Rubikon

Rok 2056. Kontrola nad zdevastovanou Zemí je rozdělena mezi sedm vládních korporací. Dochází kyslík a lidstvo je nuceno hledat nové cesty přežití. Možné řešení slibuje vesmírná základna Rubikon, kde pod vedením genetika Dimitriho vzniká na vnějším prostředí nezávislý ekosystém. Na inspekci projektu přijíždí vojačka Hanna a vědec Gavin. Ve chvíli, kdy se trojice na orbitě setkává, ještě netuší, že se možná brzy stanou jedinými přeživšími lidmi v celém vesmíru… Celovečerní debut režisérky Magdaleny Lauritschové je v kontextu evropské kinematografie ojedinělým úkazem. Čistokrevné sci-fi, které se však nevyhýbá zásadním otázkám. Musí jednotlivec nést zodpovědnost za celé lidstvo, a pokud ano, má k tomu být nucen? (MFF Karlovy Vary)

venca163

Já si to teda nepamatuju jako takovou tragédii, jako lidi na csfd, ale je fakt, že ve festivalovym prostředí člověk prahne po změně žánru a skifi filmů je ve Varech jako šafránu. A i na to, že probírání témat morálky je v moderním pojetí většinou spíš moralizování, si člověk časem zvykne. Nemá to kdovíjakou atmošku a postavy jsou trochu dementní, ale dá se to. #kviff56 (60%) ()

Adramelech odpad!

Kosmická loď, za volantem ženská. Tahle však aspoň umí zaparkovat vozidlo, i když se u toho trochu zapotí. Ale uznávám, že zaparkovat raketu na orbitální stanici nemusí být úplně jednoduché. Celý děj filmu se odehrává v oné orbitální stanici. Je to nevýrazné až bezvýznamné sci-fi, které do dějin kinematografie asi nevstoupí. Jeho nejnápadnějším rysem je nízký rozpočet. Kdybych hodnotil snahu, dal bych 20 % za snahu, jenomže já hodnotím výsledek... ()

Flopik

Konverzačka troch ľudí vo vesmíre o tom či odletia na zem a zachránia ľudí (môžu umrieť pri tom) alebo ostanú na vesmírnej stanici a budú žiť navždy tam. Popravde je to celé o kyslíku a keď si odmyslíte vesmír, mohlo sa to kľudne odohrávať v dvoch uzavretých priestoroch na zemi, bolo by to to isté. Postavy ohromne nesympatické, fandiť im teda nebudete. Vizuálne je to celkom pekné ale to je asi tak všetko. Ako sci-fi ohromne slabučké, dlhé a nezábavné. Slabšie 2*. ()

warrenur

Vobec nie zle sci-fi-cko. Akurat, ten kto ma v ramci sci-fi napozerane uz par veci videl inde. Co nie je az take klise, hoci zopar ich tu je. Ci uz su to existencne az filozoficke otazky ohladom prezitia, alebo riasy ako prostriedok pre vyrobu kyslika. Co je myslienka, ktoru som uz videl pouzitu v 3-4och filmoch, ci serialoch, a cital minimalne v jednej kniznej sci-fi-serii. Dava to logiku a su o tom i realne vyskumy. :) Trochu mi pripominala ta vesmirna stanica nasu, sucasnu medzinarodnu ISS. Zaujimave, ze pokus, ktory ma zachranit svet vedie vo filme Dr. Dimitri Krylow. Zrejme sa to tocilo pred 24.2.2022, inak by mierne, a pravom, upravili "ulohu" tejto postavy. Pocty a "druh" ludi v bunkroch sa tiez dal ocakavat. Zaverecny "detsky-telefonat" bol celkom prekvapivy na zaver. Hoci si clovek moze povedat, ako je to mozne,....je to mozne. :D Odporucam. Ignorujte sucasne nizke hodnotenie (42%). Rakusaci celkom prijemne prekvapili. 55% ()

pilarius

Už dlouho jsem neměl takový problém u filmu udržet pozornost, nakonec jsem si to raději rozdávkoval do několika dní. Stručně řečeno: nemusel jsem se obtěžovat. Nesympatické charaktery a nanicovatý děj odsýpající tempem kapajícího asfaltu nemělo co spasit. Jsem ale rád za závěr, kdy se z jednoho z vědeckých blábolů vyklubala prostá lež - za to rozhodně palec nahoru. ()

MickeyStuma

Další sci-fi příběh o návratu nějaké kosmické výpravy, aby zjistila, že planeta Země už není, co bývala. Tentokrát rakouských filmařů, kteří jsou narozdíl od českých zcela někde jinde a hollywoodské produkci se nebojí konkurovat. Nepřekvapí tak, že se myšlenkově jedná o film moralizační ohledně tzv. klimatické krize ve spojení s filozofií o životě a smrti. CGI výprava je krásný a sci-fi žánr podtrhuje skvostně. Horší je to u s příběhem, který je veden v konverzační etudě, který má k případné realitě daleko blíž, než aby se neustále někde děli akční věci. Jenomže tím ale zase dosti trpí atmosféra, která předlouhými dialogy o něčem a o ničem převážně vedou k omšelé nudnosti. Kdyby ty dialogy zvýrazňovaly vážnost a napětí, nic proti ničemu, ale takovéto ražení, obzvlášť na téměř dvouhodinový film, je to jak televizní inscenace, jen s o něco větším rozpočtem. V podstatě stejně, jako se Shakespearův Hamlet ptá ve svém monologu, jestli být či nebýt, tady se neustále řeší, jestli se na Zem vrátit či nevrátit. Takže příběh pro tři herce odehrávající se pouze v mezinárodní kosmické stanici a situace někdy v roce 2056, kdy je na Zemi životní prostředí už tak zničené, že války a hladomor se staly součástí života přeživšího lidstva. A aby to nebylo málo, ovzduší je jen toxická mlha zabíjející vše živé. Takže nic jen ekovarování, které námětem zaujme snad jen ekoaktivisty, a to je na tom asi tak vše. ()

BOURQUE

Na prvý pohľad ako tak fungujúci “post-apokalyptický“ sci-fi z Raokouska. Zvláštne efekty a obrazy samozrejme nie sú také, ako napríklad Gravity (to ani nikto nečakaľ), ale je vidieť, že aj z menšieho rozpočtu sa dá vyčariť slušné výsledky. Škoda však pomerne C-čkového scenára, plochejších hereckých výkonov a neprimeranej dĺžke filmu. Hudba typu ambient je dobre vybraná, ale nie je efektívne využitá. P.S.: Režisérsky debut pre pani Leni Lauritsch. Osobné hodnotenie: 64% (**) ()

cerdax2

Po precteni textu z MFF a shlednuti si pripadam, jako kdyby mi nekdo nabidl hovezi licka a misto toho jsem dostal hovezi flaxu z letite skolni jidelny. 10% za vesmirnou stanici z Lidlu a myslenku :). ()

lektvar

Oni by vazne to dieta po ich smrti nechali same vo vakuu a plechu? Ktoru postavu som si mala oblubit? Aku emociu to malo zanechat? Co moralne mi to malo dat? To boli otazky. A este aj herci okrem toho stareho rusa stali za uplnu p…! Skvela ukazka toho ake egocentricke dokaze byt ludstvo pri otazke plodenia deti. ()

meda2016

Podíval jsem se podruhé a ze 3 jasná nudná 1*. V podstatě studie životaschopnosti v uzavřeném ekosystému, kam člověk a společnost vnáší krizi deformací přirozené evoluce. Zasazení do sci-fi využilo dobře trikovou stránku, logiku už méně. Nejviditelnější je představa zbytečných chodeb a posuvných dveří. Herecké výkony rozhodně neurazily,  chvílemi jsem měl dojem, že slyším nějaké nářečí. Rozhodně by příběh vyzněl lépe jako krátká četba. ()

fafejt001 odpad!

Bohužel  po 50ti  minutách  jsem  přišel  na  to ,  že  je  to  dost  hloupý film . Jo  pokus  to byl  z  Rakouska  ,  to  se  cení  ,  leč  byla  kravina  na  druhou  . A  vojáci  nemohou  otěhotnět ,  jak  říkala -  Ta  voják  . Kdo  psal  scénář ??  Aha   , dvě  ženy ,  tak  to  jo  . Sorry  ,  ale  zoufalost  tento  snímek  . ()

Mukade

Vždy sa tu dobre zabavím pri čítaní reciek na takéto šupačiny, ktoré sem prídem čeknúť že či ich mám pozrieť a..... dve muchy jednou ranou - nepozrem a aj tak sa dobre pobavím. (: ()

Chicharron

Kupodivu solidní vizuál od našich jižních sousedů s dost otřepaným námětem - na podobné téma jsem viděl už dva nebo tři filmy - astronauti na orbitě/intergalaktické cestě a mezitím jde Země do kopru. Film by si zasloužil sestřih - stopáž téměř dvě hodiny je přespříliš. ()

nikhaj odpad!

Dochadzal mi dych, neskutocne som sa nudil nedalo sa to dopozerat bez preskakovania. Vesmirna stanica buducnosti velka jak krava a je tam 10 ludi? ()

LEFTFLANK

Nesympatické nemecké herecké drevá v sci-fi s blbunkým príbehom a dejom. Hviezda za to, že debutujeme. Ale je nám to treba? By ma ale zaujímalo, čo vlastne študujú na FAMU a podobných inštitúciách z hľadiska histórie filmu. Veď Gravitácia a Interstellar by sa dali s odstupom dekády považovať už za "veteránov". A nie je len problém v blockbustroch. Je kopec starších minimalistických sci-fi snímkov ktoré Rubikon strčia do kapsy. Zaslepená modernita.... ()

ReichelTomas

Parádní vizuální styl, skvělé 3d animace stanice a vesmíru vůbec, moc pěkné kulisy (nechápu, co na nic tady v komentářích někomu může vadit). Tolik k technické stránce. Teď děj: Nejdříve to začalo slibně, opravdu dobře a tak tajemně. 5 hvězdiček. A TEĎ SPOILERY: Ale střední část filmu se točila tak trochu vlastně jenom kolem rozhodnutí, jestli zachránit těch 300 CEO, které našli na planetě. Až to dopadlo tak, že se ten zoufalec, co se už jednou chtěl zabít v přechodové komoře, nakonec v té komoře opravdu zabil. To mu jako nemohli odebrat oprávnění nebo tak něco? Za střední část tak tři hvězdičky. Ale konec byl takový happyendový, to já rád :), takže tomu dám krásné čtyři hvězdy. KONEC SPOILERŮ: Závěrem bych chtěl říct, že to byl opravdu povedený film, který ale rozhodně stál za to, abych se na něj podíval. Škoda, že to nemělo dabing, to bych to určitě zlepšil na pět hvězd, okamžitě! ()