Božské děti

• Írán Bacheha-Ye aseman (více)

Rodina malé Zahry a Aliho je tak chudá, že děti mají každý po jednom páru bot. Zahřiny střevíce byly už tak sešlapané, že musely k ševci. Ali sestřiny botky sice vyzvedne, jenže cestou je nešťastnou náhodou ztratí. Uvědomit si dosah takové ztráty pro dvě chudé íránské děti je pro nás, zhýčkané Středoevropany, velmi těžké. Do školy musí oba v něčem chodit a ve škole dokonce sportovat. Otec peníze na nové nemá a maminka je nemocná. Přiznat se ke ztrátě rodičům by nikam nevedlo. Co si počnou? Spásný nápad dělit se o Aliho kecky se sice zdá jako momentální řešení, ale jen na chvíli. A Ali to ví. Musí se o svou sestru postarat. Ale jak? (oficiální text distributora)

Flarnytryl

Velmi dobrý film, aneb v jednoduchosti je síla. Právě relativně všední zápletka dodává snímku punc realističnosti; možnost nahlédnout do života chudých lidí v izolovaném Íránu je tou největší devízou, kterou film evropskému divákovi nabízí. ()

SpeedyL

Za toto nejde dát jinak než 5*. Tento film nabízí, oproti stále stejným námětům Hollywoodu, něco úplně jiného. Úplně jiný námět (ztracené botičky), odráží jinou kulturu, jiné pohledy, jiné pocity a také má film ve výsledku jiný rozpočet. Nicméně všechny tyto odlišnosti dávají dohromady perfektně zapadající celek, který zahřeje u srdce. U závěrečného sprintu, kdy si malý Ali běží pro třetí místo, aby vyhrál nové botičky pro svoji sestru, jsem měl oči přilepené na monitoru a tlačil ho dopředu. Perfektní herecké výkony obou dětí! Doporučuji už jen pro posouzení, jak se točí filmy v Íránu - 88%. ()

jakup57

Kam sa na toto hrabú americké filmy? Teda aspoň ich drvivá väčšina...Nádherne jednoduché, úsmevné aj dramatické, proste presne ako život sám...Ideálny film na relax a potešenie ducha...90% ()

boulala

Jak se dá neuvěřitelně poutavým způsobem natočit v podstatě banální příběh o ztrátě bot, který ale svým rozvinutým dějem zároveň ukazuje íránskou kulturu a vnímání okolního světa krásným dětským pohledem. Nikdy bych nečekal, že se dá něco takového zpracovat do tak úžasného filmu a přece... dá. V Íránu to umí. ()

Terieli

Tento film na mě působil jako balzám na duši. Krásný příběh ze života chudé íránské rodiny, jejíž děti mají každý jeden pár bot. Pro někoho až nepředstavitelné, že se takovéto situace odehrávají dnes a denně. Líbí se mi, jak děti drží při sobě a snaží se sami situaci zvládnout. Ali se zachová jako zodpovědný starší bratr a za každou cenu se snaží pro sestru boty získat, ať ho to stojí cokoliv. Tento film bych rozhodně doporučila všem zhýčkaným středoevropanům, kteří si neváží toho, co mají. Ač ukazujíc nelítostný osud chudé íránské rodiny, přesto dokáže tento film zanechat pozitivní dojem a naději na šťastný konec. ()

90125

Uzasni detski herci v jednoduchom pribehu o ludskej pokore a skromnosti, ktora nam, v zapadnom svete casto tak velmi chyba. Film nie je natahovany zbytocnymi dialogmi, staci jeden detsky usmev a vsetko je jasne. 72 % ()

Shaman::..

Důkaz jak z jednoduchého příběhu jde pomocí bravurní režií vykřesat neobyčejný snímek. Bude ve vás rezonovat ještě hodně dlouhou dobu a zahraje vám pěkně na city. ()

zpek

Ozaj božské. Nejeden rodič by si prial mať tak ohľaduplné a obetavé deti. Autor snímky na pozadí tak banálnej zápletky akou sú straty tenisiek dokázal vykresliť pekný príbeh, v ktorom sa z detskej perspektívy hrá o veľa. Úsmevný a krásny film. ()

TomDolly

Skvelé herecké výkony detí v tomto filme priam vyrážajú dych. Iránsky film, ktorý určite treba vidieť. Umelecký skvost, ktorý v človeku zanechá i niečo viac. Úžasný príbeh, silné emócie, ktoré vás nenechajú chladným. Tento film by si určite zaslúžil väčšiu pozornosť ako u divákov tak i v oceneniach. ()

gizi

Tak obyčejné, a přesto tak kouzelné. Jeden íránský film a co všechno mi o Íránu neukázal. 75%, možná i 80%. ()

Grossing

Citlivě natočený film, který pohladí na duši. Ztracené střevíčky sestry, kvůli kterým se bratr hodně naběhá, přinesou mnoho komických a dramatických situací. Krásné vztahy v chudé rodině jsou odzbrojující. ()

matous1974

velmi silný film s výbornými hereckými výkony po jeho shlédnutí si teprve člověk uvědomí,v jakém bláznivém a naivním světě konzumu žijeme... ()

Pattrick

Nádherné, tak málo stačí ke skvělému filmu, tenisky, dvě dětské role a ejhle, máme z toho "Božské děti" .. První Íránský film a velmi mě potěšil ()

margita figuli

film z iranu, nominacia na oskara, tak sme vsetci vo vyvrtke. jednoduchy dej, zidealizovanie chudobnej rodiny mi pripominalo dobsinskeho rozpravky alebo propagandisticke sablony. chlapec sa vytrenoval na vrcholoveho bezca tym, ze par dni behal zo skoly a do skoly? ale ved. okrem exotiky nic vynimocne, tri hviezdicky za detske herecke vykony. ()

kritikspacil

Film o vecech a lidech , kteri maji jine hodnoty nez my , kultura Zapadu . Okem kamery pak clovek vazi nejen svoje movite veci , ale i to jak projevuje svoji naklonnost a city svym bliznim .... ()

CHORCHOJ

Troska trpezlivosti na zaciatku bolo odmenenych krasnymi pocitmi neskor.Naozaj dojimava sonda do zivota Iranskej rodiny.Aj ked to priamo nesuvisi s temou tohoto filmu az po vzhliadnuti zopar filmov z tohoto kusku zeme som bol donuteny hlbsie sa zamysliet nad globalnou politikou a jej dopadom na obycajnyych ludi a hlavne deti,ktore su rovnake na celom svete.Bolo aj zopar slz a huba na podkovu : ) ()

megiiii

Krásný, silný lidský příběh, kde nebudete mít daleko k slzám dojetí. Nikdy bych nevěřil, že budou v Íránu schopni natočit takový nádherný počin s triviální zápletkou. Blahopřeji a rozhodně doporučuji všem zhlédnout. Bravo ()