Kdo přežije - Worlds Apart

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2015

Účinkují:

Jeff Probst (moderátor)

Reality show Survivor (Kdo přežije) se díky své napínavosti a nevyzpytatelnosti dostala k neuvěřitelné 30. sérii.
Survivor se již počtvrté (Survivor: Nicaragua, Survivor: Redemption Island a Survivor: Juan del Sur) vrací do San Juan del Sur v Nikaragui, kde se odehrávala i minulá série.
V této sérii nás čekají úplně noví soutěžící, kteří budou rozděleni do tří kmenů po šesti hráčích. 30. série je od ostatních specifická tím, že trosečníci jsou rozdělení do kmenů podle životního stylu. Masaya ("White Collar" - pracující v korporacích na těch nejvyšších pozicích, tvoří pravidla), Escameca ("Blue Collar" - tvrdě manuálně pracující, řídící se pravidly) a Nagarote ("No Collar" - rebelové, svobodomyslní, neřídící se pravidly).
Který trosečník zvládne nejlépe pravidlo Přelsti, přehřej, přežij a jak zakončí nestárnoucí Jeff Probst větu „The winner of Survivor: Worlds Apart ........"? (Radim1.)

MiKos

Já nevím jsem prostě asi už starej, ale každá série mě přijde lepší a lepší. Letos zase o krapet posunuté co se týče prostoru pro hráče, dost prostoru pro diváky je taky, tuny bonusového matroše na CBS ... v rámci reality soutěží prostě špička všech špiček. ()

Dusty56

Série s bandou absolutně nesympatických lidí. Trojice Dan, Will a Rodney byla prostě příšerná. Zbytek obsazení je Mike, taky neúplně sympatická Shirin, víceméně nevýrazný holky a Joe a jeho malá sympatická banda, která ale bohužel rychle vypadne. Co se týká Mikeho, tak toho jsem upřímně taky ze začátku neměl vůbec rád, ale postupem času, speciálně když vypadl Joe a ta trojice z něho udělala ohavnýho nepřítele, jsem mu držel palečky, jak už dlouho nikomu a docela i bavil. Jinak reunion příšerný a poslední kmenovka taky hrozná - jak se tam strefovali do Mikeho a on se jim ještě omlouval? Aspoň že Jenna aspol. se ho zastali. 70%, ale kdyby Mike vypadl tak bych to ani nedokoukal. Oblíbenci: Joe, Mike. ()

Gagin

Parádní série, konečně s vítězem, kterému jsem to přál. Takže už jen to mé hodnocení zvedá o hvězdičku. Několik velmi dobrých blindsidů a překvapivých situací a hardcore Dan. Asi nejzpruzelejší a nejnaivnější hráč co znám :-D No už se těším na další sérii a chválím přidávání nových twistů, které nikdo nečeká a to ani diváci. ()

Mallorca

Vůbec jsem nevěděl co od téhle sezony očekávat. Zatímco tady na csfd má dost slušně hodnocení, v amerických žebříčcích je vždycky hodnocena jako jedna z nejhorších, taky jsem četl že Probst byl z téhle sezóny a jejího castu hodně nadšený, proto jsem byl hodně zvědavý. Bohužel musím souhlasit s americkými hodnoceními. Nejde ani o to, že by se tu nic nedělo, naopak hra samotná je docela zajímavá a několik zajímavých tahů a blindsidů se najde. Problém byl v tom, že nebylo komu fandit, cast byl totiž celkové nesympatický a nenašel se jediný člověk, kterému bych fandil alespoň podstatnou část sezóny, takže jsem nakonec vždy přál tomu, kdo byl v daný moment nejméně otravný a zdánlivě nejnormálnější. SPOILERY. To byly většinou Hali a Sierra, občas Carolyn a ke konci I Mike, přes všechno to jeho pánbíčkářství a mírnou teatrálnost. Bavila mě I Shireen, která byla přiíjemným veselým zpestřením v jinak poměrně negativní sezóně. O jeden z nejhnusnějších momentů celýho Survivora se postaral Will, který se ukázal jako slušnej šikanátor. Podobně na tom byli Dan a Rodney, jejich chování bylo na mě až moc negativní. Vítěz je zaslouženej a vcelku solidní, nevýhodou bylo, že o něm bylo jasno už několik dílů před koncem. P.S.: Reunion katastrofální (snad v hrůznosti překonal i Caramoan), ale odhalení castu na konci pro Druhou šanci bylo epický. ()