Reklama

Reklama

Tenkrát na východě

  • USA Shanghai Noon (více)
Trailer

Obsahy(1)

Píše se rok 1881 a Pei Pei, dcera čínského císaře, se rozhodne s pomocí svého učitele angličtiny uprchnout do Ameriky. Zrádný učitel ji však prodá nelítostnému Lo Fongovi. Zanedlouho přijde císaři dopis, ve kterém vyděrač požaduje velké výkupné ve zlatě výměnou za život princezny. Do Ameriky se vydává tlumočník doprovázený třemi nejlepšími vojáky císařské gardy a synovcem Chon Wangem, aby předal požadovaný obnos a přivedl Pei Pei zpět. V Nevadě je však vlak přepaden čtveřicí banditů. Při přepadení je omylem zabit tlumočník a jeho synovec Chon se rozhodne pomstít. Postupně zlikviduje všechny bandity, pak se na vlastní pěst vydá do Carson City, aby našel princeznu. Cestou zachrání malého siouxského chlapce před nepřátelskou přesilou. Indiáni uspořádají velkou oslavu, po níž se ráno Chon probudí po boku krásné indiánky. Je to náčelníkova dcera, a než se naděje, musí se ženit. Zanedlouho opouštějí novomanželé vesnici a vydávají se na cestu do Carson City. Ve městě se setkají s frajerským pistolníkem Royem a Chon ho přivede do potíží, když odhalí jeho karetní trik. Po rvačce skončí oba ve stejné cele, odkud je osvobodí Chonova indiánská manželka. Roy nabídne Chonovi, že mu pomůže princeznu najít. Situaci poněkud zkomplikuje skutečnost, že je na ně vypsána odměna a v patách mají nejen lovce odměn, ale také šerifa Van Cleefa. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (286)

Elyssea 

všechny recenze uživatele

Jedna z nejlepších komedií z divokého západu. Baví mě Jackie a Owen, stejně jako narážky na jiné westerny (Butch Cassidy a Sundance Kid, Wyatt Earp) a herce (John Wayne). Když je Jackie sám, tak zábava trošku vázne, ale když se spojí s Royem O'Bennonem, film nabírá spád a je to prostě perfektní jízda. Za nejoblíbenější scénu považuji panákovanou a fakt by mě zajímalo, jak se Roy dostal z pouště. Navíc sestavu doplňuje sympatická Lucy... Pro mě je to neuvěřitelná zábava, kterou prostě nedokážu vynechat. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Chan s Owenem Wilsonem se skvěle doplňují a vytvářejí jednu z nejlepších dvojicí, která se ve filmech objevuje i když ne zas tak skvělou jako když Chan hraje s Chris Tuckerem. Chan jako vždy předvádí jak dobře umí bojový umění a ukazuje svůj komediální talent a Owen Wilson zase předvádí jak by kovboj neměl vypdat. Má to spoustu skvělých a vtipných scén, ale na pokračování Rytíři ze Šanghaje to přece jenom nemá ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Sjedem dolů, přepadnem vlak, seberem prachy a hurá zpátky do bordelu." Tomu já říkám plán. Jen trochu nevyšel, protože se na Divokém západě vyrojili Číňani. Dneska je to běžný, ale v 19. století to byla věc poněkud nečekaná. Mě tedy eskapády Neprůstřelnýho Roye a Shanghai Kida dost bavily. Taky jsem se něco poučil o tom, jak vypadá mexickej pat bez Mexičanů, jak se mokrou košilí ohýbají mříže, jak využít cop k boji a jak se nemá házet tomahawkem. To je všechno důležitý, ale dosud jsem se nerozhodl pro to, jestli mě víc rajcovala princezna nebo indiánská manželka. Raději bych se nemusel rozhodovat a nechal si obě. Šlo by to nějak zařídit? ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Setkání "východu" se "západem" naprosto bezkonkurenčně zprostředkovávají Jackie Chan a Owen Wilson - a jak sami uvidíte, jeden bez druhého se prakticky neobejde. Nekonečné prérie Divokého západu jim úslužně přenechaly dostatečný prostor pro nejrůznější krkolomné kousky a kromě toho pro ně nachystaly i slušnou zásobu více či méně schopných protivníků - takže se čas od času neobejdou ani bez pomoci jedné neobyčejně půvabné squaw. Ale to jejich zásluhy při osvobozování pravé (a samozřejmě taktéž převelice krásné) čínské princezny nikterak nesnižuje, takže napodruhé bez váhání zvedám hodnocení na 4* ()

lamps 

všechny recenze uživatele

Světe, div se, mnohem slabší než dvojka.. Skloubení westernu a známé kung-fu taškařice skřípe i navzdory novým obzorům, které Divoký západ podobnému příběhu přináší, a scénář, jakkoli naplněný snaživými odkazy, je jednak až příliš roztahaný a hlavně ve zvratech dost nezajímavý a plný klišé. Jediné, co funguje opravdu stoprocentně, je zábavná chemie mezi Wilsonem a Chanem, kteří si skutečně náramně sedli a pouze sledovat jejich společné rozmluvy je tentokráte mnohem vydatnější zážitek, než-li čučet na celý "někdo dostal do kulí, zasmějme se mu" příběh... 60% ()

Galerie (80)

Zajímavosti (33)

  • Brandon Merrill (indiánská manželka) je ve skutečnosti šampiónka v rodeu. (SG-1)
  • Čínské znaky, které jsou zobrazeny při úvodních titulcích, jsou výňatky z překladu pohádky "Žabí princ". (SG-1)
  • Film sa odohráva v roku 1881, no v jednej zo scén možno vidieť model lokomotívy z roku 1883. (Arsenal83)

Související novinky

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

10.09.2016

Jackie Chan a Owen Wilson se konečně chystají na třetí díl "šanghajské" série. Chon Wang a Roy O'Bannon se poprvé objevili v roce 2000 ve westernu Tenkrát na východě, jen aby se o tři roky později… (více)

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (více)

Reklama

Reklama