Máš padáka!

Employee of the Month

Komedie / Drama

USA, 2004, 93 min

• jajinka

Co to bylo? Z počátku náběh na klasickou romantickou komedii, prokládané spoustou rádoby střihových scén, a nakonec se z toho vyvrbí špatná verze Dannyho parťáků..(4.2.2008)

• honajz

Matt Dillon hraje bohatého a úspěšného mladého muže, který ze dne na den přijde o všechno – krásnou snoubenku (Christina Applegate), nejlepšího přítele (Steve Zahn) i pozici bankovního manažera. Teda o přítele nepřijde až tak doslova, protože ten ho zatáhne do přepadení banky, ale ian tak žádná sláva. Film trpí přílišnou doslovností a pomalostí, kdy sice některé scény jsou filmařsky precizně vycelizované, avšak ztrácí se poselství, děj i zaujetí diváka.(16.3.2012)

Nudě dal padáka až vydařený konec tohoto filmu.(15.7.2007)

• liuk

Proboha! Úkolem režiséra je kromě jiného umět zahladit nedokonalosti a případné díry ve scénáři a potlačit jeho předvídatelnost, popřípadě jeho jasnou demenci. A že se toho všeho ve zdejším vyskytuje požehnaně. O tyto věci se ale režisér vůbec nezajímá, on se v nich snad nakonec vyžívá a svůj potenciální um si radši honí na zcela nesednoucích urychlovačkách obrazu, na které je nalepená strašná hudba. Jinak ovšem něco, co se dá nazvat režií neexistuje, a tak se dá bavit jen a pouze o tak příšerně zpatlaném scénáři, který vypadá jako kdyby jeho každých pět minut psal jiný člověk. Jistě, dal by se v něm najít jakýsi experiment, jenže experiment tak nepovedený, že nad ním zůstavá rozum stát a měl by se ukazovat na všech filmových školách jako odstrašující příklad. Vtip funguje tak jeden, romance je neskutečně blbá a závěr se snad nedá žánrově zařadit jinam než do CRAP. A Dillon je dřevo. Opravdu nechápu, kde se tady všechny ty 5* berou. Nechci říct horší, ale pitomější (ach, ty koncové zvraty, co by bez nich filmařští odpadlíci dělali, ach jo) film jsem letos neviděl. Odpad! nedávám jen protože nad hovadností téhle příšernosti nedokážu přestat přemýšlet, jestli to není celé parodie. Jestli ovšem je, a zakládá se pouze na sprostém kopírování svých idolů, tak to si rovnou můžu pustit Epic Movie.(17.8.2007)

Na jednu stranu pěkně promyšlené, na druhou příliš překombinované. celé se to stupňuje a to do takové míry, že mě to jako diváka pak už dál nepřekvapovalo, spíše otupilo a zkazilo dojem. Jinak ty hrátky s tím co si divák myslí o dění na obrazovce jsou velmi povedené. Nebýt to tak přehnané, bylo by to o hodně lepší, škoda. Christina Applegate mě hodně mile překvapila. Asi první film ve kterém ji vidím a to co předvedla se mi líbilo. Matta Dillona odjakživa moc nemusím, ale zde byl v zásadě snesitelný. Steve Zahn si svou roli užil asi ze všech nejvíce. Ve finále jsem byl i rád, že se to zvrtlo i v akčnější film, trochu to vybředlo z vod ve kterých to bylo, ale těch zvratů bylo už přespříliš. Docela jsem si to užil vizuálně bylo co sledovat, včetně návzností a spojitostí. Bylo to chytré. Jak zde čtu u mnohých konec zvedl hodnocení, u mě ho dost snížil. 6/10(30.4.2012)