foto

Oleg Taktarov

  • nar. 26.8.1967 (51 let)
    Arzamas-16, Gorkovská oblast, Sovětský svaz
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Oleg se narodil 26.6.1967 ve městě Arzamas-16. Od 12 let se zabývá bojovými uměními, které později využil ve službě v Rudé armádě, ve které působil jako instruktor sebeobrany a boje proti teroristům. V roce 1994 se odstěhoval ze své rodné země, která mu nenaskýtala mnoho příležitostí.

O rok později se mihl v seriálu z vojenského prostředí JAG. Následovalo několik menších rolí v nepříliš úspěšných snímcích, snad kromě filmu Wolfganga Petersona - AIR FORCE ONE ( 1997 ) - kde si zahrál s Harrisonem Fordem a Gary Oldmanem. Roku 2001 se objevil v seriálu ALIAS a téhož roku si zahrál roli pro něho typickou - rusa Olega Razgula, ve snímku 15 MINUT, kde hrál vedle Karla Rodena, Roberta De Nira a Edwarda Burnse. Snímek ale moc nevydělal.

John McTiernan si ho v roce 2002 vybral do svého filmu ROLLERBALL, ze kterého se stal velký propadák. Dále se objevil v pokračování MIZEROVÉ 2 ( 2003 ). Za zmínku jistě stojí film -NOC PATŘÍ NÁM (2007) - ve kterém se sešlo slušné herecké osazenstvo.

Mnozí lidé to o tomto herci neví ale v roce 2007 se střetl ve skutečném souboji s ikonou béčkových filmů a legendou - s Dolphem Lundgrenem.

Banji

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Filmy

2015 Kartina maslom

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace