Profesorovi Philipu Brainardovi pomáhá v domácnosti jeden z jeho četných vynálezů, živý létající robotek ženského pohlaví Weebo. Večer si má Philip brát Saru Reynoldsovou, prezidentku univerzity. Ve své roztržitosti už dvakrát na obřad zapomněl. Zamilovaná Weebo, která funguje také i jako elektronický záznamník, mu to záměrně nepřipomene, a tak Sara čeká u oltáře opět marně. Zájem o ni má Wilson Croft, Philipův kolega, který mu ukradl už několik vynálezů. Teď chce využít Sařina zklamání a chce mu přebrat nevěstu. Philip vynalezne zelenou hmotu, která ožije a má schopnost donekonečna zvyšovat vloženou energii, a dá jí jméno Flubber. Díky tomuto vynálezu se potrhlému vědci podaří vyřešit finanční problémy univerzity, odrovnat soka v lásce a posléze i získat zpět zklamanou snoubenku. (TV Nova)

Guran

Úsměv Robina Williamse poznám v jakém koliv filmu a do tohohle se náramně hodil. On a Flubber, opravdu náramně vymyšlený děj a zpracování hezké na úrovni komedie. Tenhle film jsem už sledoval jako malý a pořád ho mám rád, je opravdu pro každého co je milovníkem komedií a já dávám jasnou 10! ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 5,3/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 24%, Audience Score - 33% | FDb.cz - 69.8% | Zbytečná americká velká blbost s malým množstvím nových nápadů a s velkým počtem klišé. Holt takové téma jako je "šílený profesor" už je HROZNĚ ohrané a snad pokaždé z toho vyleze něco špatného (zde tomu není jinak)! Obsazení také nic moc a na konci hláška "Můžete políbit monitor." nás fakt dostala :-) 45% ()

cinema_cz

Pokud vidíte méně než tři filmy ročně, budete se u Flubbera možná i výborně bavit. V opačném případě mějte na paměti, že našich šedesát procent není určeno vám, ale cílové skupině tohoto filmu - vašim dětem. 60 % (František Fuka, Ci 04/1998, str. 64) ()

rafix

Robin Williams hraje bezvadného a střeštěného profesora fyziky na střední škole. Jinak je komedie skvělá. ()

Prechytraly odpad!

Potrhlý zamilovaný vědec vymyslí extrapružný zelený šlem. Ten se postará o všechny gagy, založené převážně na odrážení zmíněného šlemu od všeho možného, ale také o happyend. Tato zápletka je inteligentní asi jako ten zelený sopel, na jehož odrážení se člověk hodinu a půl dívá. ()

m.xFuck

Dobře, jsem dětina, uznávám. I po letech mě bavilo. Je to příjemný a jednoduchý rodinný film zaměřený hlavně na dětské publikum. Kdo od toho čeká něco víc, je debil! ()

harycek

Vcelku dobrá sci-fi komedie !!Pamatuji si , že v roce cca 1968 uváděli v rámci týdne filmů PONREPO v Kolíně v kině OKO film "Roztržitý profesor" byl černobílý , ale ohromě jsem se u něj bavil!! Asi si ho po filmu "Flubber" pustím a porovnám je mezi sebou!? ()

T.S.Garp

Jako prcek jsem se v kině docela bavil, ale o deset let později už to bylo mnohem, mnohem horší. Promiňte, pane Williams, ale tohle je fakt slabota. Ale jak říká trefně Galadriel, nudná oddechovka dobrá tak pro děti a to některým, těm trochu starším, budete muset koupit pořádnou krabici popcornu, aby přes ní na tuhle ptákovinu neviděli. ()

Etherium

Ja som to mal strašne rád, mal som asi 10 rokov a stále som si to požičiaval na VHS a pozeral, obľúbený film, ale teraz je to už také slabšie, aspoň že vtedy ma to bavilo, takže pre mladých frkanov je to viac než dobrý film. ()

LencaN

Děsně ujeté. Pokud oplýváte nějakým logickým myšlením, tak ho radši už dopředu vypněte nebo spláčete nad výdělkem. Tady se na nějaké fyzikální či jiné zákony nehraje. Robin Williams hrál šíleného profesora/vědce obstojně. Byl dostatečně crazy. Ale že bych si za půl roku pamatovala něco o filmu Flubber, to pochybuji. Nevýrazné, víceméně lehce podprůměrné. 3* dávám ze sympatií k Williamsovi a jeho filmové partnerce Marcii Gay Hardenové, protože tolikrát nechaná u oltáře... to jsem snad ještě v žádném filmu neviděla. ()

Ondra111

Pro mě srdcová záležitost. Naivně infantilní filmy mi obecně vadí, ale tady je to tak krásně citlivě poddané, a všichni herci jimž vévodí Robin jsou tak sympatičtí, navíc, svou roli hraje asi fakt, že když jsem film viděl poprvé tak mi bylo asi osm let, takže si pořád dobře pamatuji mé nadšení z flubbera samotného. Ale i po těch letech, pořád se velmi dobře bavím, film je navíc invenčnější než byste mysleli, přenosná superobsáhlá video databáze poletujícího robota nápadně evokuje fenomén youtube.......Ano, ano...80% ()

Peršanka

Hm, to jsem dětina... Kdyby mi bylo deset a měla jsem třeba angíííínu, určitě by mě to na chvíli rozveselilo. A vo tom to je, pane Kubizňák! ()

Alister

Je to skvělý film pro děti, a nikdo jiný než děti by jej také neměl hodnotit a myslet to zcela vážně, neboť s věkem jsme se evidentně stali vůči podobným filmům poněkud topornými, což ale není důvod abychom je zatracovali. Chtít od Flubbera hloubku znamená nenacházet jí v sobě samém. Je mi líto trapných komentářů od lidí, kteří -- jak jsem vyčetl z jejich jiných komentářů na csfd -- jsou schopni velmi senzibilně reflektovat vážná "dospělá" dramata, ale zdá se, že o to více jim unikají záležitosti jiné. Bohužel .) ()