Máš padáka!

Employee of the Month

Komedie / Drama

USA, 2004, 93 min

Nuž - asi chápem nadšenie ostatných, ale nejako ho nezdieľam. Nebolo to zlé, ale pripadala som si občas stratená v deji aj medzi postavami. Možno preto, že som nevedela do čoho idem som vôbec nechápala wocogo.Uletení mi pripadali, že sú už na obežnici a napriek sústredenému ostreniu zraku nedokážem rozoznať čo odomňa chcú. Ktovie..možno to bude na druhý pokus lepšie, ale náhliť sa s tým nebudem.(13.10.2006)

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Láska je Sněžnej muž !! Jen mýtus !! ;) Popálený Matt Dillon si střihnul bankovního úředníčka Davida Walshe, kterému se ze dne na den zhroutí celý svět jako domeček z karet, v bance dostane padáka, sexy Christina Applegate v nejpozoruhodnější roli svého života mu přijde na nevěru, David a tak dostane navíc ještě kopačky.. Ani ho moc nelitujete, protože David je jen arogantní hajzlík a lhář.. Kouzelně nevyzpytatelná černá komedie Miche Rouseho staví na suchém humoru, parádních dialozích a Stevu Zahnovi, který s vizáží "Big Lebowskiho z komiksu" hláškuje na všechny strany a dokonale kontrastuje s drsným sociopatem Matta Dillona.. Finálních dvacet minut filmu staví celý příběh na hlavu a pomocí několika zvratů jej posouvá někam úplně jinam, než bych čekal, dělá z něj velmi inteligentní záležitost s ( naprosto šokující ) vycizelovanou pointou..(11.7.2013)

Vcelku standartní filmeček o tom, jak se vše dokáže během chvíle podělat a že nic není tak jak vypadá s několika zásadními nečekanými zvraty v posledních 20 minutách(7.4.2007)

• Jenda

Já zřejmě viděl uplně jiný film než ostatní. Mám taktéž pocit, že tento je pouze složeninou a vykrádání z dějů několika filmů minulosti a veškerý rádoby vtip sestává z fekálního a vulgárního humoru, který byl scénářem předepsán do úst Zahnovi. Nehledě k tomu, že že podobné "zvraty v posledních dvaceti minutách filmu" jsou dnes snad hollywoodským sportem a já osobně vím o třech filmech z posledních dvou letk ,kde se takové nacházejí, takže pro mne byl závěr vrcholně průhledný. Do té závěrečné dvacetiminutovky navíc nuda, kterou se scénárista snažil schovat za snůšku filosofických keců. Pokud bych neměl hodnotit jen scénář tak bych se kladně mohl vyjádřit například o Stevie Zahnovi a možná o Dillonovi, i když zde ani jeden neměl moc příležitostí rozvinout svůj herecký talent. Na to jsou ale jiná díla.(28.6.2007)

• gudaulin

Prvních několik minut film předstírá, že jde o černou komedii na téma "jak jeden smolný den zhatí úspěšnou rozjetou kariéru". Poté snímek na několik desítek minut upadne do dlouhých nudných dialogů a sebelítosti hlavního hrdiny, aby dvacet minut před koncem přišel zásadní a nutno říct pro mě nečekaný zvrat, který Rousův film přesměruje do úplně jiného žánru, prudce zvýší tempo a celkově zvedne úroveň už proto, že ve světle onoho zvratu musí divák přehodnotit předchozí dění a zpětně tak už dříve viděné vypadá zajímavější. Jenže poté přijde další zvrat, který sice už není zásadní, ale je pro podobný žánr řekněme odvážný a výjimečný. A vzápětí třetí zvrat, kterým se už z konce filmu stává pouhá efektní ptákovina a oblíbené cvičení hollywoodských scénáristů na téma "kolik šokujících zvratů dokážu vměstnat do jednoho filmu, aby se divák posadil na zadek". Ten třetí zvrat už totiž protiřečí předchozím dialogům a scénám. Takže suma sumárum, dvě hvězdičky považuju za adekvátní k filmu, který má problémy s nevyrovnaným tempem a logikou. Celkový dojem: 45 %.(6.5.2010)