Od soumraku do úsvitu 2

• Česko Od soumraku do úsvitu 2: Krvavé peníze (více)

Vůně peněz přitahuje lidi, chuť krve zas někoho jiného...  Šerif Lawson má nos na problémy podezírá nevinně se tvářícího lupiče Bucka, že zase něco chystá - a má pravdu. Buckův kumpán Luther právě uprchl z vězení a rozhodli se spolu vyloupit jistou mexickou banku, ve které na ně čeká 5 miliónů dolarů. Buck svolá své další kamarády - rodeo jezdce C.W., trenéra pitbulských teriérů Jesuse a chytráckého strážníka Raye. Cestou na místo setkání, po strážce s netopýrem, zastaví Luther neznámému muži... zanedlouho však zjistí, že autem nesrazil obyčejného netopýra! Luther se setkává se svými kumpány, kteří zatím netuší, že je pronásleduje stín, který jim jde po krku - doslova!!! (oficiální text distributora)

JASON_X

Jako milovníka pokleslých žánrů a béčkových mozkových klystýrů mě rozhořčuje zdejší nízké hodnocení. Dvojka sice je o něco slabší než jednička, působí trochu levně,televizně (video film), nemá příliš epický scénář, ale porci pokleslé horrorové zábavy nabízí vrchovatou a vydatnou. Gangster na útěku jede za svou bandou a chystá se s ní vybrat jednu mafiánskou banku v Mexiku. Ovšem během cesty na sraz je změněn v upíra, pak postupně a nenápadně na upíry mění i svoje kumpány a společně pak téměř zcela zdecimují početnou policejní jednotku, která je přijede zatknout. Zní to lákavě, ne? NE?! Nejoblíbenější postava: Jesus (Raymond Cruz). Nejlepší vtip: "...a zastřelil i chlápka, který přinesl občerstvení." ()

SeanLSD

Snaživo natočená strašná zbytočnosť. Privádza ma k úvahe, prečo niektoré filmy jednoducho sú „kúl“ a iné nie. Pretože OD SÚMRAKU DO ÚSVITU II opať disponuje zaujímavým námetom, radom ozvláštňujúcich postupov a ani zďaleka nie márnymi ksichtami, ale... nudil som sa. Na začiatku netopiere prehryzú oceľové lano od výťahu a na konci trvá úplné zatmenie slnka polhodinu... ()

Tom Hardy

Koncept vlastně velmi dobrý (na téma "jak natočit levné pokračování") a Siegel si, podobně jako v Narušiteli, vymyslel pár fajn kamerových nájezdů a úhlů pohledu. Ale netáhne to. Roberta Particka mám rád jako každý, kdo vyrůstal v devadesátkách, ale v téhle roli je málo cool i macho. A vedlejší členové bandy, jakkoli jim je pravidelně dopřáváno i nějaké to roztomilé slovní střelivo, působí v nejlepším případě zaměnitelně, v tom horším rovnou nesympaticky. Zatímco ale před 15 lety mě to jako milovníka jedničky skoro urazilo, dneska musím filmu nechat, že své kouzlo a nějaké ty kvality (v rámci béčkových hororů) má. Podobně jako třeba Netopýři s Lou Diamondem Phillipsem. Škoda, že se tu Siegel v rámci gore nevyřádil tak, jako v případě svého debutu. Kdyby ano, možná by se dvojka protlačila i na tři hvězdy. Takhle za 50%. ()

YURAyura odpad!

0/10 Uz si to poradne nepamatuju (radsi ;]]), ale vim, ze jsem z toho byl nebetycne rozcarovan a poradne se nevyspal - slo to na Nove kdysi nad ranem. Treti dil je kapku lepsi a druhy dil Carpeterovych Upiru je jeste horsi ;]] Veru tezka volba. Snad jenom si koupit swihadlo a trochu potyrat svoje telo. ()

MickeyStuma

Druhý snímek o nočním klubu ´From Dusk Till Dawn´, tedy česky ´Od Soumraku Do Úsvitu´ jakoby vypadl z projektu Grindhouse. Film pro autokina své doby jako stvořený. Podřadný děj se základní zápletkou a zběsilé tempo nekončící akce na poli jednoduché zábavy jak má být. Máme tu opět partu zlotřilců, kteří tentokrát jedou přepadnout mexickou banku. Jenomže to by se nesměli před tím stavit v onom známém nočním klubu. Děj není žánrově rozdělen jako předchozí film (i když původně to tak také nemělo být, neboť se jednalo o dva rozdílné scénáře a Quentin Tarantino se je rozhodl spojit). Prvních dvacet minut se nám všichni aktéři představí a prozradí co mají v úmyslu. Pak už to jede ráz naráz. Jednoduché efekty, levná výprava a jedna akce střídající druhou. Kdo čeká styl Quentina Tarantina, bude zklamán. Tohle je poněkud jiná zábava. ()

• Film vyhrál cenu Saturn v kategorii nejlepší domácí video. (Terva)
  • Natáčení probíhalo od 19. ledna do 8. března 1998 mimo jiné také v Jižní Africe. Zfilmován byl tak později než třetí pokračování série. Uveden byl přesto druhý v pořadí. (gogos)

Časové pásmo bylo změněno