Vlčí lov

• Jižní Korea Project Wolf Hunting (více)

Akční thriller odehrávající se při eskortování nejhorších zlončinců mezi Jižní Koreou a Filipínami. (mikki089)

ainny

Dlouho jsem váhala mezi třemi a čtyřmi hvězdami, protože té krve tam je opravdu moc. A vůbec nesouhlasím s Lacikem, že film nemá logiku ani pointu. Pro mě ten film pointu má. Je celkem jednoduchá, bohužel zahalená do příliš rudého hávu, ale prostě poukazuje na fakt, že mnohé zvíře v sobě má víc lidskosti než ten, kdo je nazýván člověkem.  České titulky. ()

Chrustyn

Korejský Con Ship s nezajímavými postavami a překvapivě nudnou a nevýraznou akcí. Film, který se primárně zaměřuje na co největší násilí a z prostoduchého akčňáku se v půlce změní na horor ale nefunguje ani v jedné z částí. Námět (vyjma prvků sci-fi a hororu) je ok a pro akční film, plně dostačující, ale místo toho, abychom dostali odvar z Raidu, dostali jsme nudnou srajdu. ()

Marze

Tento korejsky hororovy akcni nasilny sci-fi thriller chvilemi vypada jako pocitacova hra. Cim vice je film bez zapletky, postav a smyslu, tim vice je to brutalni krvava podivana. ()

JASON_X

Už jsem se obával, že Korejci poněkud vyměkli, protože několik mých posledních setkání s tamními horrory a thrillery nebylo příliš uspokojivých. Ovšem touhle řežebnou peckou se Korejci vrací do mého merku na plné koule. Krvák par excellence, takový se často nevidí. Brutální rubačka zločinců s policajty na palubě zaoceánské lodi by byla i jen sama o době na poctivé čtyři pěticípé. A TO nejlepší přitom v té době ještě zlověstně dřímalo v podpalubí, zmutované, nehybné, komatoidní. Ovšem když TO bylo omylem zkropeno několika kapkami lidské krve, protékající po kýblech palubami jako chcanky slamníkem, začaly se dít věci. Umlátit někoho jeho vlastní utrženou rukou jsem už ve filmu viděl, dokonce dvakrát myslím, skvělý gag. Ale aby někdo (v tomhle případě dokonce normální člověk) někomu ruku v zápalu boje ukousl, respektive uhryzal, tak to je pro mě novinka. Za úžasné podpalubní monstrum musím zaokrouhlit nahoru. A moc rád bych viděl souboj tohohle impozantního natural killera třeba s Michaelem Myersem, nebo Jasonem Voorheesem. +90%. ()

Lacike odpad!

Totálne šialený gorefest bez akejkoľvek logiky alebo pointy. Banda väzňov sa vzbúri na lodi a prvú polovicu filmu vyvražďuje dozorcov a posádku lode. V druhej polovici filmu sa na scéne objaví nejaký zmutovaný ľudský terminátor a vyvražďuje všetkých ostatných, čo prežili. A záver je otvorený tak dokorán, že chýba len nápis, pokračovanie nabudúce. Snaha o budovanie charakterov je nulová. Takisto rôznorodosť zabíjania je minimálna. Väzni dozorcov hlavne podrezávajú a terminátor mláti všetkými o steny a doslova ich rozmláti na sračky. Vyzerá to ako nejaká sfilmovaná ultraúchylná videohra, v ktorej sa neustále stupňujú brutální magori, ktorí sa objavia na scéne. Fakt netuším, čo na tom spokojní päťhviezdičkári vidia. Snáď si takto kompenzujú svoje chúťky, aby sa neprejavili v reálnom živote. Neviem. A ani to nechcem vedieť. Tak len aby ste vedeli, čo od toho čakať. Ja som si tam nenašiel nič, čo by ma aspoň trochu bavilo. Tentoraz nedám ani jednu hviezdu za špičkovú technickú stránku, pretože vyznením je to pre mňa absolútny odpad. 0/10. Edit. Ako spomenula Ainny, tak je možné, že som to videl s titulkami, kde pointa filmu zanikla. Takže tento argument pri mojom hodnotení filmu pravdepodobne neplatí. Pre mňa to ale stále nič nemení. Na môj vkus je tam množstvo násilia doslova nekonečné, takže moje výsledné hodnotenie ostáva rovnaké. ()

Astaroth12

Hneď na začiatku poviem, že som čakal oveľa väčšie grády, ako som nakoniec dostal. Som fakt, mierne sklamaný  a to hlavne kvoli tomu, že niektorí moji obľúbenci tomu dali nielen vysoké hodnotenie, ale aj v ich komentároch som cítil nadšenie z tohto filmu. Lebo slová ako potoky krvi, brutálna kydlovačka či šialene brutálna jazda mi imponovali a skočil som po tom, ako poľovník po psovi. Že to nebolo až tak vzrušujúce som zistil po prvom kontakte s monštrom. Dupal užasne, ale mordoval fádne a aj vyzeral ako keby sa štuchol univerzálny vojak s Robocopom. Niektoré postavy mi prišli ako so Squid Game a aj preto som si ich pamätal a keď som zistil, že tam, nehrali, tak som si len pomyslel, že podoba neuveriteľná. Ale to sa čudujem pri každom filme z Ázie. Čakal som krv, čakal som akčnú vybíjanú, ale čakal som márne. Tento film je v mojich očiach čisto priemerný, nič viac neponúka, čo by som nevidel niekde inde. A mám uveriť tomu, že kde je veľa ozbrojencov, ktorí  sa pokúšajú vojenského Datľa usmrtiť, ale nepodarí sa a potom príde jeden tuctový policajt a ten ho zvládne hned. A to sa mi na filme nepáčilo najviac, že zo všetkým je hned hotový. Lebo divák si myslí, že to bude ťažký boj a nakoniec z toho bude len taká ľahká mastenica, ktorú môže vidieť kdekoľvek inde. Na niekoho takéto záležitosti zaberajú, na niekoho až tak nie. Slabé 3*. ()

agentmiky

Jestli jste si někdy mysleli, že se ve svých filmech Korejci v rámci brutality utrhli ze řetězů, tak to jste nebyli svědky tohoto šíleného splatteru. Film Project Wolf Hunting spatřil světlo světa zničehonic, vůbec jsem o tomto chystaném snímku nic předem nevěděl. Režisér moc zkušeností doposud nemá, ale s tímto se zviditelnil...A to přímo obřím způsobem...Přirovnání ke Con Air má něco do sebe, akorát místo letadla zde máme loď. První polovina filmu se nese v tradičnějších vodách, kdy zločinci přeberou velení nad lodí, kterou mají být dopraveni policejní eskortou zpátky do Koreje. Dojde na kvalitní přestřelky, celkově tempo film nabídne víc než slušné. Ale co nám tvůrci přichystají jako twist do druhé půlky? Korejského laboratorně upraveného Terminátora, neskutečně našlapanou mašinu na zabíjení , která se s ničím a nikým nemaže. Krve tam od té chvíle vyteklo pár kamionů, končetiny létaly na všechny myslitelné světové strany, postavy umíraly jako na běžícím páse (takové škrtání charakterů jsem dlouho nezažil). Čert vem příběh, o tom to vůbec není. Chytře otevřený konec. Chci další díl, kde se o těchto lidských experimentech dozvíme víc. Kladné překvapení po všech směrech. Za mě 8/10 ()

Bordoshut

8/10 – Překvapivě velice osvěžující masakrální nářez, který minulý rok dorazil z jihokorejských končin. O žádné hlubší myšlence pochopitelně nemůže být řeč, ale film si sám velmi dobře uvědomuje čím je, nesnaží se stylizovat do něčeho složitějšího než prachsprosté zábavy a celé 2 hodiny šlape na plné obrátky. Mezi jinými bezduchými akčňáky, které Amerika chrlí jako na běžícím pásu, vynikne zejména po stránce goru. Režisér Hong-seon Kim se toho skutečně nebál a tam, kde by se americkým investorům stahovaly koule až do žaludku, cáká umělou krví jako smyslů zbavený. Podle vlastních slov jí během natáčení spotřeboval fascinujících 2 a půl tuny. Krvavé běsnění však není to jediné, čím Project Wolf Hunting překvapí diváka. Druhou věcí je nevšední žánrový skok, ke kterému dojde cca v půlce filmu. Do hry totiž vstoupí tzv. lidská zbraň, predátoří terminátor-likvidátor, který fatálně pošlape plány jak bandě zločinců na útěku, tak přeživším poldům na lodi, snažících se je chytit. Opravdový Masakr holýma rukama tak může započnout. Ve zkratce velmi zábavná jednohubka, pravděpodobně jeden z nejkrvavějších filmů co kdy kdo natočil, snímek bez valné výpočetní hodnoty, nicméně s jedním pěkným zvratem a žánrovým skokem, příběh se obešel bez hlavní postavy. Vtípek na dlouhé večery: „Jak dělá šnek? Šnekyty-šnekt. A jak dělá režisér Hong-seon Kim? Cákyty-cák, cákyty cák.“ ()

raimi

Já nevím co mají Jihokorejci za problém, že ho musí ventilovat točením takovýchhle bestialit. Ať už je to Byeong-gil Jeong (ročník 1980) se svýma akčníma krvákama The Villaines a Carter, Hoon-jeong Park (ročník 1975) s dvoudílnou The Witch, nebo Hong-seon Kim (ročník 1976), kterej se v Project Wolf Hunting rozhodl nechat herce a celej štáb brodit se hlubokýma tratolištěma krve, masa a vnitřností. Do toho všudypřítomnej nihilismus a amorální, cynický charaktery vyhnaný ad absurdum. Jedna bestie přebíjí druhou, podlaha, zdi, oblečení i obličeje jsou zalitý hektolitrama krve, komiksový ultranásilí bez hranic. Místní  věční pubescenti hýkají blahem, ale mně to prostě nestačí. Když v akčním filmu není nikdo, s kým bych sounáležel a dvě hodiny sleduju jen do extrému vyhnaný nelidský jatka, přehlídku oplzlých zrůdností, jenom mně to zvedá kufr, nic víc. Navíc film nemá uspokojivý finále a končí otevřeně, spíš jak první epizoda seriálu. Ani jeden z v úvodu zmíněnejch tvůrců nedokázal natočit poutavej film, jen generickou přehlídku fatalit. ()

AffectedFace

Tohle je fakt nářez jako prase! Umírám blahem. Co jsem to kurva viděl? Větší GORE šílenost ve stylu akčního filmu neexistuje (naposled The Night Comes For Us). Tohle překračuje všechno! Pulzující snímek od začátku do konce, kde se s nikým nešetří a každých pět minut chcípne minimálně šest lidí, ale jakým způsobem, to snad není ani možný! Tohle byl vždycky můj sen a moje oblíbená Korea ho právě naplnila. Žádný CGI sračky, všechno krásně prakticky přesvědčivé a špičkově nasnímané. Nejdřív to vypadá jako klasické klišé o přepadení lodi a osvobození nebezpečných vězňů, ale o tom snímek ve skutečnosti vůbec není. Nekompromisní lidské monstrum se právě probudilo a přišlo peklo pro všechny, kdo se mu postaví do cesty - je mu u prdele jestli je někdo fízl nebo vězeň, pro tohohle týpka je důležitej pořádnej bazének krve a humusu. A že si jich podá! Snímek dokonce nepostrádá i pár zajímavých twistů, jak v průběhu, tak hlavně na konci, kde i nabádá na případné pokračování - a já říkám: Dej to sem, Hong-seon Kime, ukázal ses jako frajer a příště to klidně ještě víc přežeň, použij celou svojí zvrácenou mysl a přenes jí znovu na plátno! Jasných pět! Několik dalších zhlédnutí už je automatická povinnost. ()

moviefreak

Pre Boha to čo som práve videl? Však to mal byť Bčkový akčný film, v ktorom si to na tankeri rozdajú zločinci verzus policajti a a a... A šok... Nikdy v živote som nevidel toľko nádherne puknutých hláv, odtrhnutých končatín, krvavých výstrekov, a body count, ktorý môže Michael Myers iba ticho závidieť!!! WTF??? Gore fest ako hovado, ktorý ma zaskočil svojou brutalitou... Kórejský Jason Vorhees na steroidoch tu likviduje všetkých hlava nehlava (doslova) a krv tu tečie potokom... A to som si myslel, že kórejskú The Witch už nemôže nič prekonať!!! Kórea MILUJEM ŤA :D ()

Sludger

Loď na trase Filipíny a Južná Kórea prenáša najodpornejších zločincov. Lenže na lodi sa objavia „záchrancovia“ a začnú zločincov oslobodzovať. Popritom je na lodi uložený aj experiment. Ľudská zbraň. Niečo ako univerzálny vojak na kórejský spôsob. Všetci sa začnú zabíjať navzájom. Sú to totálne jatka. Splatter najvyššej akosti. Krv netečie v litroch, ale v hektolitroch. Prehnaným násilím sa nešetrí, vraždami tiež nie a celý čas to má položenú nohu na plyne. Nemôžeš od toho čakať nejaké budovanie charakterov postáv, emócie či hlbšiu zápletku. Je to proste brutálna zábava a neskutočné jatka. Jedine ma zamrzel otvorený koniec, ktorý očakáva, že sa príbeh ešte neuzavrel. Vrelo odporúčam. ()

majo0007

WTF!!! Masaker! Jatky! A to máme radi! Jednoznačne klenot žánru. Problém filmu je v tom, že si nevie vybrať, na ktorú strunu hrať. Toto mal byť jednoznačne horror, scenár je hala-bala, nemáte komu fandiť, myslíte si o niekom, že je hlavná postava a vzápätí je rozmašírovaný. Problém som mal aj s tými rákosníckymi xichtami-kto by ich rozoznal?! Ale každopádne - "must see movie"! ()

okkac

A cenu za nejvíce brutální film letošního roku vyhrává tahle korejská řezničina. Zpočátku to vypadá jako klasiký příběh, kdy se parta kriminálníku převáží z Filipín do Jižní Koreje na kontejnerové lodi z důvodu utajení. Jak se dá čeka, vězni se osvobodí a začnou brutálně vybíjet policejní i lodní posádku. Už tady protečou hektolitry krve. Jenže v polovině filmu nastoupí ma scénu sci-fi prvek v podobě <SPOILER> Geneticky nadprůměrného nadprůměrného člověka s mnohonásobnou silou a odolností jako výsledek japonských pokusů z WWII </SPOILER> a tempo masakru se ještě znásobí, protože trhá ruce, dělá díry do hrudníku, kuchá nožem a mačká hlavy na potkání. Celá ta sci-fi záplatka je tam trochu naroubovaná násilně a moc ji nemá smysl rozebírat. Taktež prostředí lodi by šlo využít lépe, než jen jako uzavřený prostor. Prostě nic víc, než jen neskutečný masakr s vysoký kill countem nečekejte. ()

Doudis19

Vidět to jako malej nevycválanej úchyláček, stalo by se to modlou a těžce tajným kontrabandem při každým přespávacím večeru u kámošů. Dneska už nestačí jen nějak a někdy utrhnout ruku a umlátit s ní padoucha. Chce to I trošku toho řemeslnýho umu, aby to fungovalo. To se tu bohužel neděje 😏. Masakr řádnej, ale kupenej na sebe tak bezmyšlenkovitě, že i ty hezky prakticky dělaný prasárny po chvíli začnou nudit. ()

Johnny.ARN

Ja nikdy neviem, či tie filmy sú už takto pokurvené alebo ich kurví video brother. Skôr to druhé a je to veľká škoda. Od začiatku ma to zaujalo, zvraty, príbeh, ale potom, čím dlhšie to šlo a čím viac to ten strih kurvil, tým to bolo horšie. Dobre, sú tam brutalitky, vraždy, únos a tieto veci, len v závere sa to celé rozpadne. Žiaľ. 2 z 5 ()

oveckaoa

Z Jižní Koreji převážejí do Filipín vězně  první to zkoušejí po zemi , ale tam najde jeden chlápek vraha své rodiny tak se odpálí a zabije 7 policajtů tak to zavrhnou a převážejí je na lodi. Mezitím vypukne na té lodi vzpoura a vězni zabíjejí policajty a posádku , aby to nebylo tak jednostranné tak na té lodi je i terminátor   co zabíjí všechny. Film je to hodně drastický s , kterým  bych já osobně neměl problém kdyby to nebylo samoúčelné což tady bohužel je.    Zatímco u toho terminátora je to dobře vysvětleno (nedostal léky) a dá se to pochopit u těch vězňů ne. Pokud máte rádi splattery kde se zabíjí na milion způsobů a neřeší se děj a logika můžete si ještě přičíst k dobru libovolný počet hvězdiček.   60 procent ()