Devět životů

Deväť životov

Akční / Dobrodružný / Drama / Thriller

USA / Aruba, 2004, 90 min

• rt12

Spíš jsem z toho měla zamotanou ,,šišku". O prožitku z filmu se tady nedá nic říct.(22.5.2014)

Je to priemerný akčný film s Wesley Snipesom, ktorý patrí medzi jeho horšie filmy. Má celkom dobrý príbeh o veteránovi, ktorý sa hlavne kvôli smrti svojho priateľa ešte stále nevyrovnal so svojimi nepríjemnými zážitkami z vojny, kvôli čomu chodí aj na terapiu, ale našťastie mu je oporou jeho snúbenica. No keď sa s ňou má stretnúť v reštaurácii, je skupinou vplyvných zločincov omylom považovaný za agenta tajnej služby, pričom mu vstreknú novú experimentálnu drogu a tá mu spôsobí halucinácie. Ale veterán sa len tak nevzdá a využije všetky svoje schopnosti, aby vyriešil celú situáciu a získal protilátku skôr, než bude neskoro. Spracovanie nie je zlé, ale nie som s ním ani až tak moc spokojný. Ešte ten základ príbehu o mužovi s bojovými schopnosťami, ktorý je z nejakého dôvodu na úteku pred zločineckou organizáciou mám bežne veľmi rád, ale tu je to doplnené o nápad s drogou, ktorý to všetko len zhadzuje. Síce to možno pôsobí trochu originálne, ale sledovať akčného hrdinu, ktorý je vlastne celý čas pod drogami a má halucinácie už po chvíli omrzí a navyše to výrazne obmedzuje v tom, na čo sa dá v podobných filmoch inak tešiť, takže to určite nebol dobrý nápad. Ale zase pozerať sa na to dá, hluchých miest je minimum, takže aspoň tú priemernú úroveň si to bez problémov udrží. Akcie tu moc nie je a tá nie je zlá, ale ani ničím výnimočná. Nájde sa tu pár krátkych súbojov, v ktorých tie Snipesove chvaty určite potešia, ale mohlo to byť lepšie zostrihané a hlavne dlhšie a k tomu ešte nejaké tie naháňačky a aj trochu streľby. Takže ani jedna akčná scéna si ma až tak moc nezískala, ale hlavne na taký útek z nemocnice, úvodný stret s nepriateľmi a vlastne aj finále sa pozerá celkom dobre. Čo sa týka hereckého obsadenia, najviac samozrejme zaujme Wesley Snipes v hlavnej úlohe, ale kvôli typu postavy to predsa len patrí medzi to najhoršie, čo doteraz stvárnil, sympatická postava jeho priateľky a obstojní záporáci, obzvlášť Kim Coates. Réžia a technická stránka sú iba prinajlepšom priemerné, síce rozpočet nebol úplne malý, kvôli čomu sa nájde aj pár obstojných efektov, ale vidno, že sa to točilo vo východnej Európe a tak tá vizuálna stránka a celková atmosféra ma skôr sklamali. Takže ako taká oddychovka na jedno pozretie Deväť životov môže byť, ale Wesley Snipes má na svojom konte aj omnoho lepšie filmy a aj medzi jeho videotvorbou patrí práve tento film medzi tie horšie. 55%(26.6.2007)

DVD/// Obsazení 4/10 Děj 5/10 Hudba 5/10 Efekty 5/10///+originalita scénáře, Kim Coates -nutnost sledovat děj/// Wesley se pomalu prokopává do druhé ligy a tento snímek ho nezachrání, přesto se nejedná o špatný film, zaujme originalita příběhu kdy hlavního hrdinu musí zachraňovat jeho přítelkyně, která zde není jen na okrasu a vůbec prostor je zde dáván všem postavám celkem stejnoměrně, tím spíše si všimnete že Snipes zde nehraje hlavní housle. Komediální prvky (ale umírněně) zde splňuje hlavní záporák a jeho dva neschopní poskoci. Hudba je nadprůměrná, ale během filmu jsem ji moc nezaznamenal./// Celkem 52%///(4.6.2006)

• Dever

// Production Companies: Millennium Films, Coast Productions A.V.V. //(8.6.2011)

• B!shop

No na to, ze jde o film, kterej jde hned na video, to nebylo spatny. Pribeh sice nejak originalni neni, ale je tu par slusnejch napadu, navic tu je celkem originalni droga a hlavne v momentech, kdy Snipes utika z blazince, je docela sranda, jak protivnici drogy vyuzivaj. Skoda, ze takovejch scen neni vic. Problem je, ze ackoliv scenar neni vymastenej, jak bejva zvykem u podobnejch filmu, hudba i kamera ujdou a herci taky nejsou uplne nejhorsi, pres to vsechno jsem se desne nudil. Asi za to muze Wesley, kterej proste neni herec typu Seagala nebo Van Damma, ktery natoci blbost a presto to je vcelku zabava a nebo to je tim, ze neni muj oblibenec. Tak jako tak jsem po chvily uz jen cekal, kdy film skonci, takze vic jak za 2* dat nemuzu.(16.10.2006)

• - Film se odehrává celý v noci. (cariada)