Vlčí lov

• Jižní Korea Project Wolf Hunting (více)

Akční thriller odehrávající se při eskortování nejhorších zlončinců mezi Jižní Koreou a Filipínami. (mikki089)

EvilPhoEniX

Šíleně brutální jízda z Jížní Koree, kde intenzita násilí dosahuje nového dosud neobjeveného stupňě! Project Wolf Hunting začíná jako Con Air křížený s Přepadení v Pacifiku, tedy eskortování nejhorších zločinců z Jížní Koree do Filipín skrz nákladní loď. Vyloženě výborný námět pro jakýkoliv žánr, tady o zábavu bylo postaráno už před oznámením filmu. K mému překvapení jsem však dostal lehce něco jiného, než jsem očekával. Já čekal klasickou martial arts rubačku na lodi s vězni a policisty- což platí možná tak pro první hodinu. Ta druhá hodina se přehoupne do Sci-Fi a v docela razantní Slasher/Splatter, což je rozhodně nečekaný vývoj, ale mnou pozitivně přijatý. Kdyby se tvůrci odvážili jít však rovnou do hororu, tak tu máme žánrovku roku, která mohla těžit z atraktivního prostředí, temné atmošky i pořádného gore, ale i tak je to perfektní podívaná. Film sice nemá úplně áčkové parametry. Režisér není áčkového kalibru ,má za sebou spíše průměrnější korejské fláky, nejsou tu žádné herecké hvězdy a příběh zde rozhodně nehraje prim, což mi nevadí, ale pro JK je to trochu nezvyklé, proto zde mají tvůrci absolutní svobodu a chuť se utrhnout z řetězů, protože jinde by to nejspíš neprošlo. Film má však solidní vizuál a zaujme fakt, že tu není vyloženě žádná hlavní postava, které by divák mohl fandit, je tu hromada hajzlů, jeden TOP Villain, kterého nahradí další uber TOP Villain a záporáci dělají dobrý film, takže proč vlastně ne. Film je hodně akční, má neskutečné tempo, v násilí si vyloženě libuje. tady krev stříká snad ze všech lidských otvorů, fontány krve při hrátky s noži tu jsou vyloženě na denním pořádku a nebylo by aspoň 10 minut, kde by nezemřel nějaký chlap. Bodycount je tak vysoký, že spočítat jej by dalo pěkně zabrat. Došlo tu i na biologické zbraně, takže tu máme jakéhosi Mutanta, který má sílu za tři chlapy a ten vyloženě rve končetiny a kůži z lidí jakoby to byl papír. Vše parádní praktické efekty, gore na vysoké úrovni, žádný amatérismus, prvotřídní kvalita a matroš. Film by se dal přirovnat k nedávnému Tchaj-Wanskému Sadness, ale tohle však mělo možná ještě větší grády. Jediná škoda, že tu nedošlo na nějaký pořádně zvrhlý  hromadný Rape, který by vrcholil šokantně, to bych film zařadil i do TOP 10 of all the time. Ke konci dojde i na pár menších twistů, které položí základy pro případný sequel a já doufám, že vznikne! Ve finále došlo i na trochu mého očekávaného martial arts s noži a likvidace tu jsou opravdu lahůdkové. Kdo však očekává střílení nebo vyloženě fighty, tak bude zklamaný, je to spíš o drastických a šílených likvidacích. Nejbrutálnější film roku i nejlepší film z Jížní Koree za letošní rok bez debat. 9/10. ()

JASON_X

Už jsem se obával, že Korejci poněkud vyměkli, protože několik mých posledních setkání s tamními horrory a thrillery nebylo příliš uspokojivých. Ovšem touhle řežebnou peckou se Korejci vrací do mého merku na plné koule. Krvák par excellence, takový se často nevidí. Brutální rubačka zločinců s policajty na palubě zaoceánské lodi by byla i jen sama o době na poctivé čtyři pěticípé. A TO nejlepší přitom v té době ještě zlověstně dřímalo v podpalubí, zmutované, nehybné, komatoidní. Ovšem když TO bylo omylem zkropeno několika kapkami lidské krve, protékající po kýblech palubami jako chcanky slamníkem, začaly se dít věci. Umlátit někoho jeho vlastní utrženou rukou jsem už ve filmu viděl, dokonce dvakrát myslím, skvělý gag. Ale aby někdo (v tomhle případě dokonce normální člověk) někomu ruku v zápalu boje ukousl, respektive uhryzal, tak to je pro mě novinka. Za úžasné podpalubní monstrum musím zaokrouhlit nahoru. A moc rád bych viděl souboj tohohle impozantního natural killera třeba s Michaelem Myersem, nebo Jasonem Voorheesem. +90%. ()

PetrPan

Con Air s Jasonem Voorheesem aneb když si k útěku vybereš špatnej transport.  Brutální kydlovačka na lodi, kde se při naplánovaným útěku nejdřív filetují a střílí zločinci s policisty a osádkou lodi, načež se z neznámého důvodu v podpalubí probudí tajný experiment a supervoják a  pak teprve začíná ta pravá splatter zábava pro krvemily.  Hlavy praskají, údy se trhají a tělesné tekutiny stříkají všemi směry a je úplně jedno, zda jste drsnej hajzl, co chčije na mrtvý poldy nebo připoutaná bezbranná policistka, všem se dostane brutálního rozhřešení. Kdo je kdo bylo jasný prakticky od začátku, ale přesto mě vlastně téměř totální anihilace všech trochu překvapila, ovšem ne že by se v korejských luzích, tady lépe mořích, nedalo něco podobného čekat. Otevřený konec pak slibuje pokračování, což si asi nenechám ujít. Obvyklé neduhy podobných samoúčelných řezničin se tu dají v pohodě překousnout, byť debilita postav mnohdy nezná mezí. Nejhůř skousnutelní byli asi ovcoidní policejní strážci...ale co už. Čtyři lehce úchylný. ()

ricci.s

Akčný splatter, krvilačný ako nedávny The Sadness, iba obsahom na inú tému. Čo k tomu dodať. Proste za 5, pretože takéto filmy milujem. Jediným problémom je to, že sympatie k postavám neexistujú. Spočiatku sa likvidovali kladní hrdinovia so zápornými, ale odrazu sa objavil na scéne kórejský Frankenstein a odvtedy to mohlo byť každému ukradnuté, kto je dobrý a kto zlý. Čo je aj fajn, pretože všetci šikmookí aj tak vyzerajú rovnako, takže aspoň som sa v tom nemusel strácať. Kto bol hlavná postava som zistil až pred koncom filmu. O dej nejde, je to len šialená, krvavá masakráž. Taká akurát pre mňa. ()

Arsenal83

Som rád, keď sú Aziati dabovaní, lepšie ich rozpoznať. A treba im uznať, že majú ten cit pre odrezávanie prstov, končatín, údov, z ich spotených tvárí razí chtíč zas použiť nejaký ostrý predmet. V tomto sú určite špička, hoci ani mačety afrických režisérov veľmi nezaostávajú. Vlčí lov je čisto orientovaný na krv, ktorá prekrýva aj zápletku, takže uspokojí fanúšikov hororových žánrov podobného razenia, kde pri drvení hláv opäť pochopíte, že krv naozaj tečie. Žlté more tu tak veľmi rýchlo sčervenelo. ()

• Ve scéně, kde japonská císařská armáda prováděla pokusy na lidech, jsou zobrazeny moderní EKG přístroje. (Johnny.ARN)
  • Ve filmu bylo použito 2,5 tun umělé krve. (Claw)
  • Natáčanie skončilo 14. apríla 2022. (Arsenal83)