanuely Orlandi (2022) (seriál)

Kauza zaujímavá. Prevedenie... viac ako biedne. Rozvláčne a nudné. Založené na čo ak... ak... tak... a dookola.  Veľmi sugestívne (ne)spracovanie jednej záhady... Jedna hviezda len za nápad spracovať túto tému - inak strata času.

Ta pravá (2022) odpad!

Nie som si istý, či môžem hodnotiť a písať, ale po 5 minútach som začal viac používať ovládač... posúvať, preskakovať... a... toto sa jednoducho nedá... des po všetkých stránkach. A to teraz nehovorím o neustálom natláčaní istej ideológie, už sa bojím každého filmu/seriálu, ktorý je novšieho dáta. To čo je... tfuj

Smrt na Nilu (2022)

Škoda, preškoda toho dlhéééého úvodu... tam sa toho dosť stratilo resp. nevyužilo. Inak veľmi pekne spravená Christie-ovka!

Vyšinutý (2020)

Slušná namotávka, ktorá si drží napätie od prvých minút. Tempo parádne graduje a Russell je neskutočný v tejto pozícii. Dalo by sa z tohto počinu určite "vymačkať" oveľa viac, keby sa položí väčší dôraz na detaily príbehovej línie. Tie diery to chvíľami nezmysly to pokazili, čo je dosť škoda. Tak či tak o večer napätia je postarané.

Těžká váha (2005)

Nemám ani len šajnu čo by som mohol vytknúť... Emócie neuveriteľne načasované a vygradované. A celá tá atmosféra jednoducho musí strhnúť každého - či už je športovo založený alebo nie. Tie prestrihy v pravý čas boli neskutočne silným momentom a hnacím motorom. V skratke - tento film mi zasadil filmové K.O.

Olověná vesta (1987)

Dlho odkladaný film - a to mi je trochu ľúto. Dokonca som mal dojem a bol rozhodnutý, že po prvej polovici dám 6 z 5... Ale tá druhá začala trošku strácať na čare a zvrtla sa v tendenčnosť typickú pre US Army. Tak či tak jeden podarený vojnový zákusok.

Pink Floyd: The Wall (1982)

Som si takmer úplne istý, že keby som staršieho dáta, tak táto vec funguje úplne inak. Bohužiaľ, ale som skoršieho dáta výroby takže asi úplne všetko neviem doceniť tak, ako by sa patrilo. Preto neviem, nakoľko je moje hodnotenie objektívne - ale o to tu asi nejde :-) takže subjektívne za 3 z 5.

Hvězdná brána (1994)

Takto: možno... naozaj možno, keby tento film vidím v dobe, kedy vyšiel alebo aspoň o 20 rokov dozadu, tak by ma to zrejme uchvátilo. Ale dnes už to kúzlo nemá. Zrejme skôr záležitosť, ktorá poteší sci-fi nadšencov, ktorí berú všetko z tohto žánru a tiež určite klasikov :-)

Krvavý diamant (2006)

Možno by si zaslúžil aj viac - druhá polovica filmu určite áno. Akurát že kvôli tej prvej sa to pre mňa stáva jednorázovka. Ale myslím, že na pekný večer postačí.

Grandhotel Budapešť (2014)

Veľmi príjemná komédia. Aj som uvažoval o vyššom hodnotení, ale uznal som, že je to jednorázovka, ktorá nesklame, poteší, ale ani nevzbudí túžbu vidieť to znova (okrem scény s naháňačkou na lyžiach - tá bola top!)