Máš padáka!

Employee of the Month

Komedie / Drama

USA, 2004, 93 min

Neobvyklá a v mnoha případech neskutečně černá komedie, která ani tak nezaujme vtipnými scénami (kterých popravdě moc není) jako spíše slušnými herci, (s excelentně slizkým Zahnem) zajímavým nápadem a v neposlední řadě trochu nezvyklým thrillerovým koncem, který sice přijde dost náhle ale je docela slušně vymyšlený a dost překvapivý. Bohužel na mě film zapůsobil, tak, že už ho nikdy nechci vidět.(13.2.2010)

• rikitiki

Ilustrace k jednomu starému přísloví, která se ale projeví až nakonec. Takže po nicneříkajícím ději plném nesympatických postav vypukne v závěru zvrat na zvrat, až je to směšné. /31. 3. 2011/(31.3.2011)

• jajinka

Co to bylo? Z počátku náběh na klasickou romantickou komedii, prokládané spoustou rádoby střihových scén, a nakonec se z toho vyvrbí špatná verze Dannyho parťáků..(4.2.2008)

• Slarque

Ač to byla jedna z mála komedií pro dospělé diváky, navíc s populární dvojicí Matt Dillon a Steve Zahn v hlavních rolích, zábava se nějak nekonala. 95% pokusů o humor u mne naprosto selhalo a ten neuvěřitelně překombinovaný závěr můj dojem z filmu nijak nevylepšil.(6.9.2009)

• gudaulin

Prvních několik minut film předstírá, že jde o černou komedii na téma "jak jeden smolný den zhatí úspěšnou rozjetou kariéru". Poté snímek na několik desítek minut upadne do dlouhých nudných dialogů a sebelítosti hlavního hrdiny, aby dvacet minut před koncem přišel zásadní a nutno říct pro mě nečekaný zvrat, který Rousův film přesměruje do úplně jiného žánru, prudce zvýší tempo a celkově zvedne úroveň už proto, že ve světle onoho zvratu musí divák přehodnotit předchozí dění a zpětně tak už dříve viděné vypadá zajímavější. Jenže poté přijde další zvrat, který sice už není zásadní, ale je pro podobný žánr řekněme odvážný a výjimečný. A vzápětí třetí zvrat, kterým se už z konce filmu stává pouhá efektní ptákovina a oblíbené cvičení hollywoodských scénáristů na téma "kolik šokujících zvratů dokážu vměstnat do jednoho filmu, aby se divák posadil na zadek". Ten třetí zvrat už totiž protiřečí předchozím dialogům a scénám. Takže suma sumárum, dvě hvězdičky považuju za adekvátní k filmu, který má problémy s nevyrovnaným tempem a logikou. Celkový dojem: 45 %.(6.5.2010)