Wyclef Jean živě na Baloise Session

Švýcarsko, 2014, 72 min

Režie:

Roli Bärlocher

Wyclef Jean

Vystoupení hvězdného haitsko-amerického zpěváka na festivale ve Švýcarsku... Neluset Wyclef Jean se chtěl v roce 2010 stát haitským prezidentem, ale nakonec zůstal v hudebním průmyslu, což jistě ocenili všichni jeho fanoušci. A že jich po celém světě není málo. Haitsko-americký hudebník má za sebou nejen zdařilé působení v kapele Fugees, ve které s ním hráli zpěvačka Lauryn Hillová a rapper Pras, ale i úspěšnou sólovou kariéru, během které vydal devět studiových alb. Wyclef Jean se při své tvorbě nevyhýbá spolupráci s dalšími interprety. Mezi ty nejúspěšnější patří společné písně s Mary J. Blige, Shakirou nebo Carlosem Santanou... Během koncertu v Basileji v roce 2014 předvedl Wyclef Jean svůj typický pestrý hudební mix pohybující se na pomezí hip hopu, rapu, soulu, reggae i popu, kterým okouzlil celé publikum. (Česká televize)

Marze

Koncert na televizi ČT Art  začíná stylem Santany, pak přejde do rapu a začnou se hrát převzaté světové disco šlágry. Jestli to jsou Wyclefovi všechno autorské písně, tak klobouk dolů. Koncert si užijí typy holek když se jich zeptáte, co poslouchají za hudbu, tak odpoví "všechno". Publikum klasické západní jaké jsem teď v neděli třeba zažil na koncertě v music clubu Aladin v Brémách mezi 30-40 lety. ()