Maigret - Season 1 (2016) (série)

Maigret a případ mrtvého muže (S01E02)

(epizoda)
  • Česko Maigret a mrtvý muž (více)
TV spot

Komisař Maigret řeší případ tajemného mrtvého muže. Vyšetřování se protne se sérií brutálních loupežných vražd... Rowan Atkinson, který se celosvětově proslavil jako věčný popleta Mr. Bean, si pro změnu zahrál slavného detektivního vyšetřovatele inspektora Maigreta. V příběhu z Paříže 50. let vyšetřuje vraždu hazardního hráče napojeného na brutální gang z Československa.  Díky Rowanu Atkinsonovi v hlavní roli a řadě výtečných herců v rolích vedlejších je Maigret a případ mrtvého muže detektivkou, kterou musíte vidět. (TV Prima)

J.Trinity

Atkinson, je znám pouze svými comedy rolemi, ale vážná role Maigreta mu naprosto sedla. Jako by byla připravená přímo pro něj. Jen škoda, že takových nemá více. ()

poppy75

to je tak-aj ked mate dostatocny rozpocet na dokonalu vypravu a predsa vam chyba to hlavne...mne Atkinson ako Maigret vadi-stale posobi ako tutmak,navyse akoby nechapal 2 a 2 ...Gabin ci Kramer mali v tvari to,vdaka comu nemuseli ani hovorit-Rowan to bohuzial nema...pre mna nuda-rozdiel oproti Maigretovi z kniziek ci inych spracovani a tymto pocinom je ako rozdiel medzi instantnym blatom a dobrou kavou... ()

Kohy007

Rowan Atkinson jako komisař Maigret?Byl jsem na něj zvědavý a musím říct že mne mile překvapil a dokázal že může hrát i jiné role než je Mr.Bean nebo Johnny English, ()

anakonda007

Při ví úctě k Mr.Beanovi, tohle nepovažuji za povedené....Možná se to bude líbit někomu, kdo nikdy nečetl detektivky s Maigretem od Simenona...To je něco úplně jiného. Maigret je zavalitý chlapík, který, když není v kanceláři, sedí někde v hospodě.Má macatou ženu, která pořád vaří...Neustále se pije pivo a kouří.Kniha působí pohodovějším dojmem, i když jde o vraždy, tohle je studené, temné a nedýchá z toho Francie....Mám ráda Atkinsona a Maigreta, ale tohle se nepovedlo. ()

WillH.

Vždycky som tvrdil, že komici dokážu byť (väčšinou) aj vynikajúci herci dramatických postáv, pretože zabávať ľudí nie je žiadna „šaškárna“ – ale skutočne umenie (napr. taký B. Polívka, či Jim Carrey). Teraz už aj Rowan Atkinson (ktorého všetci filmoví amat.laici stále svorne volajú Mr.Bean! :-P ). Hoci mne pri predstave Maigreta v TV vždy pred očami prebehne tvár francúza Bruna Cremera, tak som tušil že Atkinson bude taktiež vynikajúci (aspoň ukážky tomu nasvedčovali) ale predčil všetky moje očakávania. Je obdivuhodný! Hoci si na žiadnu knižku (z detstva) o tomto komisárovi vôbec nespomínam (aj keď bol jedným z mojich obľ. knižných detektívov spolu s Carellom z 87.obv. :-) ), v tomto spracovaní prvých 2 dielov s Atkinsonom je k zločinu nekompromisný, no v skutočnosti veľmi ľudský a neodmysliteľne aj so svojou fajkou samozrejme. Obidva filmy sú vynikajúce detektívky, skvelé spracované, s kvalitnými hereckými výkonmi (hlavne Shaun Dingwall ako jeho asistent). Dobré ztvárnenie atmosféry Paríža 50-tych rokov, uličky, zákutia, nábrežie Seiny... A efektu neľútostného zákona voči zverským vrahom dodáva šmrnc aj vykonateľnosť práva a spravodlivosti formou gilotíny a hlavne v Mŕtvom mužovi to Maigret dáva jasne pocítiť! Už teraz sa teším na trojku a štyrku (prvá dva som viac-menej zhltol) Vynikajúci výkon Atkinsona potvrdzuje aj fakt, že za tých celých cca 170 min. som si na Mr.Beana spomenul snáď asi max. 2-krát, takže ak ho niekto ešte aj teraz stále nazýva Mr.Beanom – tak vie o hereckom umení asi toľko – čo ja o štiepení elementárnych častíc atómu vo vesmíre!! :D :P ()

PanIncognito

Tvůrci si zde dávají záležet. Dílo je velmi kvalitní. Charakterní role i tentokrát titulnímu představiteli sedí. Příběh je zdárný a i tvůrci dabingu zde skvěle zvládají překlad... díky nim nezní snímek bláznivě. Velmi povedené! :) (viděno s dabingem - TV) ()

SimcaJB

I druhý díl Maigreta s Rowanem Atkinsonem se velmi povedl, případ z 50. let 20. Století přesně vystihuje Paříž té doby a ukáže fanouškům krimi seriálů, jak by měl vypadat správný dobový seriál.85 % ()

PowPow

Po prvním a čtvrtém filmu zhlédnut tento a jsem čím dál spokojenější. Maigret se tady konečně začal chovat jako člověk, projevovat nějaké emoce, a to filmu hrozně pomohlo. Jeho dva inspektoři dělají spíš dojem mafiánů, ale to vůbec není na škodu. Co se děje týče - mám rád filmy, kdy všechno nehasne první vraždou, ale je hrou detektivů s vrahy - a to zatím splnily všechny viděné "maigretovky". Tady je celý případ trochu zamotanější, což je super, zpočátku je to celé dost záhadné, přestože je jasné, že oba případy se propojí. Změněné scény jsem zhlédl v originále i v češtině, a je třeba říct, že čeština i slovenština je v původní verzi zvládnutá perfektně (přestože vás může trochu zabolet, když velvyslanec říká, že Slováci žijí jako zvířata, a i dva Češi jsou jen tupé feťácké kreatury), zatímco rádobyruský přízvuk těch dvou gansterů zřejmě Rusové nedabovali. Ale to už není chybou tvůrců. Jediné, co bych vytkl, je hudba. V prvním filmu byla perfektně minimalistická, tady začíná připomínat moderní kriminálky, což se ke stylu 50. let nehodí. Každopádně spokojenost a těším se na další díl. ()

Aguirre

To bol smutny film. Atkinson ako Maigret absolutne nepresvedcivy. Inteligentny vysetrovatel nemoze mat predsa hlupy vyraz. Strnulo a bez stipky hereckeho umenia. Film stavia na stereotypoch Pariza a zaroven automaticjky prijima nelogicke situacie (prevzatie podniku manzelmi Maigretovcami, pokyn zavrazdit noveho neznameho kaviarnik?! WTF?). Zbytocny film. ()