Bláznivá mise 5

• Hongkong Aces Go Places V (více)

Dvojce zlodějů odcizila pašerákům s hliněnou armádou čínskou obdobu excalibru. Obviněn je Sam a Cody Jack, protože se zloději vydávali za ně. Pašeráci i policie jim je v patách. Podaří se jim na duo zlodějů narazit, avšak policie všechny čtyři zatkne a pošle do vězení. Nakonec dostávají všichni druhou šanci, když slíbí, že pomůžou čínské vládě získat zpět hliněnou armádu. (Mol)

Lacike

Tento diel je pokus o navrat ku komedialnym korenom prvych dielov, ale angazovanie Lau Kar Leunga podla mna nebol dobry napad. Uz v dobe, ked prerazil Jackie Chan so svojimi komedialnymi kung-fu filmami a Lau Kar Leung sa snazil komedialnemu trendu prispôsobit, tak mu to vôbec neslo a aj humorne sceny v tomto filme su take divne a rozhodne nie smiesne. Funguje len hasterenie medzi Kodym a Samom, ktory su uz behom tych rokov poriadne zohraty. Ale zapletka ich tentokrat hned na zaciatku rozdeli, takze nejaky cas trva, kym sa znova daju dokopy. Tento typ zapletky pokazil uz viacero skvelych serii, takze nechapem naco ju znova pouzivaju. Vlastne si nepamätam na nejaku seriu v ktorej by rozhadanie ustrednej dvojky prinieslo nieco dobre. Namiesto Kodyho a Sama sa na nejaky cas dostane do popredia nova dvojka zlodejov (Leslie Cheung, Nina Li), ktory sa snad mali v pripade uspechu stat novymi ustrednymi postavami, ale ich postavy su uplne nezaujimave a nudne. Zapletka o paserakoch terakotovej armady je tiez nemastna neslana. Zaporak je asi nanevyraznejsi v celej serii. Este prva polovica filmu akotak funguje, ale v tej druhej uz sa deju len divne veci, ktore nudia. Vrcholom nudy je cela epizodka vo väzení. Aj co sa tyka vypravnosti, tak tento diel pôsobi dost lacno a klasicke akcne sceny za vela nestoja. Jedinou zachranou filmu su bitky, ktore mal na starosti Lau Kar Wing a aj ked nepatria k spicke, tak su solidne a obcas obsahuju nejaky narocnejsi chvat alebo kaskadersky kusok. Najviac sa predvedu Sam Hui, Conan Lee ako policajt, ktory najprv nahana ustrednu dvojku a zaporakov poskok Mark Houghton. Keby bolo vo filme aspon dvakrat tolko bitiek, tak by som mozno dal aj tretiu hviezdicku. Takto je vysledkom rozpacity diel s dobrymi bitkami a smutny pocit z toho, ze ste nakoniec radi, ze uz dalsie diely nevznikli. Ale aspon to nie je taka trapna tragedia ako trojka. 4/10. ()

demented

Sériu Bláznivých misií som v mládí veľmi miloval. A milujem ju dodnes. Kedysi dávno som samozrejme nevedel, že existuje nejaký piaty diel, pretože naši distribútori (či už oficiálni alebo neoficiálni :) skončili u štvorky a päťku jednoducho odignorovali. S "miernym" časovým odstupom (2006) sa mi však tento kúsok do rúk dostal. Bolo veľmi príjemné znova sa stretnúť zo starou známou dvojkou - Samom a Kodym. Bohužial, toto piate stretnutie sa veľmi nevydarilo. Nešťastná päťka má totiž veľmi kolísavú kvalitu. A spočiatku to vyzeralo tak nádejne... Minimálne do polovice je film výborný (veľmi silne evokujúci atmosféru a humor predchádzajúcich dielov), ale akonáhle "parťákov" zabásne Čínsky Rambo (Conan Lee), ide to dolu vodou. Pád z výšky aspoň čiastočne stlmí záver, ale aj ten je nemastný neslaný. Ťažký priemer a najhorší diel série. ()

wray

Ani 5ka nedosahuje uroven prvych casti, ale - ked uz porovnavam - lepsie ako 4ka :) Je to proste akcne becko, nic viac nic menej. Je tam stale kusok komedie, kusok kungfu, kusok scen ala James Bond ale dokopy je to len taky obycajny film. Davam 2 hviezdicky preto lebo to najhorsie zo serie Blazniva Misia bola podla mna 4ta cast. 5ka nie je nic uzasne ale - da sa to pozriet. (priznavam - pozeral som to iba preto ze som chcel mat Blaznivu Misiu kompletnu) ()

Kubaso odpad!

Jakkoliv byly předchozí díly infantilní a pitomé, měly něco do sebe. V pětce už chybí dokonce i to málo slušné, co zbylo ve čtyřce. Už žádné výbuchy, roboti a hlavně žádná zábava. Ústřední dvojice permanentně budí dojem párku teploušů a vynalézavou akci nahrazuje trapné kung-fu. Dokonce i to po čase opadne a díky šílené nudě se film prakticky nedá dokoukat do konce. Tohle teda bolelo. Kdybych se raději hodinu a půl šťoural v nose, bavil bych se o poznání líp. A taky by to míň bolelo. ()

Šimpy

Tak po x letech od první Bláznivé mise konečně dokoukán i poslední pátý díl. Bohužel film není ani tak vtipný jako dřívější díly (hlavně tedy ve srovnání s prvním), byť jednou jsem se fakt slušně od srdce rozchechtal. Akce už není tak přebušená, ačkoliv závěrečná bitka ve skladišti byla rozhodně suprová a hodně chybí hlavní původní hudba, ta by některé scény oživila...třeba cvičení ve fitku apod. Ale bylo moc fajn vidět tu hlavní dvojku, Sama a Codyjacka, byťs jinými jmény. A je zajímavé, že Karl Maka zde vypadá mnohem mladší než v předchozích dílech. "Přátelství navždy." ()