The Miracle of Flight

Režie:

Terry Gilliam

Scénář:

Terry Gilliam

Krátky animovný film z série Mothy Python. Film je o tom ako sa ľudia snažili vynaliezť lietanie. (Väčšinou neúspešne.) (ethos)

C0r0ner

Klasická Gilliamovská šaškárna, která patří do jeho nejlepšího období, logicky spojeného s Monty Pythony. Ztřeštěnost scénky samozřejmě perfektně odpovídá svéráznému britskému humoru, který není jakákoli jiná země schopna napodobit. Škoda je, že u tohohle nezůstal a začal pak točit pro mě dost průměrné filmy. 85% ()

ORIN

Aviatik Terry Gilliam to uchopil po svém. By mě zajímalo, kam na to Gilliam chodí, kde čerpá inspiraci. Možná se pokaždé rozběhne hlavou proti zdi, a pak jen čeká na múzu... ()

D.Moore

Gilliamova klasika. Pro fanoušky MPFC povinnost, pro ostatní možnost, jak se s tímhle potrhlým amíkem vkusně seznámit. ()

Jordan

zbožňujem gilliamov štýl animácie; tento krátky animák je vyabstrahovaná absolútna esencia terryho gilliama so všetkým, čo k nemu patrí v 100% sile a maximálnej genialite: šialený humor, skvelé surealistické nápady, bláznivá poetika a hravosť; ()

hous.enka

Zázračně zábavný "dokument" o tom, jak to člověk měl s létáním. Hodně povedené a nečekané. Ty Gilliamovy nápady bych chtěla mít. ()

togaf

Britský humor v podání jediného Američana z členů MP. Dokonalá kombinace. Animace jako vždy potrhlá a nápady tak logické až jsou absurdní. Terry je génius. ()

kubilov

Terry Gilliam a jeho kouzelný animovaný kraťas plný různých blbůstek, vychytávek, paradoxů a zajímavých nápadů. ()