Amerického prezidenta, kterému povážlivě klesá popularita přemluví, aby jí zvýšil tím, že začne studenou vojnu proti Kanadě. V reklamní kampani udělá vše pro to, aby poštval Američany proti Kanaďanům. Šerif Bud a skupina místních přívrženců se rozhodnou, že vezmou věci do vlastních rukou a překročí hranici. No a kdo jiný by začal vojnu proti Kanadě lépe, než skupina kanadských herců a hereček? (oficiální text distributora)

Juto

Film okrem niekoľkých vtipných vložiek veľa neponúka. Skutočná komediálna podstata tam napriek dobrému obsadeniu nebola. Film postupoval veľmi pomaly a bol som sklamaní. 5/10 ()

noriaki

Politická satira Michaela Moorea zabalená do vcelku vtipné komedie. Na rozdíl od Fahrenheit 9/11 se mu v tomhle filmu daří vnucovat své názory snesitelnou formou, i když to občas zaskřípe. Nicméně sranda funguje a Alan Alda je jako prezident USA dokonalý. Tak trochu prostoduchá verze pozdějšího Vrtěti psem. ()

Master19

Michael Moore si mezi dokumentárními peckami střihl tuhle parádní karikační fikci o samolibosti američanů. Skvělý scénář se navíc opírá o výborné herce (zejména John Candy a Alan Alda jsou bezchybní), takže poněkud nechápu průměrné hodnocení. Některé scénky (úvodní sebevražedná, útok na elektrárnu, odpadková invaze...) jsou nezapomenutelné - těm co dokážou natočit zrcadlo na sebe budu vždycky fandit. ()

Georgex

Nekompromisní satira se skvělou politickou zápletkou, která si s ničím nebere servítky, ani s bratrovražedným soubojem mezi USA a Kanadou. Kanadská slanina je nejenom skvělou parodií na patriotismus a militantní myšlení mnohých Američanů, ale zejména skvělou komedií se skvěle napsanými a zahranými postavami, které sypou jednu štiplavější hlášku za druhou, a přestože se jedná o poslední roli velkého Johna Candyho, tak je rozhodně jednou z těch nejlepších. Na druhou stranu je škoda, že z filmu do všech stran čiší jeho spíše televizní zpracování a zřejmě i velmi nízký rozpočet. Moje hodnocení 65%. ()

filip289

1* za nápad a pár fajn pesničiek. Inak je to strašne nudný a nevtipný film. Nestáva sa mi často žeby som film ani nedokázal dopozerať, no tu sa to stalo. ()

wayne99

Film bez servítek nastavují zrcadlo inteligenci průměrného Američana, a ač komedie, tak neskutečně pravdivé, k tomu povedený česká dabing a bohužel také John Candy ve své poslední roli (a jako vždy skvělý Alan Alda). ()

Ikewoo

Je škoda, že tvůrci nevyužili vešketý potenciál tohot filmu. A to nemluvím jenom o ztvárnění "skutečného" konfliktu, ale i v komediální případě by se dalo najít spoustu dalších narážek, které by oživily jinak značně kolísající film. Díva se na to dalo, ale místy nezábavné až skutečně nudné. ()

teplic

Ako obvykle. Dobrá premisa, zlá realizácia. Aj keď veľa jednotlivých vtipov funguje, film je ako celok zbytočne doslovný. Beriem, že moore má názor, ktorý chce do diváka vtlačiť, ale dalo by sa to aj elegantnejšie -- nemusí to byť cez večný stereotyp blbého američana a dobráckeho kanaďana. Azda keby sa týchto klišé zbavil a išiel najmä cez postavy prezidenta vyššej politiky a biznisu, vyznel by film oveľa ostrejšie a nie lacno ako v prípade postáv buranských debilov. Pri nich jasne vidno moorovo vyvyšovanie sa. ()

Tritonek

Přestože se mi nelíbí Moorovi ultralevicové myšlenky (které prezentuje ve svých dokumentech - je vidět, že nikdy nežil v takové levicové, či polevicové společnosti), tak musím uznat, že dokumenty udělat umí a umí při nich diváka vtáhnout do problému a naservírovat mu ho z pohledu Moora (tedy "správného" vidění světa). V tomhle klasickém filmu je všechno co později Moore dostal do dokumentů jako Bowling for Columbine (držení zbraní v US společnosti), hrozba terorismu a hledání nepřítele jako v Fahrenheit 9/11 nebo problematiku zdravotnictví v Sicko. Ten film vykresluje americkou společnost AD ABSURDUM. Právě proto ho mám tak rád a právě proto, se nedivím, že neměl v USA divácký úspěch, ale náměty z něj ho naopak proslavili ve výše zmíněných dokumentech. Natočeno je to co se týče kamery hrozně. Ale 5* dávám za nápad, scénář, Alana Aldu a Johna Candyho. ()

PeteBuck

Podľa mňa skvelá komédia. Ten podtext musí byť každému jasný. Spôsob, akým si Michael Moore urobil žart zo Spojených štátov nedemokratických, je geniálny. Je to v podstate taká paródia. Musím povedať, že som to videl potom, ako som si pozrel Moorove dokumenty, ale tento film je veľmi zábavné dielko. Podarených hlášok je tam kopec, potešia aj menšie úlohy hercov ako Dan Aykroyd, James Belushi. Dej má spád, asi 2 tony zábavných absurdít na 1 minútu filmu. Myslím to fakt v dobrom. Stále sa niečo deje, nie je tam minúta bez nejakej bláznivej kraviny. Alan Alda bol teda šialený prezident, John Candy už vo svojej, myslím, poslednej úlohe. Škoda ho. Malo to, podľa mňa, trochu nádych filmov z osemdesiatych rokov. Veľmi príjemný, oddychový film. Ak chcete zdvihnúť náladu, mrknite si to. ()

KapitanKuraz

Tento film zo mňa robí absolútneho retarda, z jedného jednoduchého dôvodu. Vždy keď si spomeniem na scénku ako leští raketomet pred televíziou, či hlášku v "hlavnom meste Kanady, Toronte", zachváti ma nezadržateľný smiech, čo v autobuse, či práci vyvoláva dojem nie práve duševného zdravia. Mňa to proste pobavilo. ()