Máš padáka!

Employee of the Month

Komedie / Drama

USA, 2004, 93 min

.... „ Všechno čím jsme, je jenom iluze. Všechno“. David je vyhozen z práce v bance, jeho dívka Sara se s ním rozešla. Po přespání v motelu je i bez auta, odjela s ním jakási dívčina (dárek od kamaráda Jacka). Takže je načase popadnout pistoli, vyrazit autobusem do banky a užít si svůj poslední pracovní den.....„Bůh zabíjí věřící každý den, protože chce mít od každého svatý pokoj. A lidé věří tomu, že to jeho zabíjení je součástí nějakého Božího plánu. Tak to teda ne, kurva! Já mám taky božský plán a bude tak dobrý, jako je ten Božský. Nikdo nemá ani tušení, proč Bůh zabíjí lidi, ale dnes se každý přesvědčí, proč to dělám já.“ Už dávno jsem neviděla tolik překvapivých dějových zvratů ve filmu, zvlášť poslední půlhodina je jimi doslova nabitá. Nádhera! ..... „Pravdou zůstává, že všechno, o čem si myslíš, že znáš. Je iluze.“(20.11.2005)

Dokud se to tvářilo jako pěkně černá komedie, tak to bylo dost zábavný, hlavně Steve Zahn. Ten překombinovanej a nevypointovanej konec u mě sundal z hodnocení.(15.4.2007)

Komedie, která by u mě zapadla do standartního průměru nebýt nečekané konce, který zvedl moje hodnocení na čtyři hvězdičky.(25.9.2007)

Tak toto je jazda, dámy a páni! Film plný výborných dialógov, ktoré fungujú aj vďaka kontrastu medzi tuctovými občanmi, bizarnými postavičkami a ešte bizarnejšími úchylmi. Celý film je vlastne o súlade kontrastov. Hojne sa fuckuje a shituje, popri tom sa žije slušný život priemerných ľudí a niekde medzi tým sa uvoľňujú skryté vášne alebo vedú rozhovory so zdanlivo hlúpymi prostitútkami. Psychológia mysle, filozofia života, abnormalita reality a irónia definitívy. Prezradiť viac by bolo spoilerovanie. Takže - možno po skončení filmu zistíte, že všetko čo v ňom bolo, ste už niekde videli - ale tento kus majstrovsky zmiešal motívy, o ktorých absolútna väčšina filmárov ani nesníva, že by ich spájala do jedného príbehu. Užite si to, a hlavne! - nevypínajte pred záverečnými titulkami!(2.6.2006)

• Djoker

Za celý film jsem se možná dvakrát ušklíbl, tak moc to bylo vtipné. Hlavní hrdina mě vůbec nepřesvědčil a jeho střelený kámoš byl spíše nechutný. Alespoň krásná Christina to zachraňuje. Co dodat k závěru, který tady hodně lidí vychvaluje. Slabý pokus o geniální pointu, která je vzhledem k předchozímu ději jen těžko uvěřitelná.(12.2.2010)