Máš padáka!

Employee of the Month

Komedie / Drama

USA, 2004, 93 min

• honajz

Matt Dillon hraje bohatého a úspěšného mladého muže, který ze dne na den přijde o všechno – krásnou snoubenku (Christina Applegate), nejlepšího přítele (Steve Zahn) i pozici bankovního manažera. Teda o přítele nepřijde až tak doslova, protože ten ho zatáhne do přepadení banky, ale ian tak žádná sláva. Film trpí přílišnou doslovností a pomalostí, kdy sice některé scény jsou filmařsky precizně vycelizované, avšak ztrácí se poselství, děj i zaujetí diváka.(16.3.2012)

Nato, že jsem čekal přiblblou romantickou komedii, mě ten závěrečný rozuzlující sled událostí připomínající hybrid NEBEZPEČNÝCH HER, mile překvapil. Ne nadarmo v tom hraje Matt Dillon, Steve Zahn otravnej jako vždy, Christina Applegate do počtu jako vždy. Od dob OBVYKLÍCH PODEZŘELÍCH sice tyhle pointy nikoho moc neodzbrojí, ale občas můžou mile překvapit, když čekáte shit.(26.1.2009)

• gudaulin

Prvních několik minut film předstírá, že jde o černou komedii na téma "jak jeden smolný den zhatí úspěšnou rozjetou kariéru". Poté snímek na několik desítek minut upadne do dlouhých nudných dialogů a sebelítosti hlavního hrdiny, aby dvacet minut před koncem přišel zásadní a nutno říct pro mě nečekaný zvrat, který Rousův film přesměruje do úplně jiného žánru, prudce zvýší tempo a celkově zvedne úroveň už proto, že ve světle onoho zvratu musí divák přehodnotit předchozí dění a zpětně tak už dříve viděné vypadá zajímavější. Jenže poté přijde další zvrat, který sice už není zásadní, ale je pro podobný žánr řekněme odvážný a výjimečný. A vzápětí třetí zvrat, kterým se už z konce filmu stává pouhá efektní ptákovina a oblíbené cvičení hollywoodských scénáristů na téma "kolik šokujících zvratů dokážu vměstnat do jednoho filmu, aby se divák posadil na zadek". Ten třetí zvrat už totiž protiřečí předchozím dialogům a scénám. Takže suma sumárum, dvě hvězdičky považuju za adekvátní k filmu, který má problémy s nevyrovnaným tempem a logikou. Celkový dojem: 45 %.(6.5.2010)

Nuž - asi chápem nadšenie ostatných, ale nejako ho nezdieľam. Nebolo to zlé, ale pripadala som si občas stratená v deji aj medzi postavami. Možno preto, že som nevedela do čoho idem som vôbec nechápala wocogo.Uletení mi pripadali, že sú už na obežnici a napriek sústredenému ostreniu zraku nedokážem rozoznať čo odomňa chcú. Ktovie..možno to bude na druhý pokus lepšie, ale náhliť sa s tým nebudem.(13.10.2006)

Tak toto je jazda, dámy a páni! Film plný výborných dialógov, ktoré fungujú aj vďaka kontrastu medzi tuctovými občanmi, bizarnými postavičkami a ešte bizarnejšími úchylmi. Celý film je vlastne o súlade kontrastov. Hojne sa fuckuje a shituje, popri tom sa žije slušný život priemerných ľudí a niekde medzi tým sa uvoľňujú skryté vášne alebo vedú rozhovory so zdanlivo hlúpymi prostitútkami. Psychológia mysle, filozofia života, abnormalita reality a irónia definitívy. Prezradiť viac by bolo spoilerovanie. Takže - možno po skončení filmu zistíte, že všetko čo v ňom bolo, ste už niekde videli - ale tento kus majstrovsky zmiešal motívy, o ktorých absolútna väčšina filmárov ani nesníva, že by ich spájala do jedného príbehu. Užite si to, a hlavne! - nevypínajte pred záverečnými titulkami!(2.6.2006)