Série(2) / Epizody(12)

V australském vnitrozemí se probudí muž, který trpí ztrátou paměti. Pomocí několika stop, které má, musí odhalit svou identitu dříve, než ho dostihne jeho minulost. (HBO Max)

Recenze uživatele HarryCameron k tomuto seriálu (13)

Turista (2022)

To čo na začiatku vyzeralo, že bude akčným thrillerom s množstvom prekvapujúcich zvratov sa nakoniec zvrtlo na psychologickú drámu s romantickým podtextom. A žiaľ ani tá nebola nejak dobrá. Slabý priemer seriálu mierne dvíhajú sympatickí Jamie Dorner a Danielle McDonald, ktorí podávajú slušné výkony. Najlepšia epizóda: číslo 4, najslabšie epizódy: 5 a 6. UPDATE po 2.sérii : v tejto sérii sú epizódy viac kvalitatívne vyrovnané než v prvej sérii, v globále však stále ide len o priemerný seriálový počin. ()

Epizoda 1 (2022) (S01E01)

Na môj vkus - ak nerátam úvodnú naháňačku - ide o dosť pomalý rozbeh seriálu. Trochu to vylepšuje až záverečná scéna s nečakaným telefonátom. Zatiaľ to hodnotím ako priemer. ()

Epizoda 2 (2022) (S01E02)

Po druhej epizóde s NEprekvapujúcim "zvratom" na konci môžem povedať, že sledujeme len priemerný krimi thriller, ktorému by neuškodilo viac akcie a napätia. Snáď sa to ešte rozbehne . . . ()

Epizoda 3 (2022) (S01E03)

Recenzia obsahuje SPOILER. Oveľa lepšie ako prvé epizódy. AVŠAK . . .  Už som chcel dať vyššie hodnotenie, ale keď som videl ten nezmysel ( minimálne 150 kilový chlap dostane nožnice do chrbta, železnou tyčou po lebke, spadne do hlbokej - aj keď prázdnej - studne a po tom všetkom odtiaľ úplne sám vylezie akoby nič. . akože WTF ??? ) tak som zmenil názor. To už ten chlap mohol rovno začať prdieť dúhu. Vzhľadom na žáner to považujem za veľký scénaristicky kix. Stále teda len priemer 55%. ()

Epizoda 4 (2022) (S01E04)

Jednoznačne najlepšia časť. Takmer stále sa deje niečo zaujímavé. Od súboja medzi "studniarom" a "spice girl" na začiatku až po WTF moment na konci epizódy. 80% ()

Epizoda 5 (2022) (S01E05)

Chápem, že divák sa v istom momente potrebuje dozvedieť čo sa stalo pred udalosťami v úplne prvej časti, avšak táto pomalá psychologická LSD cesta v Elliotových spomienkach ma nebavila. Oproti predošlej časti to bola strašná nuda. 35% ()

Epizoda 6 (2022) (S01E06)

Recenzia obsahuje SPOILER. Namiesto gradujucého deja počas poslednej epizódy tu môžeme vidieť rychlu smrť hlavného "záporaka" hneď  v úvode, trápnu "rukojemnicku drámu" v kaviarni a dva pokusy o samovraždu hlavného hrdinu. Miestami som nevedel či naozaj sledujem krimithriller alebo psychologickú drámu. Proste finále , ale že na úplnú p* * * . Za mňa, sklamanie. ()

Epizoda 1 (2024) (S02E01)

Recenzia obsahuje SPOILER. Turista sa v II.sérii presunul do zeleného Írska - pre mňa osobne oveľa krajšieho prostredia ako bola austrálska púšť v prvej sérii. Elliot sa vracia domov a zdá sa, že minulosť ho doháňa aj tu. Zatiaľ slušný rozbeh druhej sezóny, uvidíme čo bude ďalej. Hodnotenie znižujú nelogické veci predovšetkým počas únosu z úvodu epizódy (napr. keď niekoho unesiem tak mu nechám vo vrecku mobil, veď prečo mu nedať šancu skúsiť niekomu zavolať :D ) ()

Epizoda 2 (2024) (S02E02)

Druhá epizóda si drží podobné tempo ako prvá. Dosť mi však prekáža nelogické chovanie hlavnej postavy v niektorých chvíľach - na ostrove kde je množstvo stromov, kríkov a skál sa ukryje radšej pred prenasledovateľmi tak, že sa zavesí rukami na strmom útese, no proste logika ako hovado - aj keď toto je skôr o "šikovných" scenaristoch. 55% ()

Epizoda 3 (2024) (S02E03)

Recenzia obsahuje SPOILER. Takže hneď v úvode zisťujeme, že Elliot sa vlastne volá Eugene. Následne si vymení úlohy s Helen, ktorú musí hľadať, keďže tentoraz je unesená ona. No a na konci sa dozvieme prekvapujúcu správu. Ľahký nadpriemer 70% ()

Epizoda 4 (2024) (S02E04)

Epizóda, ktorá sa dá zhrnúť tromi hlavnými slovami: KECAČKA, ŠUKAČKA a STRIEĽAČKA :D Pričom väčšinu minutáže sa kecá zbytočne veľa a nočné strieľanie v dome bolo strašne neprehľadné. Hodnotenie zdvíha posledných 5 minút epizódy počas ktorých sa stane niečo, čo som úprimne nečakal. ()

Epizoda 5 (2024) (S02E05)

Recenzia obsahuje SPOILER. Podobne ako v prvej sérii, ani tu si tvorcovia nemohli odpustiť epizódu, ktorej polka deja sa odohráva len v hlave jednej z postáv -  tentoraz je to Helen, ktorá je v kóme - a to ma fakt nebavilo. Hodnotenie však opäť dvíha posledných niekoľko minút. Ústredná dvojica je veľmi sympatická a v dramatických scénach sú spolu skvelí. ()

Epizoda 6 (2024) (S02E06)

Recenzia obsahuje SPOILER. Posledná epizóda druhej série - na rozdiel od poslednej časti prvej série - sa dostáva k rozuzleniu až tesne pred koncom. Celkovo však nejde o nič prevratné, čo by diváka malo šokovať. Vadili mi tam opäť niektoré nelogické veci - žena s dierou v bruchu, ktorá sa nedávno prebrala z kómy si zrazu behá po letisku, starom sklade a hrabe sa v zemi na pláži akoby sa nechumelilo.  . .  Takže TURISTA síce nesklamal, ale ani nijak extra pozitívne neprekvapil. ()

Jamie Dornan bude turistou v Austrálii

Jamie Dornan bude turistou v Austrálii