Zlaté dítě

V Tibetu přepadnou maskovaní muži klášter a unesou z něho Zlaté dítě. Newyorský detektiv, specialista na hledání dětí Chandler Jarrel je osloven mladou Tibeťankou Kee Nangovou, aby se ujal případu Zlatého dítěte. To má podle čtyři sta let staré legendy zachránit svět před zlem. Kee přesvědčuje Chandlera, že právě on je tím vyvoleným, který se dokáže postavit zlu. A navíc prý tím, že právě pátrá po zmizelé šestnáctileté Sheryl, už udělal v případu první krok mezi oběma případy je určitá souvislost. Chandler nevěří na mystické síly, ale nakonec se nechá přemluvit. Postupně naráží na další a další důkazy o existenci těchto sil. Pokud chce Zlo, reperezentované démonem Sardem Nunspem, porazit, musí se vydat do dalekého Tibetu. Jen tam může získat dýku bohyně Adžanti, jedinou zbraň s jejíž pomocí lze proti Zlu bojovat. Kee mu stojí věrně po boku dokonce i ve chvílích, kdy jí to Chandler zakazuje. Podaří se jim Zlo parazit? (oficiální text distributora)

Kalidor_

Tohle je těžká nostalgie, v mém ranném dětství mi to přišlo jako vrchol komedie. U této komedie mě fascinovalo také tajemné, temné pojetí. ()

kenkaku

Sem si nedávno v TV film zopáknul abych věděl proč už ho víckrát vidět nemusím. I přes rok vzniku (tedy období kdy Eddie nebyl ještě se svým humorem tragicky protivný) je Eddie se svým humorem tragicky protivný. Pro mě tedy uplně první vlaštovka naznačující kam směřuje :(. Toto je jeho "pacient nula" nákazy, která ho totálně jako komika pohřbila. ()

Han22

Si pamatuju, jak sem se na to kdysi těšil - fantasy akční komedie s Murphy z 80. let, kdy na to šáhl bylo skvělé nemohla přece dopadnout špatně. Jenže bohužel dopadla, děj je naprosto pitomý, nemá absolutně spád, akční scény nepřehledné, triky zoufalé (a to mám 80. triky fakt rád) a Murphy ani není příliš vtipný. Na tenhle film zapomeňte, pokud jste ho ještě neviděli, oni na Nově vědí, proč ho neomílají po sté na rozdíl od jiných věcí z 80. let. ()

iXtr3m3

Staré zlaté osemdesiatky, čo k tomu viac dodať? Eddie Murphy vo svojej asi najlepšej dekáde, Charles Dance a kungfu gangsta fantasy komediálny príbeh? Z nostalgie dávam štyri aj keď objektívne by to malo byť nižšie. ()

Corpsegrinder

Stylem to sice připomíná Velké nesnáze v Malé Číně ale kvalitou je to úplně jinde. I tak jde ale o docela vtipnou komedii která se sice pomalu rozjíždí ale zhruba od půlky za to stojí. Pár scén je památnejch (skrečování v klášteře, POLIB MI PRDEL TOHLE JE MŮJ SEN A TY STEJNĚ ZA CHVÍLI ZMIZÍŠ a taky všechny scény s Victorem Wongem (vzal jste mi stodolarovku A MÁM SE Z TOHO POSRAT NEBO CO? + kolik lidí tuhle zkoušku přežilo NIKDO nikdo? nikdo??? až se vrátim nakopu ti prdel!)). ()

pjotr76

Na ten film nezapomenu, sice vůbec nevím o co šlo, ale šlo to tady v kinech někdy na konci osmdesátých let, možná na počátku devadesátých, matka dostala lístky od podniku a do kina vyrazila celá naše rodina - pěkně společenská akce, mám ten dojem, že jsem si tam prvně testoval oblek do tanečních. Kino bylo přecpaný "poukázkářema v rodinném balení", Murphy spustil ten svůj koncert a v úplně ztichlém kině se smál hodně od podlahy jenom on, pak se někdo nesměle zasmál a už řvali smíchy všichni jenom mi to nějak nesedělo s pořadím jednotlivých skečů...no nic, možná jsem tenkrát něco přehlédl. Po odchodu z kina jsme to svorně ohodnotili větou - takovou blbost jsem fakt nečekal. ()

mira007

Za komoušů to šlo do kin a bylo to bráno jako americká akční pecka, ale když jsem to pak viděl na Nově, tak mne překvapilo jak je to naivně dětské, takže jediný co jsem si z toho filmu zapamatoval, bylo to nechtěné miss mokré tričko hlavní představitelky. ()

Marius_ss

Už dávno som nevidel taký zlý strih, dokonca aj na béčkový film. Potešili ale Charles Dance a Eddie Murphy, a Charlotte Lewis bola neodolateľná ako vždy ;) Ale hlavný dôvod prečo som si tento film pozrel, bol legendárny slovenský kinodabing s Miroslavom Nogom, ktorý bol naozaj skvelý, hlavne preklad. No musím povedať, že Topoľský mu sadne trošku viac. ()

Bozvav

V podstatě blbinka, která ovšem ve mě jako předpubertálnímu dítěti zanechalo hluboký dojem. Dávali to v kině ještě před revolucí a byla jsem z toho úplně paf. Viděno po letech, už mi to tak skvělé nepřišlo, nicméně Eddie to táhne svojí skvělou vyřídilkou výrazně nahoru. Za mne tři a půl hvězdy. ()

Puol

Zamladi sa mi to trošku aj pačilo. Teraz s odstupom času to hodnotím skôr ako podpriemerné. Ošúchaný fantasy príbeh s biednymi trikmi. Na Murphym sa dá sem-tam-občas-zriedka zasmiať. ()

xavierr13

Eddie zatial nikdy nezklamal. Je síce niekoľko jeho filmov, ktoré považujem za zaujimavejšie, ale aj ako detektív pátrajúci po stratenom chlapcovi a prekonávajúci rôzne až podivné a nebezpečné prekážky dokáže dobre zabavit. Jeho osobnosť je v každej z jeho úlohi veľmi dobre poznať a vďaka tomu si dokáže pritiahnut pozornosť svojích fanúšikov. Nie je to jeho najlepší film ale za pozretie určite stojí!!! ()

DHDV

Originální námět, který bohužel nebyl vyždímán úplně do konce. Ale Eddie nikdy moc dobře nehrál, proto nejsem nešťastný. Ale tento film se mi velice líbil, když mi bylo 10 let. Proto 5 hvězd. ()

inutihar

Na některé filmy bych se jako dospělý už asi neměl dívat. Tři hvězdy jen proto, že jako malý jsem na to chodil do kina pořád dokola. ()

char_t

Mohlo to být dobré akční krimi, se špetkou fantasy. Ale to by nesmělo existovat pravidlo, že když v tom hraje Murphy, musí to být komedie. Takhle zmršený příběh jsem ještě neviděl, a to jen aby mohl Eddie poslat pár lidí s úsměvem tam, kde slunce nesvítí. ()