Andaluský pes

Un Chien Andalou

Krátkometrážní / Experimentální / Fantasy / Psychologický

Francie, 1929, 16 min

Luis Buñuel

Filmový experiment, bohužel ale bez ladu a skladu... Chápu, že surrealismus a dada je surrealismus a dada, nicméně nezaujalo mě to... A jedno rozříznuté oko umění nedělá...(16.10.2008)

Poutavá surrealistická zvrácenost, vyžívající se v nesmyslné návaznosti i absolutní nepochopitelnosti.(10.2.2008)

Psychoanalytické, surrealistické dílo filmového umělce Luise Buñuela. Sledovat ANDALUSKÝHO PSA, je jako když se díváme na pitvu, ale my jsme ta mrtvola a všechno vnímáme.(28.4.2013)

Avantgardní veledílo - avantgardní blbost? Fakt se snažím najít nějaký hlubší smysl. Že je třeba chyba na mé straně a Dalí byl génius. Že Buñuel natočil úžasný chaos a já ho nepobral. Nebo je třeba chyba někde uprostřed a k prozření stačí být prostě a jednoduše vyspalý a mít chuť přemýšlet o světě. Možná najdeme odpověď, milí čtenáři, v Persistenci paměti od Dalího a nebo toho necháme a půjdeme se někam najíst. Varianta dvě zřejmě zvítězí.....(14.3.2009)

Buñuel a Dalí vyzývají diváka. O čemkoli se vám posledně zdálo, najdete to v tomhle filmu. 80% Zajímavé komentáře: Eodeon, ad, Madadajo(9.2.2007)

• - Pri premiére filmu stál Luis Buňuel v zákulisí kina s plnými vačkami kameňov, ktoré bol ochotný v prípade nespokojnosti divákov hádzať do publika. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Ženské oko, které je na začátku snímku rozřezávané, je ve skutečnosti oko z krávy. (formelin)

• - Tvorcovia filmu Salvador Dalí a Luis Buñuel sa dohodli, že dejová línia filmu nesmie mať žiadnu logiku. (Zdroj: aktuality.sk) (Raccoon.city)