Instinkt lovce

Gorgeous

Inštinkt lovca

Akční / Romantický / Komedie

Hong Kong / Tchaj-wan, 1999, 121 min

Průměrná komedie s prvky mo lei tau, kterou kazí hlavně dosti ubíjející scénář. Ten byl očividně hrozný už od začátku ale ve chvíli, kdy se Jackie Chan rozhodl že bude hrát hlavní roli, do něj ještě byly dost násilně implentovány bojové scény, které se tam ale opravdu nehodí. Naštestí jsou natočené celkem zábavně takže se dají přežít. Příšernější než scénář je ale zoufale se nehodící hudba a kýčovité scény s delfíny. Hodně vtipů je celkem podařených, takže film i přes dvouhodinovou stopáž nezačne nudit. Úplně nejlepší je minutové cameo Stephena Chowa jako policajta se psem. (Tahle skvělá scéna je ale ze zubožené verze s českým dabingem co u nás vyšla nepochopitelně vystřižená! HAHAHA!! ZABÍT!!! ještě že existuje i mezinárodní distributor zvaný internet)(23.11.2011)

Viděl jsem už lepší filmy s Jackie Chanem. Příběh o tom jak se bohatý podnikatel, který má všechno, zamiluje do chudé dívky a celý jeho dosavadní život obrátí naruby jsme už viděli v mnoha podobách. Průměrná komedie na nedělní večery....(28.12.2007)

Instinkt lovce je jeden z horších filmů Jackiho Chana. Souboje jsou sice na dobrý úrovni, to se dalo celkem očekávat, i když Chan umí víc a choreografie některých soubojů neni úplně doladěná, možná se taky dala vypustit naprostá tupost jeho nepřátel, který maj iq jako zmrzlá makrela, ze začátku to bylo vtipný, ale postupem času už to začalo vadit. Ale to by se dalo přehlídnout, kdyby to bylo aspoň trošku vynahrazený příběhem, jenže příběh to jaksi taky postrádá, takže slabší 3* a nic víc.(14.1.2006)

Veskrze příjemné překvapení..."Instinkt lovce" je první romantická komedie, ve které jsem měl tu čest Jackieho Chana vidět a přiznávám, že jsem se výborně bavil. Nejde totiž rozhodně jen o romantiku (mluvíme přece o filmu gumového Jackieho), ale i o vtip a bojové scény. Celý film má šmrnc a nadhled, utíká jako splašený kůň a dvě hlušší místa mu rád odpustím. Qi Shu je Jackieho rovnocennou partnerkou (ne jen přihrávačkou), je sladší než karamelka a ani další postavy se rozhodně neztrácejí...Co je ale v "Instinktu lovce" nejlepší, tak to jsou bezpochyb dva souboje Jackie Chan vs. Brad Allan - nejen, že jsou po choreografické stránce skvělé a občas do nich probleskne pověstná komika - především z nich totiž tryská neuvěřitelná radost z boje, z pohybu a úcta k soupeři. Tyto dvě scény si odnášejí mých soukromých pět hvězdiček a jsou hlavním důvodem (nikoli jediným !), kvůli kterému si při repríze "Instinkt lovce" nenechám ujít.(10.1.2006)

• Fingon

Jackie Chan v romantické komedii? CO???¨ No ano. A když se k tomu přidá jeden z úvodních motivů (vlastně nejméně dva) jako vystřižený z Beethovena (ne Ludwiga Van, ale toho chlupatého bernardýda), tak je jasné, že začne být zle. Halt Jackie není, co býval. Ale slečna v hlavní úloze... na tu se aspoň dá dívat.(11.1.2006)

• - Jackie Chan měl být původně jen producentem filmu, protože však dlouho toužil zahrát si i v jiném než akčním filmu, byl přepsán scénář a Chan obsazen do hlavní role. (Raztubyl)

• - Jackie Chan soutěžil o Hongkongskou filmovou cenu v kategorii nejlepší akční choreografie. (Terva)

• - Ve scéně s delfínem, kdy se Chan (Jackie Chan) potápí s Bu (Shu Qi) v moři, je možné zahlédnout kachličky. (Terva)