Psal se rok 1916. Romanovci slavili 300 let své vlády matičce Rusi a na nádherném plese se loučila princezna Anastasia se svou babičkou Marií. Vtom se objevil odvržený carův mág, Rasputin, aby se pomstil celému rodu Romanovců. Přizval si na pomoc kouzla a čáry a uvrhl na celý rod kletbu. Pohromu přežila jen mladinká Anastasia. Když pak o mnoho let později opustila sirotčinec, neměla tušení, kdo vlastně ve skutečnosti je. To Dimitrij, pohledný mládenec, v ní poznal dokonalou dvojnici ztracené princezny a přemluvil ji, aby se s ním vydala do Paříže. Anastasia si pomalu začíná vzpomínat na svou minulost, do které patří i zlý Rasputin. (oficiální text distributora)

Dejnasp

Skvělý animák, ve kterém jsem si přišla na své. Už jako malá jsem do tohoto filmu byla zamilovaná a po letech se k němu ráda vracím. Osvědčilo se i to, že stará láska nerezaví.:) Strašně se mi líbily i písničky, které i v českém překladu zní dobře. I po těch letech mě tento příběh velice dojíma. Nemůžu si pomoct, ale podle mě je to jeden z nej animáků vůbec. 5* jednoznačně.:) ()

DarthOrbyd

Anastázie obratně vynechává a naznačuje drsné historické okolnosti, aniž by vystrašila dětské diváky či naopak sklouzla k příliš růžovému vyobrazení carovského Ruska. Ve spojení se skvělou hudbou jde o velmi příjemný snímek, který trochu sráží jen místy trochu okaté užití 3D grafiky a poněkud hrubší animace, než na jakou jsme zvyklí od soudobého Disneyho. ()

natalie15

Keď som bola malá, táto rozprávka bola jedna z mojich najobľúbenejších. Keď som sa teraz vrátila do detských čias a pozrela som si Anastáziu opäť, musím konštatovať, že aj teraz má pre mňa veľké čaro. Prečo? Anastázia je zvláštna princezná. Nie je ufňukaná, je odvážna, trochu prostoreká, úrpimná, milá a najmä je reálna a nemá žiadne maniere. Je naozaj krásne nakreslená a aj príbeh ma chytil za srdce. Scéna, keď sa Anastázia vracia do spustnutého domu Romanovcov a pred jej očami ožívajú tancujúce páry, za doprovodu piesne Once upon a Decembe, má neuveriteľné čaro. Pre mňa je to 80% a ****. Naozaj krásna rozprávka. ()

bartias

Pohádkový příběh s moderní atmosférou překvapí hlavně tím, že není od Disneyho. Má všechny vychvalované kvality disneyovek jako je skvělá animace, sympatická hrdinka, zábavný záporák a jeho poskok. Ale nechybí ani známé nešvary typu generických, stále stejných písniček a roztomilého zvířecího sidekicka. ()

vurhor

Z nostalgie jsem se při sledování celou dobu usmíval. (a zpíval) Však to taky byl jeden z nejoblíbenějších animáků mého dětství. A ne, asi nikdy nevyrostu. :3 Mimochodem, až teď jsem si všiml, že film je protikomunistický - Aby zlý Rasputin zničil rod Romanovců, zaprodá duši ďáblu a za pomocí pekelných sil vyvolá bolševickou revoluci. Průměrné 4* ()

• Režisér Don Bluth, dřívejší pracovník společnosti Walt Disney, byl ve světe počítačových her známý především díky precizně animovaným arkádám z 80. let, jako jsou Dragon's Lair, Dragon's Lair 2 nebo Space Ace. (GlaDOS)
  • Parížsky most, na ktorom nastane konfrontácia, nesie meno Alexander III. Most je pomenovaný po skutočnom starom otcovi Anastasie, pri príležitosti jeho štátnej návštevy Francúzska v roku 1870. (Carol Pifková)
  • Snímek se zabývá známou teorií, podle které měla skutečná princezna Anastázie Nikolajevna vyvraždění svého rodu přežít. Stejnou teorií se zabývá například i film Anastasia (1956). Tato teorie byla vyvrácena roku 2008, kdy byly nalezeny ostatky skutečné Anastázie. (fiLLthe3DD)

Zemřela herečka Angela Lansbury

Zemřela herečka Angela Lansbury