Hodně štěstí, pane Veliký

• Velká Británie Good Luck to You, Leo Grande (více)
Velká Británie, 2022, 97 min (Alternativní 93 min)

Nancy (Emma Thompson) za celý svůj život spala jen s vlastním mužem, který navíc v posteli nestál za nic. Když zůstane sama, uvědomí si, že vlastně vůbec netuší, co je dobrý sex. Namísto čtení ženských časopisů a studování odborné literatury se rozhodne pro podstatně rychlejší a jednodušší formu vzdělávání v tomto oboru a objedná si služby zkušeného profesionála. Jenže přesvědčit samu sebe je ta nejtěžší věc na světě, a proto první setkání s panem Velikým v hotelovém pokoji dopadne trochu jinak, než Nancy očekávala. Přesto je jasné, že chce tohoto neskutečně přitažlivého mladého muže vidět znovu, protože si u něj začíná věřit a přestává pochybovat o svých touhách a pocitech. (Forum Film CZ)

Aljak

Konverzačky mám celkom rád, obzvlášť keď sa odohrávajú v nejakom zaujímavom prostredí a samozrejme s postavami, ktoré dokážu po celý čas udržať kvalitu dialógu. V tomto prípade bola síce prostredie zaujímavé, taktiež aj samotné postavy, ale tá konverzácia ma nijako extra nebrala. Zopár dialógov medzi staršou pani a mladým zajačikom bolo síce fajn, ale väčšina mi prišlo len ako také bláboly (najmä tie debaty o sexe). No a tie posteľné scény, to by som kľudne v tomto prípade oželel... ()

Slarque

Příjemná konverzačka pro dva herce v jednom pokoji. Režisérka se docela snaží, aby se v obraze pořád něco dělo a divák se nenudil. Oba herci jsou tak dobří, jak to film vyžaduje. Samozřejmě, k práci skutečných sexuálních pracovníků to má asi stejně blízko jako Pretty Woman, což by u komedie nevadilo. Ale připadalo mi to dost neupřímné u pasáží, kde se film snažil o skutečné drama (70%). ()

TheEvilTwin

Hodně odvážná konverzačka o dvou hercích, která si s nimi ale kupodivu vystačí a na poli 90 minut pak má co nabídnout. V určitých chvílích dokáže být film trefný a vtipný (ikdyž bych si přál humoru více), jindy citlivý a emocionální a v mnoha ohledech i filozoficky postavený a za tuhle společnou kombinaci klobouk dolů. Dále cením i celkové vyznění a pointu filmu, odvahu herečky se v tomhle věku na kameru svlíknout a chytré dialogy na úrovni a suma sumárum jde tedy o pozoruhodný a originální film. Jen je to zkrátka takový více festivalový kousek než “ten film, který bych viděl rád znova” a možná jsem čekal více i po té komediální stránce. ()

EvilPhoEniX

Milé překvapení. Mám rád konverzačky odehrávající se na jednom místě se zajímavým nápadem, zajímavými úvahami i dialogy a s příjemnými herci. Film o sexu, rozkoši, sebepřijetí a lidského spojení. Emma Thompson má 55 let, je vdovou, za svůj život měla jen svého manžela a ten v posteli stál za hovno, tak se rozhodne si objednat pánský escort, aby zažila vzrůšo, které v mládí promrhala.  Emma hraje skvěle a bavilo mě sledovat i poslouchat její minulost i problémy, Daryl McCormack v roli pánského escortu sebevědomý, příjemný, velmi empatický, inteligentní a zábavný a opět se zajímavou minulostí. Dva netradiční páry v odlišném věku v nečekané situaci. Při správné náladě se dá do filmu příjemně zažrat. Film obsahuje i typický černosuchý Britský humor. 7.5/10. ()

William_

Fakt jsem si Daryla McCormicka párkrát spletl s Rami Malikem, oba jsou stejně podobně sympatičtí. Nicméně film není pro každého, mně se tento druh dlouhodobého dialogu moc líbil, ale je to spíše dílo pro VOD platformy. Do kina bych na tento film asi nešel. Každopádně je to pěkný příběh dvou rozdílných postav, který jsem si doma u TV moc užil. Lepší 3 hvězdy. ()

• Emma Thompson (Nancy) a Daryl McCormack (Leo) nepotřebovali koordinátory intimity pro jejich postelové scény. Místo toho spolu po 4 týdny intenzivně trávili veškerý čas, aby se lépe poznali a zvykli si na sebe. Dokonce spolu chodili domů, kde společně jedli, povídali si a pak šli spát. (Detektiv-2)
  • V postelové scéně, když Leo Grande (Daryl McCormack) sundává Nancy (Emma Thompson) bílé krajkové kalhotky, tak je vidět, že pod nimi má ještě tělové kalhotky. (MMXIII)
  • Nahé tělo ve filmu skutečně patří Emmě Thompson (Nancy), nejedná se o žádný CGI trick nebo dubléra. Emma otevřeně prohlásila, že se tím snaží zažehnout jiskru v boji proti nereálným představám o ženském těle ve filmovém průmyslu. (sh3riff)

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů